Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Według mnie to magiel, bo u mnie też są takie dźwięki, a wahacze mam dobre i końcówki drążków nowe, na krzyżaku luzów nie czuję, a magiel jest już trochę walnięty, bo płyn pije.
  2. Nowe zewnętrzne są ok. Na starych był luz, na nowych nie ma. To coś innego niż zewnętrzne. Raczej na skręcie czy to jadąc do przodu czy do tyłu z prawej strony.
  3. Hej, wymieniłem oba zewnętrzne przeguby, bo przy powolnym manewrowaniu strzyka mi przy skrętach, oraz oba miały luzy, ale okazało się, że strzykanie nie zniknęło. Chciałbym sprawdzić i ewentualnie wymienić prawy wewnętrzny - z tamtej strony strzyka. Pytanie do osób które mają z tym doświadczenie, bo dochodzą mnie sprzeczne informacje od różnych aut. Czy aby wyjąć prawą półoś i wykręcić przegub wewnętrzny to trzeba olej ze skrzyni spuszczać? Tzn. czy po odkręceniu wylatuje olej czy może jest tam jeszcze coś co go trzyma?
  4. Daj znać jak zmienisz i jak ci poszło.
  5. Emejcz odpowiedział(a) na 2lio temat w Audi A4 B5
    U mnie jakiś czas temu skrzypiały hamulce z tyłu - nie przy hamowaniu. Jak wymieniłem kloci i przy okazji nasmarowałem zaciski itp. to przestały. Poruszaj zaciskami, zobacz czy nie skrzypią.
  6. Emejcz odpowiedział(a) na przemek11 temat w 1.8T
    Mogę ci dać tylko własne przykłady, a o wnioski możesz pokusić się sam. Jak miałem Daihatsu to brało mi 1l/1000km oleju i na sucho wszystkie gary miały 12-12,5 a na próbie olejowej 17-18... i za jakiś czas przestał mi palić na jeden gar i go zezłomowałem. W obecnym AEB o którym już wspomniałem branie 300ml/1000km i kompresja na sucho 12-13 a na próbie olejowej 13-14,5. Co do tego ile to jest znacznie za dużo to może niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie, moim zdaniem jak na olejowej wyjdzie do 1bara więcej niż na sucho to nie jest źle. W silniku nowym nie powinny być różnic.
  7. Masz 59 stron tego tematu. Przeczytałeś? Wątpię, bo gdybyś tak zrobił to pewnie miałbyś już większość odpowiedzi.
  8. Emejcz odpowiedział(a) na przemek11 temat w 1.8T
    A zrobiłeś próbę olejową? Jak na próbie olejowej ciśnienie wyjdzie przykładowo znacznie wyższe niż na zwykłej to pierścienie.
  9. Emejcz odpowiedział(a) na przemek11 temat w 1.8T
    12-13 będzie przyzwoicie. Wedle książki jest 9-14 ale wiadomo, przedział dość spory. Minimalne rzekomo 7,5.
  10. Emejcz odpowiedział(a) na przemek11 temat w 1.8T
    Jak nie jeździsz jakoś bardzo dużo to bym się nie przejmował tylko po prostu dolewał. 0,5l/1000km to nie jest jakaś tragedia. Dla pocieszenia powiem ci, że moja poprzednia Polówka która w rodzinie była lat 7 brała 1l/1000km od momentu kupna aż to mojej stłuczki a paliła na dotyk i jeździła na minerałach tylko. Póki nie zacznie pić ci tego oleju jak woda i dolewanie stanie się drogie i uciążliwe to bym nie przesadzał. W starych autach ze sporymi przebiegami to ci i silnik trochę bierze i turbo i jakieś wycieki uszczelkowe. Musiałbyś naprawić to wszystko aby branie zredukować do minimum... pytanie czy warto.
  11. Czy ktoś mógłby powiedzieć dokładnie jak rozwiązać ten problem i o jaką diodę chodzi? Czy trzeba ją wymienić na nową i gdzie ona jest?
  12. Emejcz odpowiedział(a) na piotr426 temat w Audi A4 B5
    Czy w B5 AEB 1.8t z przed lifta są te małe?
  13. Już lepiej kup RTS... mnie cenowo wyszły około 45zł sztuka. Ja kamoki więcej nie kupię. Montowałem w marcu osłonę przegubu i w lipcu musiałem już ją zmieniać, także pozdro z taką firmą :|
  14. 80 tyś lub 2 lata. Jeżeli ktoś nie zrobi 40 tysięcy przez 2 lata to i tak gwarancja przepada. Zresztą lepiej kupić kolejny zestaw MSa po takim przebiegu niż bawić się w gwarancję i cieszyć się kolejnymi 40-oma tysiącami za psi pieniądz w porównaniu z LMO za 1500 O.o Dokładnie! Nie każdy robi autem 40 tys. rocznie albo i więcej. Niektórzy robią 10, a niektórzy i 5 tys. Nie oszukujmy się, wielu ludzi wmawia sobie, że kupując 3 krotnie droższe części będzie mieć święty spokój (ciała jak i ducha) i dostanie super jakość, a prawda jest taka, że dzisiaj nic nie jest super jakości. Ze wszystkim niestety tak jest. Obecnie droższe nie znaczy wytrzymalsze, a co najwyżej bardziej komfortowe. Czy kupisz buty za 100zł czy za 1000zł to i tak jedne i drugie się rozwalą, różnica taka, że drugie są wygodniejsze. Jak pierdolniesz w krater wulkaniczny to czy lem czy srem to i tak ci się to w końcu powybija.
