Treść opublikowana przez Emejcz
-
Cena chłodnicy + jej wymiana ASO, warsztat nieautoryzowany, garzaż wójka Zdzicha
W zwykłym warsztacie wyceniłbym robociznę na 50-100zł. W ASO pewnie ze 3 razy tyle. Co do ceny chłodnicy to rozbieżności ogromne. Najtańsza okolice 100zł. Dobra to ze 300zł. A oryginał nie wiem, strzelam, że z 600-1000zł.
-
Regeneracja odbłyśników
Spróbowałem patentu z folią przed regeneracją - totalna porażka. Efekt zerowy to raz, a dwa... mimo zapewnień sprzedawcy okazało się, że moja folia nie wytrzymała temperatury i się stopiła po kilku dniach i świeciło jeszcze gorzej.
-
Regeneracja odbłyśników
Taki http://allegro.pl/show_item.php?item=5252853127 Na innych aukcjach widzę mają to samo. Prosiłem o 4300K, ale po zamontowaniu nie jestem pewien czy to nie więcej. Co do zakłóceń to nie doszły żadne dodatkowe do tych które już miałem na radiu, więc są neutralne Przetwornice zamontowałem pod reflektorem, bo tam fabrycznie jest na nie miejsce, a kable są na zewnątrz. Musiałem zrobić otworki w dekielkach. Ustawiłem sobie światła po tym zabiegu na podstawie wzoru dostępnego w necie. Ogólnie jak kucam przed autem to nie oślepia. Dużo bardziej mnie oślepiają zwykłe żółte niesoczewkowe niż takie.
-
Regeneracja odbłyśników
Wiesz, różne są przypadki. Ten od mijania wyjmiesz tyłem, ale tego dużego od długich już nie. Jak klosz od środka matowy to też bez rozklejenia nie wypolerujesz/wyczyścisz za bardzo. Mimo regeneracji zdecydowałem się jednak na HID'y. Żarówka jaka by nie była to w soczewce świecić dobrze nie będzie. Dziś zamontowałem, sprawdzać będę wieczorem, ale już teraz widzę, że natężenie światła jest znacznie większe. Zaskoczony jestem dobrą jakością wykonania jak na tak tanie zestawy. Spodziewałem się totalnej chińskiej niedoróbki, a tu proszę... miłe zaskoczenie.
-
Przejazd na niby czerwonym NEUROCAR3
Taki mandat może Ci dojść nawet za kilka m-cy także cierpliwości Wiem, liczę się z tym. Aczkolwiek sytuacja miała miejsce jakoś w listopadzie w moim przypadku, a że był to początek działania systemu (albo i jeszcze nie działał) to mandaty miały być wystawiane już na święta.
-
Przejazd na niby czerwonym NEUROCAR3
U mnie póki co nie przyszedł ten mandat, więc możliwe, że mi się fartnęło i nie dostanę, bo ten dzień którego miała miejsce przeze mnie opisana sytuacja był czasem kiedy system miał dopiero startować, ale że nie znałem dokładnej daty startu to się zabezpieczyłem w postaci wiedzy co robić gdyby jednak przyszedł mandat, bo nie zamierzałem 500zł płacić za najechanie na pasy. Anuluj mandat ma po prostu gotowe pisma, jak sam skonstruowałeś swoje sensownie to myślę, że jest szansa na odwołanie. W pismach powołuj się na paragrafy i jak masz jakiegoś prawnika to na niego Takie rzeczy powinny ich demotywować do działania, bo im też się nie chce męczyć, lepiej dać mandat jeleniowy który się nie odwoła.
-
Wycena szkody przez Uniqua A4 B5 uderzone w tył
Nie chcę mieszać, ale z tego co wiem, to jest sporo przypadków, że ludzie oddawali do ASO a ubezpieczyciele mówili po tym, że oni takiej kwoty nie zapłacą. Na jakiej podstawie nie wiem.
-
Wymiana sanek w B5
Tuleje nie mają okrągłych tylko owalne otwory więc ustawienie nie będzie takie samo.
-
1.8T bierze olej
Ja dziś sprawdziłem w ASO wpisy serwisowe swojego. Ogólnie myślałem, że padnę... Spodziewałem się, że kręcony choć na liczniku i tak 278 tys. Kupiony był w lutym 2000. Ostatni wpis 2005 rok przebieg.... ponad 200 tys. Z Niemiec przyprowadzili go w 2013 roku, więc już wyjeżdżając stamtąd miał z 520 tys... W Polsce zrobił z 70 więc ma praktycznie 600 tys... Dziwne by było jakby nie brał oleju przy takim przebiegu. Swoją drogą nie widać po nim, nie był picowany na sprzedaż, ale naturalne zużycie materiałów nie jest duże. Nie chcę myśleć ile miał mój sedan który w porównaniu do tego był szrotem. Zdziwiło mnie, że Niemiec w benzynie robił 40 tys. rocznie.
