Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Błędy potrzebne, poza tym czuje tu uwalony bezpiecznik gdzieś w skrzynce ECU powiązany z czujnikiem pedału stop. Przerabiałem coś podobnego w forumowej B7, z tym, że 1,9 i tam świeciły jeszcze świece, komp stwierdził śmierć wszystkich poduszek pod silnikiem i brakło mocy. Winna była wiązka przepływki (przegrzało ją jak spadła na silnik) i właśnie spalony bezpiecznik w skrzynce ECU... Niby nie powiązane z sobą, ale jednak...

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dnia 4.06.2017 o 12:21, chester121 napisał:

No wlasnie u mnie ustawione jest zeby gaslo po 20 sek
Ale jak pilotem otworze auto i tylko klape to clh swieci ( sprawdzalem ze napewno 8 min) potem wylaczylem bo szkoda aku
20 sek to gasnie jak wychodze z auta
Czyli coming home mi dziala ale leaving home juz nie za bardzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam

niedawno przyszedł mi włącznik drl/clh i teraz juz wszystko ładnie mi działa, ale dzisiaj w nocy zauważyłem, ,że jest jeszcze jeden problem

o co chodzi.....  

W nocy wracałem do domu, przekręciłem stacyjke (xenon odrazu się zapalił bo noc :P ) odpaliłem silnik światła się wyregulowały i jadę.

Na prostej drodze wyskoczyła mi sarna wiec awaryjnie zahamowałem i zauważyłem, że xenon nie poszedł do góry (czyli nie poziomował się dynamicznie) potem przy szybkim przyspieszaniu nie opuścił się  :kwasny:

po przekręceniu włącznika na pozycje świateł mijania dynamiczna regulacja działa, ale w trybie auto reguluje się tylko podczas odpalania auta czemu??

w MCE na kanale chyba 6 jest pokazane że na pozycji auto jest STAGE 3, a w trybie świateł mijania STAGE 1 (czy jakoś tak) czy to jakiś problem z włącznikiem albo instalacja,

że nie działa mi dynamiczne poziomowanie w trakcie jazdy w trybie AUTO?? może w kompie coś można ustawić???

Licze na waszą pomoc :) inwestując w ten system automatycznych świateł liczyłem, że będzie bezobsługowy, a tu lipa :facepalm:  

Zawieszenie mam komfortowe i podczas przyspieszania światła idą do góry i bez dynamicznej reg. oślepiam kierujących z naprzeciwka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi nie ma dynamicznej regulacji o ile się nie mylę
musisz zmienić silniczki w lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie Auto nie działa, ale pewnie jak przełączysz włącznik świateł na "włączone światła" zacznie działać. Kiedyś poruszałem ten problem.

Gdy auto wyjechało z takim wyposażeniem w oryginale to poziomowanie świateł działa też w trybie Auto, a w rezanym już nie. Problem pewnie leży w jakimś połączeniu MCE, włącznik świateł.

Nie wiem czy kaju kiedyś nie pisał jak to rozwiązać żeby poziomowanie działało też w trybie Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi nie ma dynamicznej regulacji o ile się nie mylę

musisz zmienić silniczki w lampie

 

 

Audi ma dynamiczna reg. Ja mam bixenony oryg. I tak jak pisalem wczesniej dynamiczna reg działa jak WS jest w pozycji św. mijania

Nie działa w trybie AUTO oprócz pierwszego poziomowania zaraz po uruchomieniu silnika

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy auto wyjechało z takim wyposażeniem w oryginale to poziomowanie świateł działa też w trybie Auto, a w rezanym już nie. Problem pewnie leży w jakimś połączeniu MCE, włącznik świateł.
Nie wiem czy kaju kiedyś nie pisał jak to rozwiązać żeby poziomowanie działało też w trybie Auto.


Tylko że w moim przypadku wszystko jest fabryczne ( MCE w wersji F, bixenony) dołożyłem tylko oryg. lusterko i zmieniłem WS na wersje z auto i podłączyłem
Nic więcej nie było zmieniane czy dokładane

Skoro w oryginalnym systemie działa dynamiczne poziomowanie w trybie auto to oznacza, że musze cos naprawić w swojej bo ona jest w 95% oryg.
Pytanie co


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czegoś tu na bank brakuje, bo powinno działać, może kaju się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biggman a czy ty masz oryginalny system automatycznych świateł??

