Treść opublikowana przez speed1986
-
Nie działa multifunkcyjna kierownica
Podświetlanie powinno być, bo ono od kodowania i radia nie zależy. A czy ten przycisk zaczyna działać w jakimś konkretnym położeniu kierownicy? Czy jakoś losowo? Udało Ci się powtórzyć to na teście przez VCDS, żeby czasem nie działał?
-
Nie działa multifunkcyjna kierownica
Opisany problem wskazuje rzeczywiście na to, że ta kierownica nie umie obłużyć RNS-E prawidłowo. Bo pozytywny test przycisków w VCDS wskazuje na to, że połączenia są ok.
-
Nie działa multifunkcyjna kierownica
A ta strona http://vin-decoder.pl/WAUZZZ8E92A215260działa prawidłowo? Bo jak wpisałem swój VIN to wyposażenie tam opisane dość znacząco odbiega od faktycznego.
-
Nie działa multifunkcyjna kierownica
Dziwne jest to, że przez VCDSa przyciski działa zawsze a tak normalnie w ogóle. Gdyby nie łączyło coś w obu przypadkach powinno nie laczyc
-
Nie działa multifunkcyjna kierownica
A kierownice masz czteroramienna z przyciskami multi w poduszce? Tam jest jeszcze taki moduł w kierownicy. Może tam coś jest nie tak.
-
Szumy podczas jazdy powyżej 100km/h
Witam Niestety mam podobny problem. W moim egzemplarzu przednia szyba jest wymieniona, ale z pozycji kierowcy szumy słychać jakby z drzwi kierowcy i tylnych drzwi pasażera po prawej stronie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Czy to może być wina złego wyregulowania ramki? Jak to sprawdzić? Uszczelki mam dobre. Zrobiłem oględziny i zauważyłem, że mam złe wyregulowania drzwi - pewnie się trochę opuściły, bo szczeliny mam nierówne i na dole są mniejsze niż na gorze. Ktoś potrafi podać jak to w miarę prosto wyregulować? Widziałem instrukcje w necie, ale jakoś nie mogę zidentyfikować tych śrub od regulacji. Czy to trzeba boczki demontować do tej operacji? A może znalazły się ktoś chętny z okolic Łodzi/okolic do pomocy, bo jakoś nie wiem jak za to się zabrać,a chce te szumy zlikwidować, bo mnie denerwuje coraz bardziej.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy na forum
-
Problem z podświetleniem zegarów
Jakby kolega nie mógł sobie poradzić to ja w Łodzi mogę służyć pomocą w temacie lutowania.
-
Problem z podświetleniem zegarów
Ale gaśnie całe podświetlanie czy jakieś segmenty/fragmenty? Może to być wina niedolutow na podswietlajacych diodach SMD.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Kupiłem wycieraczki aero tej firmy do siebie do starych mocowań, bo mają takie w ofercie. Generalnie działały bardzo dobrze - ciche i zbierały wodę ładnie. Niestety nie zdały egzaminu, bo stare ramiona nie są dostosowane do Aero i za słaby był docisk,co skutkowało zostawianiem wody w jednym miejscu. Wystarczyło lekko docisnac ramię palcem i było ok. Efekt powtórzył się na innym aucie, dlatego zakładam, że to była wina ramion a nie piór.
-
Spadająca z drążka linka hamulcowa
Ok. Musze to sprawdzić. Może tu leży problem.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Konradzie witaj w klubie
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam
-
Dźwięk "gong" w zegarach
Ok. Ale tak jak wspominałem ze względu na duże ograniczenia czasowe nie znajduje zbytnio czasu na naprawy konieczne nawet w aucie, wiec grzebanie w liczniku jest jak narazie mało realne. :/
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy
-
Dźwięk "gong" w zegarach
Ktoś musi być pierwszy
-
Dźwięk "gong" w zegarach
Eh. Szkoda, bo gong jest super. Jakbym miał czas to bym się pojawił w to, ale niestety nie da rady narazie. Pewnie zostanie piiii.
-
Dźwięk "gong" w zegarach
Znalazłem zdjęcie płytki licznika. http://obrazki.elektroda.pl/3148866700_1397833494.jpg Brzeczyk chyba jest pośrodku. Nie widzę drugiego, wiec chyba oba dźwięki generowane są przez niego. Taka sytuacja niestety uniemożliwia w prosty sposób wykorzystanie gonga,bo pozostaje zmuszenie licznika, żeby wysterowal ten dźwięk,a to jest ponoć niemożliwe. Można to oczywiście zrobić. Trzeba podsłuchać oscyloskopem jak steruje licznik brzeczkiem i zrobić układ, który wygeneruje odpowiedni sygnał jak będzie potrzeba. Ale to większa zabawa i nie wiem czy gra jest warta świeczki.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Zgadza się - źle spojrzałem na obrazki. Jeżeli na końcu ramienia są takie ruchome elementy w kształcie trapezu to znaczy, że są to ramiona nowszego typu.
-
Spadająca z drążka linka hamulcowa
No właśnie mi spadła linka z tego haczyka i ja praktycznie palcem założyłem. I u mnie chyba nie są linki na krzyż, bo linkę luźna mam lewa i lewe kolo nie hamuje na ręcznym.
-
Dźwięk "gong" w zegarach
A jakby rozebrać zegary i podmienić te Brzeczki? Widział ktoś rozebrany zegar? Te Brzeczki to 2 osobne układy? Jeżeli tak i są tak samo sterowane to teoretycznie jest taka możliwość
-
Dźwięk "gong" w zegarach
Witam, Podczas zabawy VAGiem natknąłem się na test zegarów i podczas niego slychac było dźwięk (coś ala gong). Kojarzę ten dźwięk w nowszych autach służący do informowania o nie zapietych pasach. Nadmieniam, że nie chodzi mi o standardowy Brzeczyk. Wpadł mi pomysł do głowy, żeby ten gong użyć zamiast Brzeczyka. Ktoś orientuje się czy można coś takiego zrobić poprzez kodowanie? Czy trzeba pogrzebać w liczniku? A może w ogóle się nie da?