  15. Emejcz odpowiedział(a) na vman temat w Audi A4 B5
    Przeczytałem zdaje się kiedyś w Sam Naprawiam jak przebiega procedura odpowietrzania i od tej chwili stosuję tą metodę, bo jest prosta i niestresująca. Jak masz nalany płyn to odkręcasz 3 śruby mocujące zbiorniczek, zsuwasz węża od nagrzewnicy do momentu aż dziurka zejdzie z króćca i podnosisz zbiorniczek. Jak podniesiesz go odpowiednio wysoko to płyn zacznie wylatywać przez dziurkę i jak już nie będą lecieć bąbelki a sam płyn to zasuwasz króciec (nie opuszczasz zbiorniczka póki nie zasuniesz) odkładasz zbiorniczek i zakręcasz wszystko. Później odpalasz sobie silnik i dolewasz po nagrzaniu ewentualne ubytki.
  16. Bardzo nieskładnie piszesz, ale jeżeli dobrze zrozumiałem to masz zapowietrzony układ. Jak odpowietrzysz to ciepło powinno lecieć. Chociaż podejrzane jest to, że według ciebie oba węże od nagrzewnicy są gorące, bo to by wskazywało, że jednak usterka może leżeć gdzieś indziej.
  17. Emejcz odpowiedział(a) na Soldier007 temat w Audi A4 B5
    Ok uspokoiliście mnie, bałem sie, że może za mocno skręciłem albo co
  18. Emejcz odpowiedział(a) na Soldier007 temat w Audi A4 B5
    Słuchajcie, przy okazji wymiany długiego, wymieniłem też łączniki stabilizatorów i tuleje. Całość skręciłem mocno na opuszczonym aucie. Rzecz w tym, że nie wiem czy to normalne, że na tych gumach powstają takie szczeliny i tak się to wygina? Czy może w jakiś sposób się już popsuły? Wyglądaja jak pęknięcia gumy, ale z drugiej strony są tak regularne, że wydaje się jakby po prostu tak miało być... Proszę o pomoc osób które miały już z tym do czynienia. Zdjęcia na podniesionym aucie robiłem.
  19. Wiem, że to nieprofesjonalnie, ale tak jak wspomniałem wyżej nie robiłem pomiarów - zrobiłem na czuja. U mnie klapka latała luźno więc naciągnąłem ją po prostu tyle aby nie latała luźno przy ruszaniu ręką. W pozycji w jakiej była z pewnością powietrze uciekało w każdym momencie. W moim przypadku auto jakoś nie muliło, a chodziło jedynie o uzyskanie komfortu dźwiękowego co się udało
  20. Emejcz odpowiedział(a) na Ras.RDK temat w Audi A4 B5
    Potwierdza się to co uważam za prawdziwe od dawna - przepłacanie za ori jest bezsensu.
  21. Emejcz odpowiedział(a) na oyamabdg temat w Audi A4 B5
    Mogę potwierdzić. Dziś to robiłem i uszkodziłem tylko gumę tego którego chciałem wyjąć. Do osłonięcia gumy banana użyłem metalowej szufelki i zdała egzamin
  22. Emejcz odpowiedział(a) na Soldier007 temat w Audi A4 B5
    Ano właśnie, ja nie wiedziałem, że w zwrotnice bałem się, że ona pęknie. Kupiłem palnik i pojechałem do dziadka i żeśmy wyciągnęli. Podgrzewałem z 15 minut, później zrobiłem naprężenie za pomocą dwóch łomów - jeden góra, drugi dól - i od mocnego walenia w zwrotnicę wyskoczył w końcu Górne to ja właśnie wyjąłem bezproblemowo z obu stron dlatego myślałem, że z dolnymi będzie równie prosto.
  23. Emejcz odpowiedział(a) na Soldier007 temat w Audi A4 B5
    Kurde... dzisiaj wziąłem się za wymianę dolnego prostego i kaplica po całości. Wszystkie śrubki odkręciłem bez problemów (no za wyjątkiem łącznika, bo nie chciała iść więc w końcu pękła ) wyciągnąłem tego skurczybyka na bok i za jasny c**j nie mogłem tego sworznia wybić. Psikałem WD-40 już dużo wcześniej i waliłem młotem 2 godziny i ani rusz ;/ Jedyny efekt jaki uzyskałem to skrócenie sworznia o kilka milimetrów, bo od walenia się spłaszczył Zaskoczony jestem, bo to nie jest ori wahacz i w związku z tym nie siedzi tam 15 lat. Łeb bym ukręcił temu co to zakładał i grama smaru nie dał. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Nie mam ochoty walić do mechanika tylko ze względu na sworzeń... Czy jak kupię sobie jakiś najprostszy palnik np. taki: http://allegro.pl/palnik-gazowy-wielofunkcyjny-lutownica-gazowa-tlx-i4578301680.html i pogrzeje z pół godziny to wyjdzie jak będę młotem walił? Czy od takiego grzania nie pęknie mi zwrotnica?
  24. tam, chciałbym zmienić wtryski z czerwonych valteków na np. hs matrixy. Mam sporo pytań z tym związanych. Czy te 211.20 będą dobre do 150KM? Dalej, czy przy wymianie dysze mogą zostać te same? Powiem tak, wymiana u gazownika jest za droga i chciałbym kupić i wymienić to samemu i dać mu po prostu do regulacji, ale nie jestem jeszcze zbyt oblatany z instalacjami LPG. Jeszcze jedna sprawa, czy dyszami nazywamy właśnie te króćce które wkręcone są w kolektor i na które nachodzą przewody idące bezpośrednio od wtrysków? Reduktor mam KME silver ponoć już nieprodukowany, a komp na diego g3. Prosiłbym o opinie osób które mają jakieś doświadczenie w praktyce.
  25. Wcześniej mniej ci palił? Twoje spalanie nie jest jakieś wygórowane. Mi też bierze 13 po mieście a mam minimalnie mniej paliwożerną jednostkę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.