Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanie czy modół centralnej elektryki odpowiada za włączenie oświetlenia kabiny,zamka w klapie podświetlena zegarów,mam taki objaw jak rozładowany akumulator nic nie działa,proszę o szybką odpowiedz.

..za to nie odpowiada moduł MCE,a sprawdziłbym bezpieczniki i moduł komfortu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy modół centralnej elektryki odpowiada za włączenie oświetlenia kabiny,zamka w klapie podświetlena zegarów,mam taki objaw jak rozładowany akumulator nic nie działa,proszę o szybką odpowiedz.

Za oświetlenie kabiny i zamek w klapie odpowiada moduł komfortu. Za podświetlenie zegarów raczej sterownik deski rozdzielczej (m.in. również za iluminację czyli podświetlenie większości przycisków/przełączników i oświetlenie ambient).

...może rzeczywiście masz jakieś problemy z aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hem... ale na jednym ze zdjęć widać ledwo ledwo - jest to L, a nie F.

więc całe spekulacje o "F"-ce w B7 poszły sobie w las :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hem... ale na jednym ze zdjęć widać ledwo ledwo - jest to L, a nie F.

więc całe spekulacje o "F"-ce w B7 poszły sobie w las :)

ktore to foto :cool1: na VAGu jak byk pisze F

Takie fotki dostalem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Przecież miałem to w ręce i na module nie pisze ani F ani L, co Wy piszecie ? :kox: VAG pokazuje jak byk F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek sprawdz jak mozesz co to za literka masz na koncu 8E0 907 279 ? aby wyjasnic temat :wink4:

Podlaczalismy VAGA i TY miales 8E0 907 279 F :cool1:

Cyknij dokladna fotke tych oznaczen :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaman koledzy tam nic nie ma, znaczek Audi, powyżej "made in germany" i dużymi literami oznaczenie sterownika które kończy się na ... 279... tyle, sugerujecie że jak wymienicie moduł komfortu to w B6tce będą automatyczne wycieraczki ? Pierwsze auto gdzie to zastosowano było A8 2004 a zaraz potem A6 2005 rok, A4 tego nie miała w tych latach. Tak w ogóle to w czyim samochodzie chcecie to uruchomić ?[br]Dopisany: 23 Listopad 2010, 18:20_________________________________________________podobno gdy czujnik deszczu jest aktywny i wykryje że pada deszcz domyka szyby i zamyka szyberdach... próbował już ktoś ?? jeśli nie to jutro wypróbuję o ile znów popada :kwasny: i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu "dsc1720c.jpg" widać, po rozjaśnieniu niedoświetlonego fragmentu

oto rozjaśnienie :kox:

http://img833.imageshack.us/img833/8501/dsc1720c.jpg

co do domykania szyb nie wiem jak to jest z czujnikiem deszczu, ale jutro zapytam na spocie :)

ja sobie wyrzeźbiłem z wykorzystaniem alarmu, że jak zamykam fure z pilota, to wymusza zamknięcie szyb, w razie jak bym nie zauważył że nie zamknąłem (już mi 2x zalało troche fotele :( bo nie zauwazylem niedomkniętej szyby od pasażera)

od A4 B7 zaczął się czujnik deszczu, a chce go wyrzeźbić mojej B6-tce z połowy 2004 :):hi:

żeby sprawdzić działanie czujnika deszczu, wystarczy że ręke przyłożysz do niego przez szybę. wiązka podczerwieni się rozproszy i inaczej odbije od powierzchni szyby, co uruchomi wycieraczki i możesz zobaczyć czy szyby się domkną. jak co, to możesz polać też wodą, albo napluć :slina:

wydaje mi się, że ta funkcja będzie opcjonalnie do zakodowania/wykodowania w module komfortu, jeśli coś takiego jest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka elektryczna pokazana na zdjęciach z całą pewnością jest dla nadwozia B7 - wiem co pokazał Wam VAG ale to nie może być moduł F (pewnie jakiś bug w sofcie MCE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka elektryczna pokazana na zdjęciach z całą pewnością jest dla nadwozia B7 - wiem co pokazał Wam VAG ale to nie może być moduł F (pewnie jakiś bug w sofcie MCE).

i na zdjęciu też widać L na obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka elektryczna pokazana na zdjęciach z całą pewnością jest dla nadwozia B7 - wiem co pokazał Wam VAG ale to nie może być moduł F (pewnie jakiś bug w sofcie MCE).

i na zdjęciu też widać L na obudowie

Yep ...zamykamy dochodzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka elektryczna pokazana na zdjęciach z całą pewnością jest dla nadwozia B7 - wiem co pokazał Wam VAG ale to nie może być moduł F (pewnie jakiś bug w sofcie MCE).

i na zdjęciu też widać L na obudowie

Yep ...zamykamy dochodzenie ;)

a szkoda, bo już myślałem że coś się uda bez swapa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...