Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki bo uciekam troszkę z wyrabiam z kończeniem modów :naughty:

Teraz w kolejce jest lusterko fotochrom, i tutaj pytanie - czy do zwykłej szyby podejdzie czujnik deszczu czy nie będzie to działało?

Akurat mam mały uchwyt lusterka :facepalm: a kupiłem juz lustro pod czujnik swiatło/deszcz, mam też uchwyt mocujący duzy :P i myślałem to złożyć ale pytanie będzie to smigało na tej szybie? czy lepiej zapodać teraz fotochrom na mały uchwyt a kiedyś po zmianie szyby zapodać  lusterko z b7 ?

Edytowane przez tazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie,auto b6 mce swap na b7 włącznik świateł w pozycji 0 i na fisie wywala błąd samopoziomu,przełączam na AUTO jest ok.przełączam na mijania i też jest ok.

Włącznik w pozycji czyli światła nie są włączone a wywala byka na fisie,miał ktoś taki przypadek lub podobny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziom dokładany? Zasilanie modułu nie jest czasami puszczone przez sygnał z postojówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,dokładany jest samopoziom ale jak to jest puszczone to nie wiem,muszę pytać kolegi.Masz podejrzenie że sygnał jest pobrany z postojówek i to może być ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie nic nie wniosę ale spostrzeżenia Kaja często są trafne i idą po "sznurku" do MCE [emoji1]


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kaju napisał:

Samopoziom dokładany? Zasilanie modułu nie jest czasami puszczone przez sygnał z postojówek?

Tak,zasilanie jest pobrane z postojówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2017 o 16:17, kaju napisał:

Panowie, od sterownika poziomowania wyjmować wtyczkę, odcinać pin 17, zaizolować ten idący od strony auta, a ten kikut co zostanie przy wtyczce, to do niego dolutować nowy kabelek i pociągnąć do MCE i zmostkować do pinu 23 w kostce 23-pinowej. Wtedy samopoziom reguluje lampy w trybie zarówno AUTO, jak i pozycji 1 czyli włączonych światłach mijania. Sorry, że dopiero teraz, ale brak czasu totalny. Pozdrawiam.

Kaju,jest zrobione jak wyżej opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o patrz. a wyrzuca jakiś błąd w sterowniku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega przekładał MCE. B6-B7
niech sprawdzi jeszcze raz wszystkie podłączenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaju napisał:
o patrz. a wyrzuca jakiś błąd w sterowniku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ja montowalem koledze aker ten samopoziom i sprawa wygląda tak. Wszystko jest połączone tak jak w schemacie z elsy oprócz pinu nr 17 w sterowniku samopoziom. On zamiast do wyłącznika świateł podpiety jest do pinu 23 w Mce.
Zasilanie sterownika samopoziom jest zrobione jak w fabryce przez bezpiecznik z czarnego przewodu plus po stacyjce.
Nie nam teraz dostępu do tego auta i nie mam jak tego dokładnie sprawdzić co jest nie tak.
A w sterowniku samopoziom jest błąd zacisk 56 przerwa w obwodzie. Ale błąd jest tylko jak światła są wyłączone i wtedy nie da się go skasować. Jak włączy się światła to błąd można skasować.


Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kaju napisał:

o patrz. a wyrzuca jakiś błąd w sterowniku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest bład, zacisk 56 przerwa w obwodzie I tylko jak jest włącznik na 0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam zapierdziel i nie zerknę. na spokojnie zajrzę w wolnej chwili i pomyśle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie są założone bixy i na światłach długich są zrobione dzienne jest dołożony jeden kabelek może tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaju
Jak to jest z ori lampami USA trzeba coś rzeźbić w MCE i wtyczkach czy kupuje lampy USA podpinam i wsio działa mam MCE wersje F

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniasz tylko lampy i nic poza tym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Panowie nie mogę znaleźć info na temat zamiany MCE. Posiadam mce E i chciałbym wrzucić MCE F oraz lustro fotochrom z kompasem, włącznik auto i CLH. Czy wymiana modułu E na F jest plug&play czy trzeba jakieś przewody przekładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...