Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie które nie daje mi spokoju, czy jeśli mam moduł który obsługuje spryskiwacze lamp a nie ma kontroli spalonej żarówki to czy dokładając samopoziom i xenon musze wymienić moduł na taki który będzie miał kontrolę spalonej żarówki np. mam moduł A chce dołożyć xenon/ bi-xenon to czy muszę wymieniać modul np na B i puszczać światła przez niego czy mogę zostać przy tym który jest tylko dolożyc samopoziom???? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale to nie ma nic do rzeczy jakie masz mce bo za poziomowanie odpowiada osobny moduł tak mi się wydaje

Jak coś to mam moduł B

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie pytania zadajesz. Nie wiadomo też jaki moduł aktualnie posiadasz. Co do samopoziomu obsługuje go inny moduł nie mce. Mce tylko zasila światła itd.  Kontrola żarówek też nie ma nic wspólnego.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w wątku samopoziom tam pewnie jest napisane jak podłączyć i czy mce gdzieś się tam przewija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od tego są schematy.
Dlaczego próbujecie zgadywać z,amiast zdobyć schemat i przeanalizować trasę połączeń elektrycznych
Elsa zawiera wszystkie potrzebne nam dane, więc naprawdę warto poświęcić te 10GB na dysku, by móc swobodnie poruszać się w świecie prac mechaniczno-elektrycznych.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na miejscu z racji tego ze nie chce kontroli spalonej żarówki dla świętego spokoju moduł mam A z racji tego ze spryski są i działają ale nie ma samopoziomu więc chce go dołożyć razem ze sterownikiem i zamontować bi-xenon i stąd moje pytanie czy to będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam MCE 8E0 907 279 N i dodam sam przełącznik CLH, to będzie mi działało 24h bez wyrzucania błędu na FIS? Czytałem kilka kart wstecz i podobno błąd jest, ale chcę być w 100% pewny czy brać się za to. Póki co, to szyby nie zamierzam wymieniać pod lustro z czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLH błędu nie pokaże, błąd jest z braku fotochromu, jeśli instalacja zawiera wszystkie podłączenia.
można to ominąć zostawiając brak podłączenia PINu 29 wtyczki 32
 

Cytuj

Pin 29 – Aktywacja trybu automatycznych świateł do jazdy (z pinu 7 włącznika świateł) (WE) [niebieski]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, GreGoriO napisał:

CLH błędu nie pokaże, błąd jest z braku fotochromu, jeśli instalacja zawiera wszystkie podłączenia.
można to ominąć zostawiając brak podłączenia PINu 29 wtyczki 32
 

 

Jeżeli mam DRL i chcę CLH dołożyć to w jakie kabelki dodatkowe muszę się zaopatrzyć? Pierwszy raz w elektrykę będę się bawił i za bardzo nie wiem co z czym się je. Te podłączenia w kostki, to sobie poradzę tylko kwestia teraz kabelków jakie dokupić konkretnie. Mowa o samym przełączniku jak wyżej w poście pisałem.

Edytowane przez Marcin Lipiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz podać masę na PIN30 z PINu 7 kostki DRL/CLH
czy to będzie oryginalny czy jakikolwiek inny przełącznik, nie ma znaczenia. byle łączył masę

Cytuj

Pin 7 – aktywacja CLH  

Cytuj

Pin 30 – Aktywacja świateł DLR z przełącznika 0/1 (pin 3) [WE] [niebiesko/czerwony]
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 16:15, GreGoriO napisał:

musisz podać masę na PIN30 z PINu 7 kostki DRL/CLH
czy to będzie oryginalny czy jakikolwiek inny przełącznik, nie ma znaczenia. byle łączył masę

 

A pomógłbyś z konektorami jakie zakupić najpopularniejsze? Chcę zrobić sobie zapas i żeby tutaj w kostkach w MCE jak i MK pasowało, a za bardzo nie wiem jakie zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konektory zdobędziesz na szrocie. Myślę że nie warto. Dużo roboty z zaciskaniem. A nigdy nie zrobi się tak jak fabryka.
Dwie szpilki lub wyjmak i masz fabryczne.
A z wiązek ze szrotu...zawsze coś wyciągnięsz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrobić kodowanie

Cytuj

x xxx: Driving Light Switch

Daję "1" i "wykonaj", a dalej jest 0. Czemu tak się dzieje? Mam MCe HIGH .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrobić kodowanie

x xxx: Driving Light Switch

Daję "1" i "wykonaj", a dalej jest 0. Czemu tak się dzieje? Mam MCe HIGH .

 

No ale masz to lusterko fotochrom ?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marky2552 napisał:

Daję "1" i "wykonaj", a dalej jest 0. Czemu tak się dzieje? Mam MCe HIGH .
No ale masz to lusterko fotochrom ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Sam przelacznik, bo wtedy dziala ale 24h. Tak pisali wyżej. 

 

edit: DRL już miałem, to zrobiłem tylko

Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały]

Coś nie tak?

Edytowane przez Marcin Lipiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kodowanie ktore chcesz wpisać nie będzie działać bo nie można zakodować czegoś czego nie ma czyli czujnika światła i zmierzchu który jest w lusterku

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marky2552 napisał:

No tak ale kodowanie ktore chcesz wpisać nie będzie działać bo nie można zakodować czegoś czego nie ma czyli czujnika światła i zmierzchu który jest w lusterku

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

To co musiałbym jeszcze zrobić żeby to obejść bez tego czujnika i przeszło kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że DRL już miałeś czyli tylko drl czy drl+CLH bo taki właśnie musisz mieć.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salamon napisał:

Piszesz że DRL już miałeś czyli tylko drl czy drl+CLH bo taki właśnie musisz mieć.

image.png

No tak, zakupiłem taki i podłączyłem zgodnie ze schematem:

Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały]

 

Sterowanie DRL działa mi ok, mogę wyłączyć w tym nowym włączniku. CLH też jest podświetlone, ale nie mogę zakodować. Mam na pozycji "1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze nie zakodujesz tak jak chcesz bo nie ma czujnika zmierzchu jak chcesz aby to działało to musisz zakupić lusterko które nie jest tak drogie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...