Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi



Ok troche zmienilem
Teraz mam tak jak na schemacie ale nie mam wlacznika clh mam tylko drl wiec MCE pin 24 nie jest podlaczony czy moge podlaczyc jakos ten przycisk drl zamiast clh??

Xenony juz nie zapalaja sie na 0 ale jak dam auto to mimo ze w garazu jasno to xenon sie zapala :( tak jak by czujnik zmierzchu nie dzialal czy moze miec wplyw brak przycisku???
Macie jakies pomysly??7223c0ec95ec04fa1d76291fa1ac7fda.jpg

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja na CLH mam jedncześnie sterowanie DRL i CLH.

Jak ? Ja nie mogłem tego rozkminić więc jeden kabel jest luzem i DRL nie mam możliwości wyłączenia

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nitroo napisał:

Ja na CLH mam jedncześnie sterowanie DRL i CLH.

a mozesz podac schemat jak te kable podłaczyles?? czy włącznik clh mocno różni się od włącznika drl???

PS chyba czujnik zmierzchu zaczął działać bo wyjechałem na dwór i xenon się wyłączył w trybie AUTO i tu troche się dziwie bo garaz mam bardzo dobrze oświetlony (jasno jak na sali operacyjnej) a według czujnika zmierzchu jest na tyle ciemno ze włącza xenon :/

wiem ze w b6 nie ma możliwości ustawiania czułości ale może jest podgląd tego czujnika w którejś grupie?? 

PS czy jest możliwe ze ta dioda fotovoltaniczna jest jakos uszkodzona i potrzebuje wiecej światła żeby zaskoczyc??

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o długość fali światła na którą reaguje czujnik. Może on jest czuły na podczerwień, a w garażu masz jarzeniówki...

 

Wysłano z Nokii 5110

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przekaźnik idziecie. Jest instrukcja w warsztacie w temacie Ucho i DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki to lece szukac moze do poniedzialku poskadam go :P jeszcze w miedzy czasie zachciało mi się wymienic kamere z cala instalacja :/ no nic 

ide czytac i do garazu samo się nie zrobi :P 

dzieki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, chester121 napisał:

jasno jak na sali operacyjnej

ale jest to sztuczne światło i czujnik to wyłapuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie podłączyłem i dziala ( choc clh jest na stale wlaczony i szukam przycisku drl/clh )
Ale mam pytanie co do dzialania clh
Gdy otwieram auto zapalaja sie halogeny do momentu otworzenia drzwi kierowcy, ale jak otworze bagaznik i zamkne to halogeny swieca non stop ( poki nie zamkne go pilotem albo otworze drzwi)
Czy tak ma dzialac??? Bo troche lipa jak swieci i aku wyladowuje

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma działać. Po pewnym czasie się wyłączą.

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze potestuje [emoji846]
Aha lusterko rozjasnia mi sie jak wrzucę R ale nie rozjaśnia się gdy wlacze lampkę
Inst. Sprawdzilem i wszedzie jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wogóle nie zaciemnia dla odmiany..

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chester121 napisał:

No to jeszcze potestuje emoji846.png
Aha lusterko rozjasnia mi sie jak wrzucę R ale nie rozjaśnia się gdy wlacze lampkę
Inst. Sprawdzilem i wszedzie jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Musisz mieć jakiś błąd w połączeniu. Może coś z pinami w lampce..?

Ja właśnie przytargałem lusterko do domu i sprawdziłem na stole. Działa idealnie. A w samochodzie nie chce. Widocznie blokuje go sygnał "wsteczny", albo lampka.  Ktoś podpowie (@kaju :-)) ? Jak działa blokowanie z wstecznego i jak znaleźć błąd? Domyślam się, że chodzi o pin 6 lusterka, który ma iść na pin 30C w MCE F.

Pin 30 – Zasilanie wewnętrznego lusterka fotochromatycznego (WY) [niebiesko/czerwony]

Opisany jest jako zasilanie, ale pewnie chodzi o blokowanie ściemniania po zapięciu wstecznego...

Oczywiście lusterko ma zasilanie. Przycisk działa, zielona dioda działa. Reszta instalacji (czujnik zmierzchu) działa. Nie działa tylko fotochrom.

Nie chciałem prowadzić nowej instalacji i wykorzystałem ori przewody, teraz mam za swoje :-)

 

 

Ok, @chester121 - chyba mamy ten sam problem.

