Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Niezly Boniek z tym modulem F :gwizdanie: tylko jeszcze sprawa kodowania :mysli: ( ja mam instalacje zrobiona :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co mnie tak obgadujecie? hehe... :tongue4: w usa większość audi ma fotochrom i czujnik deszczu/światła, no i oczywiście quattro, znaleźć nie quattro to sztuka, niestety okazało się że np Bluetootha mam starą wersję ale to akurat przeboleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powinienem w takim razie mieć ? jaką literkę ? bo nie znam tematu...

i to jest zagadka :cool1: kliknij w zwijak Bartka i poczytaj jaki modul powinien byc do twojej B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powinienem w takim razie mieć ? jaką literkę ? bo nie znam tematu...

WITT33, działa Ci ten czujnik deszczu normalnie? wykrywa krople na czujniku i steruje wycieraczkami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no według tej listy 8E0 907 279 E został wycofany w sierpniu 2004 a potem wszedł 8E0 907 279 F a ja mam auto z 2005 r. więc to jest chyba logiczne.

Tak, wszystko mi działa, czujnik zmierzchu, deszczu i CLHome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no według tej listy 8E0 907 279 E został wycofany w sierpniu 2004 a potem wszedł 8E0 907 279 F a ja mam auto z 2005 r. więc to jest chyba logiczne.

Tak, wszystko mi działa, czujnik zmierzchu, deszczu i CLHome.

no to teraz mi chyba dałeś robote na wieczór, wpiąć na krótko czujnik deszczu/światła zobaczyć czy funga na "F"-ce :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo ostatniej literki po 8E0 907 279 to widzę że np wersja 8E0 907 279 F pasuje do Audi B5 B6 B7 więc nie ma reguły, jest to pewnie "wysoka wersja" tego modułu a nie przynależność do konkretnego modelu, tak samo pojawiły się faktycznie wersje 8E0 907 279 L i K które są zapewnie nowszymi odpowiednikami wersji tego modułu w wersji LOW .....ja tu widzę na angielskim forum np. model tego modułu 8E0 907 279 N w Audi a4 3.2 V6 FSI 2006... :confused4:[br]Dopisany: 17 Listopad 2010, 16:20_________________________________________________Sprawdziłem teraz i facio który ma B7 i moduł nowszy czyli 8E0 907 279 K nie ma opcji DLR i CLH.... czyli tak jak napisałem w drugim wierszu tego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfx podlaczaj :decayed: i dawaj newsy

WITT33 pamietaj ze inna jest rozpiska pinow w modulach miedzy B6 a B7 :cool1: i to mnie dziwi wlasnie , ze u ciebie jeest 8E0 907 279 F

...do B5 taki modul nie pasi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiedziałem że do CLH można dorzucić podświetlenie np. parkingowych świateł albo tablicy no i oczywiście ustawić w sekundach od 30 do 60 co 1 sekunda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na amerykańskim forum A4 i jedyny moduł w B6 który obsłuży czujnik światła i coming home to 8E0 907 279 F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na amerykańskim forum A4 i jedyny moduł w B6 który obsłuży czujnik światła i coming home to 8E0 907 279 F

a Ty masz jeszcze czujnik deszczu. szukam szybko rozpiski pinów dla czujnika światła, bo ma 4 przewody, a czujnik deszczu/świata tylko 3 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo ostatniej literki po 8E0 907 279 to widzę że np wersja 8E0 907 279 F pasuje do Audi B5 B6 B7 więc nie ma reguły, jest to pewnie "wysoka wersja" tego modułu a nie przynależność do konkretnego modelu, tak samo pojawiły się faktycznie wersje 8E0 907 279 L i K które są zapewnie nowszymi odpowiednikami wersji tego modułu w wersji LOW .....ja tu widzę na angielskim forum np. model tego modułu 8E0 907 279 N w Audi a4 3.2 V6 FSI 2006... :confused4:

