Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Panowie czytalem posty dwa razy Bart-s twoją prace takze -

ale nie znalazłem albo nie zrozumialem czy bez problemu przejde z modulu zwyklego na high

Tak po polsku napisze czy moge go zmienic przelozyc bez ingerencji vagiem ?

mam zwykly a kupilem teraz z literką E wiem ze pownienem z F ale narazie takiego nie ma na allegro

chcialem podlaczyć Wlącznik swiatel z Auto mam koncowke litereke B

włacznik CLH

Lusterko 4F0 857 511E 4pK

no i moduł z literką E

Rozumiem ze mam zacząć od przelozenia modulu MCE ?

czy cos namieszałem prosze o pomoc z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzo-Dzo jak do tej pory

...kolega domin79 -> udany swap instalacji B6 z LOW na HIGH

...kolega dziugi -> udany swap instalacji B7 z LOW na HIGH

To czego jeszcze nie robiliśmy to instalacja modułu z B7 w B6 (nie wiadomo czy się da) - także możesz spokojnie grzebać, chyba, że poczekasz aż Dominik napisze jakieś sprawozdanie ze swojego rezania (gdzie szukać poszczególnych przewodów, jakie problemy itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego jeszcze nie robiliśmy to instalacja modułu z B7 w B6 (nie wiadomo czy się da)

a macie w planie? :)

bo mi chyba jutro przyjdzie MCE z B7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego jeszcze nie robiliśmy to instalacja modułu z B7 w B6 (nie wiadomo czy się da)

a macie w planie? :)

bo mi chyba jutro przyjdzie MCE z B7 :)

..ja narazie niemam za to mam serdecznie dość przesiadki z low na high 4 dni grzebania :wallbash:

ale czego sie nierobi :cool1::thumbup:

wszystko mam już opanowane moduł F siedzi i błędzików niema :tongue4: jak znajde chwile to w sobote zrobie opisik co i gdzie znależć i jak podłączyć :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, az tyle roboty? :/

serio myslicie, ze po przepieciu pinow we tyczkach i podlaczeniu "L" nie wystartuje zamiast "F" ?

Najbardziej sie boje tego, ze cos sie moze zjarac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, az tyle roboty? :/

serio myslicie, ze po przepieciu pinow we tyczkach i podlaczeniu "L" nie wystartuje zamiast "F" ?

Najbardziej sie boje tego, ze cos sie moze zjarac :/

może roboty nie tyle co szukania poszczególnych rozgałęzień przewodów

teoretycznie nic sie nie powinno stać ale to czysto teoretyczne stwierdzenie ja też podjołem ryzyko przy swapie ale jakoś sie udało i teraz jestem mega szczęśliwy :wink4:

a tak pozatym jest ryzyko jest zabawa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale jak cos sie zjara, to jestem bez fury na jakis czas :(

Tylko Ty miales wiecej roboty, ja chce zmienic HIGH na HIGH, wiec niby mam tylko kable do przepiecia :D niby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, az tyle roboty? :/

serio myslicie, ze po przepieciu pinow we tyczkach i podlaczeniu "L" nie wystartuje zamiast "F" ?

Najbardziej sie boje tego, ze cos sie moze zjarac :/

może roboty nie tyle co szukania poszczególnych rozgałęzień przewodów

teoretycznie nic sie nie powinno stać ale to czysto teoretyczne stwierdzenie ja też podjołem ryzyko przy swapie ale jakoś sie udało i teraz jestem mega szczęśliwy :wink4:

a tak pozatym jest ryzyko jest zabawa :good:

Domin ale widze ze masz furacza z 2004 roku to co miales MCE C ? nie miales juz E albo F ?

daj znać i w sumie to sie nie moge doczekac twojego sprawozdania :-)

p.s czy istnieje mozliwosc spotkania sie i pomocy w tym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...autko z 2004 ale niestety moduł MCE siedział C no kicha niezła

jak cos to wpadaj porezamy co trzeba a i pinów pewnie będziesz potrebował a ja posiadam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, przestudiowałem rozpiski pinów w HIGH B6 i HIGH B7.

W HIGH w B7 nie ma niestety rozpisanych pinów, które występują w HIGH B6. Tylko iluminacja CLH niby jest, ale tak nie jednoznacznie :(

Mogę prosić o sprawdzenie?

- aktywacja CLH [biały]

- sygnał z czujnika światła/deszczu [biało/fioletowy]

- zasilanie czujnika światła/deszczu i iluminacji włącznika CLH [czarno/niebieski]

- aktywacja trybu automatycznych świateł [niebieski]

- zasilanie wew lusterka fotochromatycznego [niebiesko/czerwony]

- zasilanie testowe włącznika świateł stopu [biało/czerwony]

a jak patrze na MCE "L" to jest fizycznie więcej pinów niż "x" na rozpisce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić fotkę MCE L tak aby ująć wszystkie gniazda i piny?

na czerwono na drugim ujęciu naniosłem miejsca, gdzie są otwory w module, a nie ma pinów, bo może zdjęcie super nie wyszło.

tutaj jest dużo mniej "niewykorzystanych x-ów", niż na rozpisce

jeszcze jedno mnie zastanawia, podałeś kodowanie modułu w B6 jako 4-bitowe słowo - u mnie na module F (tak jak na screenie z VAGa) kodowanie ma 5 bitów długości

mcelt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X to piny które nie są wykorzystywane (nie te których nie ma).

