Treść opublikowana przez Emejcz
-
Regeneracja odbłyśników
Co do regeneracji o której wspomniałem to brałem tu http://regeneracja-hc.com/ Dziś przyszły, ale jeszcze nie otwierałem paczki. Jak zamontuje to dam znać jaka różnica. Nowych odbłyśników, ani używanych to na 99% nie znajdziesz, także zapomnij...
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Nie wiem, dowiaduj się u konkretnego handlarza co ma na myśli
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Jeżeli auto sprowadzone będzie w tym roku to już bez recyklingu, ale jak w poprzednim jeszcze to recykling będzie trzeba płacić. Musisz się dokładnie dowiedzieć od sprzedającego co opłacił itp. Przykładowo opłaty (przekleiłem z neta) wyglądają tak: PRZYKŁADOWE OBLICZENIE OPŁAT. SEAT IBIZA /POWYPADKOWY/ 1,2 LITRA O WARTOŚCI 3.500 EURO tłumaczenie dokumentów: 100 zł urząd celny: 3,1 proc. (jak będzie powyżej 2.0 silnika to tutaj będzie 18.6% czyli 2767zł w tym konkretnym przypadku) x 14.875 zł /3.500 euro po kursie 4,25 zł/ = 461 zł badanie techniczne: zwykłe /98 zł/, pokolizyjne /94 zł/ = 192 zł wydział komunikacji: 500 /recykling/ + 250 zł /tablice/ RAZEM: ok. 1.500 zł Ja szczerze wątpię, aby ci handlarze sprzedawali te auta po 10k w niby super stanie z silnikiem powyżej 2.0 jak opłat by im wyszło ze 2-3 tys. Pewno większość zostawia tą akcyzę kupującemu tak jak wspomniał poprzednik.
-
Proszę o wycenę mojego audi
Są tacy co do klimy są uprzedzeni lub uważają, że nie ma potrzeby jej włączać. Mam takie przykłady w rodzinie
-
Proszę o wycenę mojego audi
A co to za różnica? Po świętach lepiej jak przed świętami.
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Za auta do 2.0 płaci się około 3% od wartości urzędowej, a dla 2.0 18% z kawałkiem nie wiem jak się ta opłata nazywa, ale trzeba od sprowadzonych zapłacić, a handlarz jak nieprzerejestrowuje to właśnie dlatego, że musiałby dopłacać. Do tego dochodzą opłaty za rejestracje, podatek zdaje się itp. Dowiedz się lepiej dokładnie co będziesz musiał płacić a później patrz na cenę.
-
Proszę o wycenę mojego audi
No niestety bez klimy to męka jak się jeździ... Kiedyś jeździli bez, ale kiedyś nie było korków i non stop świateł więc i w autach chłodniej. W ubiegłym już roku wziąłem termometr do auta i na zakopiance jadąc z otwartymi szybami miałem 38 stopni w zacienionym miejscu - nigdy więcej.
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Dolicz conajmniej 18% do ceny za silnik powyżej 2.0.
-
Proszę o wycenę mojego audi
Mój sedan też był bez klimy i przez to między innymi odechciało mi się nim jeździć w pewnym momencie O ile rzeczywiście jest w takim stanie jak napisałeś, to 7 tys. możesz spokojnie dostać tylko musisz być cierpliwy. Jakby to nie było 1.6 to dostałbyś więcej.
-
Jaką książkę czytasz...teraz !!!
Pan lodowego ogrodu tom. 3
-
Wycena szkody przez Uniqua A4 B5 uderzone w tył
Mam pozytywne doświadczenie z Uniqa. Miałem kiedyś innym autem kolizję i z początku zaproponowali mi 1000zł, ale byli otwarci na dialog i wyciągnąłem 2 tys. także ciągnij ile się da, bo u nich się da negocjować.
-
Problem z dobraniem koloru lakieru, proszę o pomoc.
Nie jestem w 100% pewien, że mocowania są identyczne, musi się wypowiedzieć ktoś kto miał oba w ręku.