Gwoli wyjaśnienia... MCE dla B6 wyraźnie kończą się na wersjach D, F i G (jest to jasno określone w ETCE). Dla nadwozia B7 macie inne moduły i inną wiązkę elektryczną (inne funkcje pinów w gniazdach MCE). Poza tym auta na rynek US są jeśli dobrze pamiętam składane w Meksyku (tam linia montażowa może się rządzić innymi prawami niż EU - czyt. wkładają co było pod łapą ;)). Przypomniało mi się jednak, że pierwsze modele poliftowe mogły być składane zgodnie ze schematem B6 (to wyjaśniałoby obecność MCE F w aucie kolegi WITT33).

Sprawdziłem na amerykańskim forum A4 i jedyny moduł w B6 który obsłuży czujnik światła i coming home to 8E0 907 279 F

Do tego już doszliśmy - możliwe, że da radę także G .

no według tej listy 8E0 907 279 E został wycofany w sierpniu 2004 a potem wszedł 8E0 907 279 F a ja mam auto z 2005 r. więc to jest chyba logiczne.

Tak, wszystko mi działa, czujnik zmierzchu, deszczu i CLHome.

To nie tak – moduł F ostatecznie zastąpił wcześniejszą wersję czyli E (wycofaną 08/2004) Nie znaczy to jednak, że F został wyprodukowany w sierpniu 2004 – moduł ten miał swoją premierę razem z lusterkiem wyposażonym w czujnik światła czyli w grudniu 2002. Po prostu zamiast produkować 2 różne moduły – zostawiono tylko jeden z pełną funkcjonalnością (ograniczany kodowaniem zależnie od wyposażenia danego auta).

WITT33 – sprawdźcie z Grześkiem multimetrem czy zamyka się obwód między pinem 19 w 32-pinowej kostce MCE a pinem 3 w czujniku światła. Generalnie można też na szybko porównać kolory przewodów z rozpiską dla MCE z B6 i B7 (w ten sposób najszybciej wykryjecie co tam siedzi). Wszystko wskazuje jednak na to, że da się odpalić czujnik deszczu na module F ;)

Jeszcze jedno mnie męczy - kolega ma ksenony czy zwykłe soczewki? Jak miałby być odpalany DLR w takim module - przecież F nie ma pinu aktywująceg tryb świateł do jazdy dziennej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzimy to Bartku bo moze uratowac to niepotrzebnym rezaniem modulu z B7 :wink4:

WITT33 ma bixenon skretny :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=56693.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie kolejna zagadka...

Grzesiu jak się już dorwiesz do tej instalacji, to rozpisz wszystkie 3 kostki (który pin jaki kolor - porównamy z rozpiską i dojdziemy co tam jest grane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITT33 – sprawdźcie z Grześkiem multimetrem czy zamyka się obwód między pinem 19 w 32-pinowej kostce MCE a pinem 3 w czujniku światła. Generalnie można też na szybko porównać kolory przewodów z rozpiską dla MCE z B6 i B7 (w ten sposób najszybciej wykryjecie co tam siedzi). Wszystko wskazuje jednak na to, że da się odpalić czujnik deszczu na module F ;)

Bartku, podpieliśmy lustro foto z B7. ściemniało się i rozjaśniało (w 3 sytuacjach: latarka, wsteczny i lampka) dopiero po wypięciu 3 pinu z kostki lusterka - ale to Ci Siemian już napomniał. na 3 pinie leci jakiś sygnał zerujący do lusterka.

wpiałem zasilanie i mase z czujnika deszczu na przewody do lusterka na krótko, a sygnał na biało/fioletowy przewód z w lusterku, który idzie na pin 19 w MCE "F".

ale wycieraczki nic nie reagowały :mysli:

może wam chłopaki, uda się coś posprawdzać w tej B7, jak to tam leci i gdzie jest podpinany czujnik deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...