Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Jak zdjąć tarcze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie. Czy żeby zdjąć tarcze hamulcowe z przodu to trzeba wykręcić tą śrubę która jest centralnie w osi czy ma zejść bez odkręcania tej śruby? A jak tak to może ktoś wie jaki imbus tam podchodzi ? Szukałem ale nie znalazłem nic na ten temat.

Opublikowano

nie musisz odkręcać tego imbusu musisz ściągnąć zaciska hamulca i tarcza sama zejdzie :hi:

Opublikowano

odkręcasz 2 śruby od zacisku klucz 13 nastepnie 2 śruby od elementu na którym sa osadzone klocki hamulcowe klucz 17 i finito

Opublikowano

Trzeba odkręcić jarzmo czyli 2 śruby

Opublikowano

z tego co się orientuję tarcze dociska felga wystarczy wykręcić kopyto to z klockami i delikatnie opukać bo pewnie jest zapieczone :naughty:

Opublikowano

tarcza moze byc przykrecona do piasty jedna sruba

jezeli nie mozna jej wykręcic pozostaje wiertarka i gwintowanie

jezeli nie ma tej śruby nalezy zrobic to co napisal mój przedmówca "...przyp....ic.." mocno

Opublikowano

tarcza moze byc przykrecona do piasty jedna sruba

jezeli nie mozna jej wykręcic pozostaje wiertarka i gwintowanie

jezeli nie ma tej śruby nalezy zrobic to co napisal mój przedmówca "...przyp....ic.." mocno

przy audi chyba nie jest przykręcona

Opublikowano

czasami jest

Opublikowano

tarcza moze byc przykrecona do piasty jedna sruba

jezeli nie mozna jej wykręcic pozostaje wiertarka i gwintowanie

jezeli nie ma tej śruby nalezy zrobic to co napisal mój przedmówca "...przyp....ic.." mocno

jak pisał kolega. tarcza ma gwintowane otwory, przez które dokręca się ją śrubą do piasty.

Opublikowano

czasami jest

przy fiacie jest na 100% ale przy audi jeszcze nie widziałem

Opublikowano

jak pisał kolega. tarcza ma gwintowane otwory, przez które dokręca się ją śrubą do piasty.

Ale chyba nowszych modelach niż [AFN] :cool1: ... np. w [AVF] dopiero powyżej 8E-5-060001 (rok modelowy 2005)

Opublikowano

a może samorosły mechanik przykleił ją do piasty np.silikonem jak przedmówcy przy****dol młotkiem :gwizdanie:

Opublikowano

Albo ktoś nie dał smaru miedziowego jak zakładał tarczę i się zapiekła ...

obracać tarczę i walić młotkiem ... do tego wd 40 psikaj po ściankach łożyska na którym trzyma się tarcza (czytaj w otworki na śruby tak żeby wstrzyknąć to między płaszczyznę tarczy a łożyska )

Opublikowano

Dzięki. Tarcze zeszły. Ale były ostro zapieczone. A teraz powiedzcie mi jeszcze bo mam problem z włożeniem ponownym klocków (nowych) i złożeniem całości. Jak wcisnąć ten tłoczek ? Uda się to jakoś ręcznie zrobić ? Czy trzeba specjalny przyrząd ?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157864.0

ostatnia odpowiedz :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

Dzięki. Tarcze zeszły. Ale były ostro zapieczone. A teraz powiedzcie mi jeszcze bo mam problem z włożeniem ponownym klocków (nowych) i złożeniem całości. Jak wcisnąć ten tłoczek ? Uda się to jakoś ręcznie zrobić ? Czy trzeba specjalny przyrząd ?

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157864.0

ostatnia odpowiedz :polew: :polew: :polew:

ścisk stolarski i jedziesz :>

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.