Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

To aż 3 rodzaje są f*ck bo ja mam jakies ale za duze są delikatnie a ten przyrząd do wyciagania pinów jak sie nazywa ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

trzy rodzaje ale sam pin jest identyczny, różnią się tylko tym że 009 (tak samo jak 044) jest dla przewodu 0,5 mm2, a 164 dla przewodu 0,75 mm2

Przyrządy do wyciągania pinów np coś takiego: http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-do-rozlaczania-konektorow-vw-audi-i6459709710.html?reco_id=3735e9c9-13e8-11e7-9171-6c3be5c0af30&ars_rule_id=201 tu cały zestaw do różnego rodzaju pinów niestety droga zabawka więc lepiej kombinować jakimś spinaczem.

Dodane: Sorki do tej wtyczki nie trzeba specjalnych przyrządów do wyciągania pinów, tutaj jest prosty dostęp do blokad po rozłożeniu kostki.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy rodzaje ale sam pin jest identyczny, różnią się tylko tym że 009 (tak samo jak 044) jest dla przewodu 0,5 mm2, a 164 dla przewodu 0,75 mm2
Przyrządy do wyciągania pinów np coś takiego: http://allegro.pl/zestaw-wkretakow-do-rozlaczania-konektorow-vw-audi-i6459709710.html?reco_id=3735e9c9-13e8-11e7-9171-6c3be5c0af30&ars_rule_id=201 tu cały zestaw do różnego rodzaju pinów niestety droga zabawka więc lepiej kombinować jakimś spinaczem.
Dodane: Sorki do tej wtyczki nie trzeba specjalnych przyrządów do wyciągania pinów, tutaj jest prosty dostęp do blokad po rozłożeniu kostki.

Takie kupiłem ale nie wchodzą za chu...

000 979 009 E

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą wejść, jak kupiłeś z allegro to może być problem wystającego delikatnie jednego boku pinu, jednak jak złapiesz pin za pomocą szczypców delikatnie i zaczniesz go wpychać w kostkę to wejdzie, natomiast jeżeli pin wchodzi ale nie możesz go docisnąć do końca to zapewne źle zacisnąłeś przewód na nim i pin nie zmieści się w otworze kostki. Oczywiście mówimy tu o kostce 32 pin o numerze 1J0972977.

Dodane:

7bfa17ff86f71cfca4047aa0cc6ff27e.jpg

tutaj dokładnie widać że jedna strona pinu jest wyższa i to zapewne ona się blokuje, jak użyjesz siły tylko z umiarem to wejdzie :)

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o kostce C Pin 18 bo tam nie ma pinu wchodzi do połowy i dalej nie chce próbowałem z kablem i bez kabla i tak samo natomiast pin 30 i tam jest pin

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wchodzi do połowy to znak że źle zacinięty przewód i się nie mieści w otworze.

Tak to musi wyglądać mniej więcej po zaciśnięciu

VAG_000979009___enl.jpg 

tutaj zaciśnięte za pomocą specjalnej praski, jak jej nie masz to będzie wyglądało to trochę inaczej ale zasada jest taka że nie możesz za bardzo rozpłaszczyć pinu bo wtedy się zblokuje i nie wciśniesz w kostkę do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niebieskiej kreski wchodzi i dalej nie chce

4b61f0f6641fd5ad6f9208bac7b3a20a.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to użyj siły jak pisałem wcześniej, jak nie pomoże to nie wiem co Ty tam masz z tym pinem.zobacz też czy w kostce z plastikiem jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wydaje mi sie ze są inne te piny o połowe cieńsze tak mnie sie wydaje zobaczd jutro jeszcze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wkładasz nie w tą stronę? Ta blaszka odstająca musi wejść w odpowiednie miejsce.

Przewód sam zaciskałeś czy kabelek jest gotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wkładasz nie w tą stronę? Ta blaszka odstająca musi wejść w odpowiednie miejsce.
Przewód sam zaciskałeś czy kabelek jest gotowy?

Piny mam takie
f045e0638f683660642dd772033e60a3.jpg

I wkladam pin tak ma dół

36b918e90114deef9ab2c1a4ebc3b128.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli czy nie jest odwrócony w poziomie. Jakby to wyjaśnić. ..

Jak go umieszczasz w gnieździe i nie wchodzi to wyjmij, obróć o 180 stopni, bo może nie trafiasz tą blaszką pinu na zatrzask. Ten pin wchodzi w gniazdo tylko w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz przykład, "skrzydełko" pinu musi patrzeć w tą samą stronę co jest wycięcie w kostce, inaczej nie włożysz. (w kostce od prawej strony zdjęcia widać jak skrzydełko blokuje się w tym prostokątnym otworze kostki.)

WP_20170227_09_29_20_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chu nie chxe tam wejść szczypcami cisne i nic

9ab811eb5b4da40c30b69cc87643aca7.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Cienie rzeźnik :)

No to albo nie ten pin, albo za gruby kabel/źle zaciśnięty.

Tam z prawej masz jakieś wolne piny, które pasują. Może je wyjmiesz i użyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tutaj pin 000979009 nie wejdzie, bo nie ta wtyczka, podaj numer wtyczki jaki masz to zobaczymy jaki tam pin musi być... a to co masz na zdjęciu to nie jest wtyk z modułu centralnej elektryki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest MCE Gniazdo C a

b8c5f80fd92c8ebacfdd852e7e7fd063.jpg

72ce220bedfe984d9f100ecc6ee7ceca.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 10 minutes later
no tutaj pin 000979009 nie wejdzie, bo nie ta wtyczka, podaj numer wtyczki jaki masz to zobaczymy jaki tam pin musi być... a to co masz na zdjęciu to nie jest wtyk z modułu centralnej elektryki 

Wyjęłem pin z kostki i jest 2 razy mniejszy niz te co mam
e0a1ce49b8efa6e3fc8ca9d847d94573.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle ETKI kostka 8L0 972 977H (taki numer odczytałem z Twojego zdjęcia) jest umiejscowiona w wiązce drzwi kierowcy i pasażera no ale nie istotne,  masz taką to ok.

Piny dla niej są następujące: 000 979 018E raczej nie dostaniesz gołych pinów o tym numerze, w ASO tylko gotowy przewód o długości ok. 40cm.

Proponuje jakiś wolny pin przełożyć jakoś w to miejsce.

Przewód tutaj wkłada się w osłonce i wbija w pin, osłonka się przecina i jest styk, później zaciska się te skrzydełka na końcu pinu żeby przewód się nie wyrwał.

 

A jaki masz numer MCE?

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Przewód tutaj wkłada się w osłonce i wbija w pin, osłonka się przecina i jest styk, później zaciska się te skrzydełka na końcu pinu żeby przewód się nie wyrwał.

Są chyba dwa rodzaje pinów. Jedne tak jak mówisz, a drugie normalne, które trzeba odizolować.

U zainteresowanego widać obydwa.

9ab811eb5b4da40c30b69cc87643aca7.jpg

 

Edytowane przez august
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kostka jest u mnie w MCE o tym numerze
8L0 972 977 H jakoś wyjąlem ten pin i rózni się trochu



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...