Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Z E na F bez przeróbek twój to HIGH i F to HIGH śmiało zakladaj

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajno dzięki wielkie. Wszystkie graty już mam. Lusterko póki co podłączone w sufit i bezpiecznik. Chciałbym wyrezać ori CLH pod czujnik w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała przeróbka,wlacznika świateł.
Plus dokładanie przewodów.
Ale to wszystko masz opisane na pierwszej stronie.
Nie wiem jak szukałeś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy: 

Panowie chce dołożyć w swoje B7 lusterko fotochrom z czujnikiem deszczu i clh. mam moduł centralnej elektryki H czy wymiana na N jest P&P czy coś  trzeba przerabiać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez spinacz47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce dołożyć w swoje B7 lusterko fotochrom z czujnikiem deszczu i clh. mam moduł centralnej elektryki H czy wymiana na N jest P&P czy coś  trzeba przerabiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spinacz47 napisał:

Panowie chce dołożyć w swoje B7 lusterko fotochrom z czujnikiem deszczu i clh. mam moduł centralnej elektryki H czy wymiana na N jest P&P czy coś  trzeba przerabiać ?

wystarczy przeczytać pierwszy post, a dokładnie spojler...

Jest napisane że wersja LOW czyli H nie ma podłączonych kierunków i przeciwmgielnych do modułu (trzeba przerobić instalację i puscić zasilanie poprzez MCE) ani też wyprowadzonych funkcji fotochromu i clh. więc jak chcesz zamienić na wersje HIGH to czeka Cię trochę przerabiania instalacji i zamiana pinów.

to wszystko wyczytałem w jakieś 2 minuty z pierwszego posta bo kolega nie miał czasu, ale na ponawianie postu czas się znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaTeo85 napisał:

wystarczy przeczytać pierwszy post, a dokładnie spojler...

Jest napisane że wersja LOW czyli H nie ma podłączonych kierunków i przeciwmgielnych do modułu (trzeba przerobić instalację i puscić zasilanie poprzez MCE) ani też wyprowadzonych funkcji fotochromu i clh. więc jak chcesz zamienić na wersje HIGH to czeka Cię trochę przerabiania instalacji i zamiana pinów.

to wszystko wyczytałem w jakieś 2 minuty z pierwszego posta bo kolega nie miał czasu, ale na ponawianie postu czas się znalazł.

tyle to doczytałem tylko nikt nigdzie nie wyjaśnił jak zrobić z low na high w b7 dlatego nie miałem pewności bo nic o tym nie znalazłem ktoś pisał że zmieniał na mce N i tylko miał problem z przeciwmgielnymi reszta działała a ja chciałbym zrobić high tylko nie wiem jak zabrać się do tego. Dla b6 są szczegółowo opisane przeróbki a dla b7 nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Czy jest ktoś na forum co mógłby trochę pomóc naprowadzić mnie jak przerobić MCE low na high w B7 bo wiązkę lusterka i czujnika, clh i włącznik auto już zrobiłem doprowadziłem wszystko do mce tylko zrobić high mi zostało . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rozpiskę PINów i kolorów kabli.
Twoje zadanie to doprowadzenie tych kabli do odpowiedniego pinu.
Zapisujesz co masz u siebie i porównujesz z rozpiską.... Potem pytasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu jest grane że po wyjęciu kluczyka za stacyjki po chwili zapala się lampka podsufitki dodam że stało się tak jak podłączyłem radio pod 12v po stacyjce że jak wykładam kluczyk ze stacyjki to radio gaśnie w czym problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w każdym aucie po włożeniu kluczyka gaśnie lampka a po wyciągnięci kluczyka zapala się lampka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wziąłeś +12V po stacyjce? jakie przewody miałeś obsadzone w kostce iso? Jakie miałeś wcześniej radio?

Obejrzałem film  i wszystko wygląda ok. delikatne opóźnienie we włączeniu lampki wynika prawdopodobnie z zastosowania ledów w lampce podsufitki

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej tego nie było zapalało się od razu po wyjęciu kluczyka 12+ po stacyjce wziełem ze stacyjki bo zabrakło tego kabla u mnie i musialem sam sobie go znaleźć jakie radio wcześniej było nie wiem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie zmiany MCE C na F, a mianowicie jak to dokładnie jest z przypisywaniem VIN do nowego modułu, czy moduł sam się programuje według wyposażenia z VIN czy jak? Miałem wymieniany automat na manual, dokładany tempomat i pełny fis i zastanawiam się właśnie czy będę musiał robić to wszystko jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2010 o 15:37, Bart-S napisał:

Światła mijania - tu nie ma problemu bo oba przewody, które trzeba rozdzielić i podłączyć osobno do MCE są przy włączniku świateł (2x żółty)
mijania.jpg

 

Mam pytanie, czy przy prowadzeniu kabli mam pominąć bezpieczniki?
Bo wedle instalacji auta mam pin 26/C MCE mam obsadzony kablem ze skrzynki bezpieczników od zasilania lampy prawej...

Pytanie tyczy się też reszty wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2017 o 02:05, słoniu napisał:

 

Mam pytanie, czy przy prowadzeniu kabli mam pominąć bezpieczniki?
Bo wedle instalacji auta mam pin 26/C MCE mam obsadzony kablem ze skrzynki bezpieczników od zasilania lampy prawej...

Pytanie tyczy się też reszty wyjść

zostawiasz tutaj tylko połączenie między MCE i włącznikiem świateł. Czyli włącznik świateł pin 11 do szarej wtyczki MCE na pin 26, jest to sygnał o włączeniu świateł. resztę musisz wykastrować.

Edytowane przez kaju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, pytanie odnośnie podziału kabli czerwonej kostki lewy słupek A,:

W dniu 9.09.2010 o 15:37, Bart-S napisał:

Interesuje nas gniazdo tej kostki piny 3 i 2 (kolory kabelków jak na schematach) w tej kostce to odpowiednio boczny kierunek i przedni kierunek. Obcinamy oba kabelki pinu 2 i 3 dochodzących do gniazda kostki i podłączamy do odpowiednich wyjść MCE. Resztę czyli dwa obcięte (wcześniej podłączaliśmy końcówki, które pozostały w kostkach) łączymy ze sobą i w ten sposób mamy lewy tylny kierunek (mieliśmy już wyjście do zasilania kierunków więc jeden kabelek mamy już przy MCE), który też podłączamy do odpowiedniego wyjścia MCE

Rozumiem że trzeba podzielić kable zaznaczone na zdjęciu, pytam bo zrobiłem jak na zdjęciu i wyszła lipa brak przedniego i boku, tył działał.
Kable mostkowałem albo prowadziłem do MCE od strony czerwonej, zaznaczonej na załączonym foto.


 

7c99a1s-960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lewej strony dochodzi z MCE i wychodzi z prawej strony na tył. To co dochodziło do tej pory od lewej do prawej to do tego podłączasz z MCE przód i bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...