-
Szyba czołowa po wymianie przecieka
Warszawa... nic dziwnego, ja pojechałem robić do Pabianic
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Moim zdaniem ciężko będzie sprzedać 1.6 przedlifta za taką kasę. Chyba, że masz full wypas wersję. W mojej ocenie jak kupisz coś nowego to będziesz musiał i tak dołożyć, dlatego, zastanów się czy zostajesz przy swoim i nie dokładasz czy kupujesz mocniejsze ale dokładasz. Przeciwnikiem LPG jesteś niesłusznie. Nie masz wiedzy zapewne i opierasz się na mniemaniach
-
Szyba czołowa po wymianie przecieka
Niedawno wymieniałem u siebie przód i też się bałem, że źle zrobi, bo za szybę z robocizną 290zł. Jednakże stałem cały czas przy robocie i widziałem, że chłopak ma super rękę. Przy okazji sporo się ciekawych rzeczy dowiedziałem. Po wstawieniu szyby mówił, mi, że woda nie zaszkodzi w postaci deszczu, ale żeby broń boże nie jechać na myjnie, bo się rozszczelni. W szczególności wszelkie karchery tak działają. Jak cieknie to od razu jechałbym z reklamacją - niech wkleją od nowa. Ogólnie to też się zastanawiałem nad wymianą samemu... ale jakże się cieszę, że tego nie zrobiłem! Za te 100zł za robociznę to ja bym siedział cały dzień i do tego musiałbym kupić klej i zabezpieczenie lakieru. U mnie zdjęcie starej szyby to była makabra (tzn. oni mieli sposób i szło, ale ja bym nie miał jak tego w taki sposób zrobić), wolałbym tego nie przerabiać samemu
-
Brak spryskiwaczy tylnej szyby Avant
Też miałem ten problem. U mnie to było w prawym schowku w bagażniku. Tam na górze jest łączenie i w ogóle miałem rozłączone. Niestety połączenie nic nie dało, bo było wyrobione i nadał płyn leciał do środka zamiast do spryskiwacza. Nawaliłem silikonu i jest git
-
Problem z dobraniem koloru lakieru, proszę o pomoc.
To ty musisz sobie odpowiedzieć który kolor mniej będzie cię raził w oczy. Polecam iść do mieszalni farb i niech ci dadzą próbki takich kolorów i sobie przyłóż do auta i zdecyduj.
-
Wysoki hałas w audi
Nie kwestia uszczelek tylko regulacji ramki drzwi i zawiasów. Dużo zabawy, ale efekt murowany. Szkoda kasy na uszczelki nic nie pomogą.
-
A4 B5 lift avant nie działa podświetlenie bagażnika !!!
Z ta lampką i stykami to dupna sprawa, bo tam są tak wąskie dziurki, że końcówki od typowego miernika się nie zmieszczą. Właśnie u siebie zdemontowałem tą lampkę i obstawiam zimne luty od razu, a nie styki. Ciekawe czy mam rację Dokładnie tak było. Przelutowałem wszystkie luty i lampka działa.
-
Zawieszenie tył.
Co do sprężyny to sam musisz się przyjrzeć czy są gdzieś pęknięte. Szczególnie zerknij czy przy kielichu końcówka nie jest ukruszona. Według mnie wyglądają ok. Ale... głowę pod auto i zobacz czy nie przekrzywiło ci się mocowanie amortyzatora do belki, sprawdź czy guma belki się nie zarwała. Jeżeli to będzie ok to pewnie amortyzator j**nięty.
-
Stukanie w tylnym lewym kole
A wcześniej ci nie stukało, czy od zawsze tak masz?
-
Kopci na biało
Może wybili katalizator? Jak wybili to będzie na biało mocno dymiło jak jest zimno.
-
Demontaż Rozrusznika
Nie masz czego popsuć. Odpinasz klemę od aku i odkręcasz co potrzebujesz.
-
Różnice rozrządu
Tu nie wymienia się łańcucha jak nie hałasuje, a nawet jak hałasuje to i tak niekoniecznie się wymienia. Daj sobie siana z łańcuchem jak go nie słyszysz, on daje o sobie znać.
-
[AFN] Ciut za wysoka temp. silnika
Trochę popłynąłeś kolego. 90 pokazuje do momentu przekroczenia 100 - 105 stopni.