Ty pewnie łączyłeś wg tego schematu:

BGSc9yq.jpg

 

A ja puściłem sygnał z pinu 19 MCE przez lampkę, wg tego:

wiring-diagram-chlh-auto.jpg

U Ciebie nie rozjaśnia się po załączeniu lampki, bo nie przechodzi przez lampkę. A u mnie nie działa fotochrom, bo nie mam wogóle przejścia między pinem 1 a 11 w lampce, w żadnej pozycji... Jak ominąłem lampkę to działa identycznie jak u Ciebie.

Biorę się za rozkręcanie lampki, żeby zobaczyć co się tam dzieje.

 

 

Edytowane przez august
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakiś błąd w połączeniu. Może coś z pinami w lampce..?
Ja właśnie przytargałem lusterko do domu i sprawdziłem na stole. Działa idealnie. A w samochodzie nie chce. Widocznie blokuje go sygnał "wsteczny", albo lampka.  Ktoś podpowie ([mention=50432]kaju[/mention] :-)) ? Jak działa blokowanie z wstecznego i jak znaleźć błąd? Domyślam się, że chodzi o pin 6 lusterka, który ma iść na pin 30C w MCE F.
Pin 30 – Zasilanie wewnętrznego lusterka fotochromatycznego (WY) [niebiesko/czerwony]
Opisany jest jako zasilanie, ale pewnie chodzi o blokowanie ściemniania po zapięciu wstecznego...
Oczywiście lusterko ma zasilanie. Przycisk działa, zielona dioda działa. Reszta instalacji (czujnik zmierzchu) działa. Nie działa tylko fotochrom.
Nie chciałem prowadzić nowej instalacji i wykorzystałem ori przewody, teraz mam za swoje :-)
 
 
Ok, [mention=67355]chester121[/mention] - chyba mamy ten sam problem.
Ty pewnie łączyłeś wg tego schematu:
BGSc9yq.jpg
 
A ja puściłem sygnał z pinu 19 MCE przez lampkę, wg tego:
wiring-diagram-chlh-auto.jpg
U Ciebie nie rozjaśnia się po załączeniu lampki, bo nie przechodzi przez lampkę. A u mnie nie działa fotochrom, bo nie mam wogóle przejścia między pinem 1 a 11 w lampce, w żadnej pozycji... Jak ominąłem lampkę to działa identycznie jak u Ciebie.
Biorę się za rozkręcanie lampki, żeby zobaczyć co się tam dzieje.
 
 

Ja puściłem według tego schematu
I przewód z lusterka z pinu 6 idzie do lampki pin 1 i z pinu 11 idzie do MCE pin 19
Sprawdzałem multimetrem i jest przejście w lampce miedzy pinem 1-11 wiec teoretycznie lusterko wie ze lampka włączona, a lipa ( wsteczny rozjaśnia momentalnie[emoji6])
Błędu w module tez nie mam żadnego.

Ale możliwe, ze cos jest w instalacji bo teraz tez sprawdzałem clh i po otworzeniu auta i bagażnika lub drzwi innych niż kierowcy ( wyłączy sie wtedy funkcja automatycznego zamykania )
Halogeny pala sie stale, czekałem 8 minut i zamknąłem z pilota bo balem sie ze aku mi padnie[emoji52]
To nie jest chyba normalnef2cf5afda15b537ba17553e728b4b641.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo z tym lusterkiem po właczeniu wstecznego rozjaśnia sie a po właczeniu lampki podsufitki jest ciemne

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

U mnie nie ma połączenia 1-11 i przez to fotochrom nie działa wogóle. Jak wyjmę lampkę i połączę 1-11 to fotochrom działa i rozjaśnia się po wstecznym.

 

Czy możesz sprawdzić czy to połączenie zależy od położenia włącznika?

 

W innym wątku znalazłem info, żeby zmostkować w lampce 1-6.

 

A clh u mnie gaśnie chyba po minucie...

 

Wysłano z Nokii 5110

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz sprawdzę
Ale gaśnie samo czy auto po prostu ci sie zamyka???
Jesli clh gaśnie samo milo ze centalny zamek jest otwarty to fajnie tylko czemu mi halogeny nie gasną gdzie szukac przyczyny??

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że samo gaśnie, ale muszę sprawdzić, bo zwątpiłem.
Nie rygluje się jeśli otworzysz jakiekolwiek drzwi.
Na pewno gaśnie po otwarciu drzwi kierowcy i po zamknięciu pilotem.
Sprawdzę to i dam Ci znać.

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem i niezależnie od pozycji włącznika pin1 i pin11 sa połączone


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka musi być pod fotochrom panowie, wtedy będzie rozjaśniało lusterko przy włączeniu - na schemacie nawet macie numer części :wink: to teraz idźcie zdjąć swoją lampkę i porównajcie numer do tego podanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka - w ASO jedyne 637zł bez zniżek :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...