Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a w B7 LIVING COMING HOME potrzeba dodatkowych elementów czy da sie włączyć vagiem ? jakie wtedy kodowanie musi być ?.

Chyba powinno tak być:

-włącznik 8E1 919 094 A / B / D

-vag czas coming home:(domyślnie ustawiony na 30 sekund, zmiana wartości Centralna Electronika 9, kanał 1.)

-vag uruchomienie : ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Musisz mieć moduł HIGH dla nadwozia B7 (obsługa pinu 24 w gnieździe 32-pin). Do poprawnego działania jest potrzebne lusterko z czujnikiem światła - inaczej będzie wywalało błąd na FIS a podświetlenie włącznika CLH będzie mrugać (przy czym CLH będzie działać ale przez 24h, niezależnie od pory dnia).

CLH aktywujesz kodując MCE pod czujnik światła/deszczu (2-gi bit licząc od lewej ustawiasz na 1 - wcześniej jest tam 0) oraz ustawiając pokrętło CLH w pozycję 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dziękuje, sprawdze dziś jaki mam MCE :) lusterko chce z czujnikiem deszcze i światła zamontować :) ( może ktoś ma)

mam do sprzedania :) razem z czujnikiem deszczu i zelem pisz na PW :wink4: Modul tez mam z literka L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara - bierz komplecik do lusterka od laguny i rezaj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o potwierdzienie..Z racji ze ida juz do mnie zew lusterka skladane fotochrom to tak mysle czy nie zalozyc wew odrazu i do tego czujnika zmierzchu..chce poprostu tylko fotochrom, a czujnik zeby tylko uaktywnic Coming/Leaving Home. Nie mam przełącznika swiatel Auto koniecznie on jest potrzebny?? mam przelacznik swiatel nr 8E0 941 531 A a MCE nr 8E0 907 279 E czy moj MCE i przelacznik swiatel ogarnie Coming/Leaving Home??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..niestety moduł E nie ogarnie coming homu ,musi być F

co do lustra wewnętrznego z fotochromoem to raczej musisz go zalożyć, bo inaczej zewnętrzne nie będą działać, bo własnie od wewnętrznego dostają sygnał do przyciemnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..niestety moduł E nie ogarnie coming homu ,musi być F

co do lustra wewnętrznego z fotochromoem to raczej musisz go zalożyć, bo inaczej zewnętrzne nie będą działać, bo własnie od wewnętrznego dostają sygnał do przyciemnienia

:mysli: A przełącznik bez auto moze byc?? kurcze musze gdzies nabyc moduł F :wallbash:[br]Dopisany: 05 Styczeń 2011, 21:15_________________________________________________

Aby uruchomić CLH wymagany jest moduł centralnej elektryki w wersji HIGH (E lub F), oraz włącznik (0/1) montowany po prawej stronie przełącznika świateł. Wiązka, którą musimy spreparować zawiera 3 przewody – masę, zasilanie oraz iluminację włącznika oraz sygnał aktywacji do MCE (dokładny opis tej instalacji poniżej). Aby zainstalować w pełni funkcjonalny CLH, które włączy się dopiero gdy się ściemni – wymagane będzie lusterko z czujnikiem światła oraz pociągnięcie 6-cio (lub 4-ro jeśli nie macie zamiaru uruchamiać fotochromu na zewnątrz) przewodowej wiązki przez podsufitkę do dolnej części słupka A na stronie kierowcy. Mocowanie lusterka z czujnikiem światła jest identyczne jak w przypadku zwykłej wersji zatem jeśli uda się Wam takie zdobyć – wystarczy przełożyć.

Cytat z pierwszej strony.. Bartek wypowiedz sie czy potrzebuje moduł F :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - do odpalenia czujnika światła a tym samym CLH potrzebny jest moduł F.

Post poprawiony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie drobne pytanie jeszcze odnośnie :gwizdanie: jeśli sie ma samo ustawianie wysokości świecenia świateł i chce sie wymienić na (CLH) i DLR trzeba bardzo rezać ? rozumiem że trzeba samopoziomowanie zamontować ? na przednim i tylnym wahaczu ? jaki schemat wtedy podłączenia ?. Obecnie mam lampy bez bixenia ale też trafi :evil:

Włącznik świateł 8E0 941 531 C opuści miejsce mam już 8E0 941 531 D :gwizdanie:

C&H i DRL jutro zostanie wysłany do mnie :gwizdanie:

Czujniki poziomowania mają być o nr ?

Rezanie coś pieknego :evil::naughty::tongue4: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czyli musi byc F?? zaden inny od B7 np nie podejdzie??

może i podejdzie ale nikt tego jeszcze nie rezał ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musi byc F?? zaden inny od B7 np nie podejdzie??

[/quote

może i podejdzie ale nikt tego jeszcze nie rezał

Yhm to chyba w takim razie odpuszczam malo tych F jest niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie drobne pytanie jeszcze odnośnie :gwizdanie: jeśli sie ma samo ustawianie wysokości świecenia świateł i chce sie wymienić na (CLH) i DLR trzeba bardzo rezać ? rozumiem że trzeba samopoziomowanie zamontować ? na przednim i tylnym wahaczu ? jaki schemat wtedy podłączenia ?. Obecnie mam lampy bez bixenia ale też trafi :evil:

Włącznik świateł 8E0 941 531 C opuści miejsce mam już 8E0 941 531 D :gwizdanie:

C&H i DRL jutro zostanie wysłany do mnie :gwizdanie:

Czujniki poziomowania mają być o nr ?

Rezanie coś pieknego :evil::naughty::tongue4: :>

W tym temacie (ksenon + spryski + autopoziom) najlepiej pogadaj z Grzesiem (wrclaguna) - montował to w swojej B6 (w B7 będą inne graty ale idea identyczna). Ja u siebie miałem fabrycznie bixy i autopoziom więc ominęło mnie to rezanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem ze za brak autopoziomu pieski dowodu ci nie wezma a za brak sprysków tak...Wiec w pierwszej kolejnosci radze spryski :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 pod kątem autopoziomu i sprysków mamy już opanowane dzięki Grześkowi. W B7 rezali ale DIY jeszcze nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...