Kodowanie MCE ma 5 bitów (gdzie podałem, że ma 4?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X to piny które nie są wykorzystywane (nie te których nie ma).

Kodowanie MCE ma 5 bitów (gdzie podałem, że ma 4?)

pod naglowkiem "Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6" ;)

no ale to co, ze w B7 dwoch przewodow z lusterka foto sie nie podlacza

do MCE ? Te co wypisalem powyzej, nie do konca mi pasuja, albo sie jakies mostkuje ze soba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kodowanie MCE B6, wszystko się zgadza. Jest 5 bitów przy czym pierwszy ma stałą wartość "0". Korzysta z niego dopiero MCE B7 - wtedy bit ten definiuje rodzaj nadwozia (sedan, avant, cabrio).

Co do lusterka w B7, podłącza się je inaczej ponieważ czujnik światła to teraz osobny element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterka w B7, podłącza się je inaczej ponieważ czujnik światła to teraz osobny element.

to jak się to podłącza w B7? na które piny?

właśnie mi chodzi głównie o podłączenie lusterka i czujnika deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie masz opisane w pierwszym poście (bez schematu, tylko rozpiska wiązki).

Rozpiska dla czujnika deszczu i światła:

Pin 1 (zasilanie) [czerwono/fioletowy] -> bezpiecznik 17 (10A)

Pin 2 (masa) [brązowy] -> dowolne źródło

Pin 3 (sygnał do MCE) [fioletowo/żółty] -> kostka 32, pin 14

Rozpiska wiązki lusterka z profilem dla czujnika deszczu i światła:

pin 1 = zasilanie lusterka z bezpiecznika 31 15A - mostek, bezpiecznik będzie już obsadzony (w drodze kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor, pin 3 w lewym dolnym słupku A) [czarno/niebieski]

pin 2 = masa lusterka [brązowy]

pin 3 = sygnał do MCE (kostka 23-pin, pin 2 - mostek z zasilaniem tylnego lewego światła wstecznego – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]

pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 7 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowo/biały]

pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 8 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowy]

pin 6 = sygnał do lampki podsufitki (pin 1 w 12-pinowej kostce – mostek z zasilaniem lampek do czytania) [brązowo/czarny]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, sorki :)

sygnal do MCE z lusterka z profilem dla czujnika deszczu i światła wchodzi do kostki[23] pin 2

a na rozpisce to "Zasilanie lewego światła biegu wstecznego [niebiesko/czerwony]".

kolor przewodów się zgadza, ale wtedy z MCE nie wychodzi sygnał do lewego światła biegu wstecznego (mostkujemy z prawym światłem na pinie 5 ?), a na pin 2 będzie wejście z czujnika?

kostka[32] pin 18 – tam należy podłączyć iluminację z CLH i DRL,

a na tym pinie jest na rozpisce "Zasilanie lewego bocznego kierunkowskazu (WY) [czarno/zielony]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zrobic przeszczep mce z low na high i mam pare pytan. :rolleyes:

mam mce podstawowy o nr 8E0 907 279 i wyhaczylem mce o nr 8E0 907 279 E i skoro to jest wersja high i np roznica jest w pinach np w gniezdzie B w wersji low:

Pin 7 – Kierunkowskazy (prawe) [zielono/biały],

a w wersji high:

Pin 4 – Zasilanie kierunkowskazu (prawy-tył) [żółto/zielony]

Pin 7 – Zasilanie kierunkowskazu (prawy-przód) [zielono/czarny]

Pin 22 – Zasilanie prawego bocznego kierunkowskazu (WY) [biało/niebieski] gniazdo C

czyli roznica jest taka ze w wersji low ida trzy kable do jednego pinu a w wersji high kazdy ma swoj przypisany pin, tak?? :mysli:

jezeli jest tak jak mysle to gdzie sie lacza przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, sorki :)

sygnal do MCE z lusterka z profilem dla czujnika deszczu i światła wchodzi do kostki[23] pin 2

a na rozpisce to "Zasilanie lewego światła biegu wstecznego [niebiesko/czerwony]".

kolor przewodów się zgadza, ale wtedy z MCE nie wychodzi sygnał do lewego światła biegu wstecznego (mostkujemy z prawym światłem na pinie 5 ?), a na pin 2 będzie wejście z czujnika?

kostka[32] pin 18 – tam należy podłączyć iluminację z CLH i DRL,

a na tym pinie jest na rozpisce "Zasilanie lewego bocznego kierunkowskazu (WY) [czarno/zielony]"

Z 23/2 wychodzi zasilanie lewego światła wstecznego. Podłaczasz tam też (mostek) kabelek z lusterka (pin 3) - po to aby zostało rozłączone samoprzyciemnianie w momencie wybrania biegu wstecznego.

Iluminację CLH/DLR masz w kostce 32, pin 20.

To są dane dla modułu HIGH z B7.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...