-
Wracają fotoradary SM
Ta, słuchajcie Stonogi... gratuluje
-
Przejazd na niby czerwonym NEUROCAR3
Skorzystaj z anuluj.mandat. Ja też się bałem, że przekroczyłem miejsce pętli indukcyjnej i dostanę mandat. Poczytałem trochę i okazuje się, że: -pętla indukcyjna zaczyna się zaraz za linią warunkowego zatrzymania, a mandat zależy się, wedle przepisów za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym, a nie za przekroczenie linii warunkowego zatrzymania. Jeżeli nie przejechałeś tego skrzyżowania na czerwonym, tylko się cofnąłeś, to nie należy się mandat za przejazd na czerwonym i nie przyjmuj - odwołuj się. Miałem taką akcję, że wyprzedziłem autobus który stał niedaleko przed przejściem i nie byłem pewien, czy nie najechałem trochę na pasy, a było tam właśnie to urządzenie do pomiaru wjazdu na czerwonym o czym nie wiedziałem... Stąd te informacje.
-
Silnik przerywa Szybka pomoc
To nie odma. U mnie cała odma była dziurawa przy silniku i nic od tego nie szarpało.
-
Silnik przerywa Szybka pomoc
To co ty kabla nie masz swojego? Zloguj napięcia na cylindrach - zrób wykres - vag scope - i zobaczymy jak się kształtują napięcia. U siebie jestem w podobnym momencie, ale poprawiłem to nowymi cewkami, tylko najpierw na VAGu sprawdziłem co podmienić.
-
Nowy napinacz łańcucha czy czyszczenie smoka?
Bezsensu zrobiłeś. Jakby ci brał 2 litry na 1000km to bym zrozumiał taką wymianę, ale nie w tym przypadku. 2l na 10000km to nie jest dużo, szczególnie, że producent przewiduje zużycie do 1l na 1000km.
-
1.8T bierze olej
Nie wiem, gdzieś tam się trochę poci, no ale nie aż tyle. Póki co nic z tym nie zamierzam robić. Jak będzie cieplej to zdejmę tipa i zobaczę jakie luzy na wirniku. Nie jeżdżę aż tyle aby sobie nie moc raz na 2 miesiące dolać oleju, no ale wolałbym jakby nie brał tyle. Co ciekawe w sedanie miałem rurę mocno okopconą, a tu tylko trochę. Nagrałem odpalanie po nocy. Od 17 sekundy można włączyć. Ja tam nie widzę śladu niebieskiego dymu. Uszczelniacze chyba można w takim układzie wykluczyć...
-
przepustnica AEB
Mega prosta sprawa. Tylko wyczyść tą używkę dokładnie benzyną ekstrakcyjną. Odkręcasz opaskę na rurze do intercoolera i zsuwasz rurę. Przepustnica jest na 4 śruby imbusowe - odkręcasz śruby i masz. Musisz się przyjrzeć jak z linką, bo trzeba będzie odczepić. Jeszcze wtyczkę potencjometra odpinasz.
-
1.8T bierze olej
Kurcze, chciałbym tak. Mam pecha do aut jeżeli o ten olej chodzi. Miałem do tej pory 4 i każde brało pomiędzy 300ml a 1000ml na tysiąc km... Skoro para jest w każdym to gdzie ten olej się spala jak nie widać chmury... nie kumam tego. A wycieków takich być nie może. W sedanie to widziałem lekką chmurkę niebieską to wiedziałem, że gdzie to idzie, ale w obecnym to chmurki nie ma a oleju bierze nawet trochę więcej niż sedan.
-
Wideorejestrator do 200 zl
Daj linka do tego posta.
-
wymiana rozrządu audi a4 b5 1,8T 97r.
Nie sądzę by był taki opis tutaj, poszukaj na forum passata.
-
DV - cienki przewód
Sprawdza się, że jak DV nie było wymieniane jeszcze to zapewne jest walnięte
-
1.8T bierze olej
Mój też bierze, poprzedni sedan też brał. Nie wiem czy to nie turbo, bo jak jest zimy to mam białe chmury. Myślałem, że to od LPG, ale to chyba jednak nie to... Wie ktoś czy od turbo jest właśnie biały dym?
-
Jakie świece do 1,8T APU +lpg
Jednoelektrodowe platynowe wkładaj tak jak zaleca producent. Jak masz gaz to zrób przerwę 0,7mm.
-
1.8T 16l/100km.
U mnie jak ustawiłem sobie wczesne przełączanie LPG i robię odcinki 4-5km po mieście jeżdżąc dynamicznie też wychodzi spalanie 15-16 w mieście, a na trasie poniżej 10 da się zejść. W sedanie miałem mniej po mieście, ale tam dużo później przełączało się LPG.
-
przepustnica AEB
Na przepustnicy jest potencjometr. Jak potencjometr jest walnięty to nie naprawisz tego raczej. Kup używkę przepustnicę za 50zł i będzie ok.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
No niestety, Brdm widać poziom dna. Człowiek nic sobie nie robi z czasu innych. Nie rozumiem czemu ludzie nie mają odwagi cywilnej przyznawać się do błędów., czy to aż takie trudne? Teoretycznie kontrahentów powinno się szanować, ale wiem na własnym przykładzie jak sprzedawałem np. różne stare opony. Ludzie się umawiają, zapewniają, że przyjadą, człowiek czeka, a potem cisza.