Ewentualnie czy osoba z takowym systemem moze sprawdzić czy aby napewno dynamiczne poziomowanie działa w trybie auto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam dokładany, u kolegi sprawdzałem to poziomowanie działało na Auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tego nie zauważyłem. Mam zwykłe xenon, jak pobujam autem to powinienem zauważyć autopoziomowanie?

A spryski lamp działają w trybie auto gdy jest ciemno? :)

Edytowane przez august
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno pobujasz to będzie widać
U mnie lampy błyskawicznie się ustawiają
Najlepiej jednak w nocy raptownie zahamować lub szybko przyspieszyć I zobaczysz że światła ciągle świecą na tej samej wysokości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest bardzo ciekawy i kompletny wątek: 

 

Najbardziej intryguje mnie pin 4 we włączniku świateł.

Idzie na piny 20/21 w sterowniku poziomowania. U mnie chyba nie ma nic na pinie 4 włącznika światła..

samopoziom.jpg

Pin 11 wyłącznika świateł z którym to wszystko jest połączone to.. zasilanie świateł mijania (WY)

EDIT.

Dobrze mi się kojarzyło:
ee76e2e9638c9b5bmed.jpg

Czyli trzeba zmostkować we włączniku piny 4 z 11 a w regulatorze xenon 17 z 20 i 21?

Edytowane przez august
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że nie wystarczy zmostkowac tylko we WS
bo przecież dynamiczna reg. działa gdy WS jest w pozycji św. mijania

Ale juz trop znalazłeś GRATULACJE [emoji106]




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że wystarczy jeden mostek w WŚ.
Wygląda na to, że w trybie auto nie idzie sygnał załączenia świateł na regulator poziomu, bo wtedy to MCE na podstawie sygnału z czujnika zapala światła.
A ze schematu wynika, że regulator ma bezpośrednie połączenie z WŚ.
Zobaczymy co kaju powie, może to rozkminiał. :)


Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to coś pomoże
To mogę podjechać do kolegi który ma oryginalne clh i czujnik światła i ma oryg. Xenony
I zrobić zdjęcia kostki i przewodów WS


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach pewnie zobaczmy tylko że żółty przewód jest wpięty w pin 4.
Trzebaby coś pomierzyć, a nawet nie wiemy jeszcze czy ten schemat dotyczy wersji z wyłącznikiem auto.. :(

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to zostaje czekać czy kaju ogarnął ten problem

 

Ale jeszcze przeglądałem rozpiskę kostek w MCE i w kostce 32pinowej jest napisane

 

Pin 18 – Zasilanie czujnika światła i iluminacji włącznika CLH/regulacji świateł (WY) [czarno/niebieski]

Pin 19 – Sygnał z czujnika światła (WE) [biało/fioletowy]

 

Czyli pin 18 odpowiada za regulacje świateł, chyba że chodzi tu o WS ??

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie za regulację świateł tylko za podświetlenie panelu regulacji świateł. (Zamiennego z panelem DRL/CLH).
A WS ma 17 pinów jeśli dobrze pamiętam.

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie jest CLH, DRL I samopoziom pod xenon. Niezależnie od tego czy tryb auto czy mijania samopoziom działa zawsze, poza jednym wyjątkiem w trybie auto DRL za dnia ale to normalne. Jak coś mogę rzucić okiem na połączenie i podzielić się na forum.
Myśle tez ze kwestie na bank rozkmini Kaju. W końcu to spec :-)


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie jest CLH, DRL I samopoziom pod xenon. Niezależnie od tego czy tryb auto czy mijania samopoziom działa zawsze, poza jednym wyjątkiem w trybie auto DRL za dnia ale to normalne. Jak coś mogę rzucić okiem na połączenie i podzielić się na forum.
Myśle tez ze kwestie na bank rozkmini Kaju. W końcu to spec :-)


Tapnięte z iPhone


No i tak powinno być.
Masz dokładane auto?

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...