Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

I czym sie wyroznia?

Brak obsługi świateł przeciwmgielnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam koledzy.

Posiadam a3 z 2004.

W standardzie mialem czujnik swiatla z funkcja leaving home oraz lusterka fotochromatyczne.

Nie mam natomiast sensora deszczu.

Poczytalem na innych forach, ze ponoc jest to modul zintegrowany i majac jedno, mamy drugie...

Czy moza to przy takiej konfiguracji latwo dolaczyc?

Pewnie bedzie potrzeba miec inna manetka z trybem auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z czujnikiem światła a czujnikiem światła i deszczu to dwie osobne sprawy... Poczytaj ten wątek - poruszaliśmy ten temat (w A3 będzie taki sam system).

Lusterko w wariancie POD czujnik deszczu ma profil na dodatkowy sensor (ten dodatek to właśnie sensor światła i deszczu).

rainsensmir2.JPGrainsens.JPG

Natomiast w Twoim obecnym lusterku czujnik światła wykorzystywany do automatycznych świateł i CLH masz zintegrowany z podstawą lusterka.

mirrorR.JPG

Założenie lusterka z czujnikiem deszczu wiązałoby się z wymianą Modułu Centralnej Elektryki (również przeróbka instalacji elektrycznej - manetki zostają te same). Oprócz tego inny uchwyt na szybę (ciężko się go przekłada, dużo ludzi rozwala sobie przednią szybę), oraz sam sensor. Na koniec wiązka między lusterkiem - przez podsufitkę i słupek A do zasilania i MCE. No i tak to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! szanowni koledzy czy ktos moze mi podpowiedziec jakimi funkcjami wyrozniaja sie moduly centralnej elektryki: 8E0 907 27N oraz L?

Mam okazje kupic owy modul za grosze ale nie mam pojecia na co moge liczyc a w moim autku mam zamiar dolozyc pare rzeczy typu lusterko fotochromatyczne z czujnikiem swiatla i deszczu , swiatla CH , Bixenony.

:hi: pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły L i N to wersja HIGH (pełna funkcjonalność) przeznaczone dla nadwozia B7. Jeśli chcesz uruchomić czujnik deszczu w B6, będziesz takiego moduły potrzebował...

Generalnie czeka Cię ostre rezanie z wiązką elektryczną - jeszcze nikt nie montował modułu z B7 do B6. Większość potrzebnych informacji masz w tym wątku (zapraszam do lektury :)). Natomiast jeśli chcesz przejść przez całą operację mniej inwazyjnie - zrezygnuj z czujnika deszczu (w zasadzie to ten element komplikuje całą sprawę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ale pytanko bo na pierwszej stronie jest

tak :

E – HIGH (włącznik auto, spryskiwacze reflektorów, kontrola żarówek)

F – HIGH (CLH, czujnik światła, włącznik auto, spryskiwacze reflektorów, kontrola żarówek)

ale czy E napewno jest z wlacznikiem auto , skoro tak to jak dziala jak nei mam czujnika zmierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Dżo-Dżo... mój błąd (dość istotny), zapomniałem poprawić :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 15:33_________________________________________________...i poprawione :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki włącznik świateł od B7 z pozycją Auto w idealnym stanie >8E0 941 531 D<

Zastanawiam się czy udało by się go zaaplikować do mojej B6 z instalacją MCE low.

czytając wątek widzę, że MCE Low nie ma pinów aktywacji Auto Świateł.

Chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się założyć - wymaga przekładki pinów w gniazdku włącznka. A "Auto" po prostu nie będzie działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bart tyle to wiem. ale zastanawiałem się czy by dało się podłączyć auto po zapłonie. muszę miernikiem uskutecznić jutro. zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na odpalenie świateł po zapłonie - działa na pewno w B6 z włącznikiem bez "Auto".

MCE w wersji LOW nie ma możliwości zakodowania trybu skandynawskiego. Można to obejść robiąc mostek między pinem 3 i 4 (sprawdzone i działa z włącznikiem 8E0 941 531). Jednak włączniki w wersji HIGH mają inną funkcję pinu nr 3 więc w/w sposób raczej nie przejdzie (trzeba poszukać innego mostka ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie proponuję takiego zabiegu , po pierwsze wysyp błedów na fisie nie dzialające światła itd. i Bóg wie co jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a co sie stanie jak wyciagne teraz modul low i wsadze high z literką F ?

generalnie nic się nie stanie, światła będą działać tylko kierunki będą migać z większą częstotliwością. Błędy na fisie oczywiście będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzo-Dzo - dogadaj się z Dominikiem. Przechodził przez ten mod więc teraz pyknie Ci swapa w 30 minut :cool1::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...