Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...a jaki włącznik masz w tej chwili z literką na końcu czy bez :cool1:

chociaż masz moduł F to pewnie A na końcu :mysli:

Nie wiem jakie ma oznaczenie, nie wyciągałem go jeszcze. VAG to zobaczy?

Obecnie jest włącznik od B6 bez 'auto' z obsługą halogenów. Auto nie miało czujnika światła/lusterka foto chociaż MCE jest w tej wersji: 8E0 907 279 F [będzie niedługo do sprzedania :naughty: ]

11 i 13 pin nie jest taki sam

Czyli? Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie ma oznaczenie, nie wyciągałem go jeszcze. VAG to zobaczy?

Nie.

Obecnie jest włącznik od B6 bez 'auto' z obsługą halogenów. Auto nie miało czujnika światła/lusterka foto chociaż MCE jest w tej wersji: 8E0 907 279 F [będzie niedługo do sprzedania :naughty: ]

Skoro brak czujnika ale MCE masz w wersji HIGH - to włącznik będzie A (wyciągnij go aby potwierdzić - wciskasz włącznik, delikatnie kręcisz o stopień lub dwa zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wyciągasz...).

Kupiłem też włącznik świateł z opcją 'auto' o numerze: 8e0 941 531 d

Czyli od B7. Które piny przełożyć by poprawnie zadziałał w moim B6? :mysli:

Żółty 11 przepnij do 13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Żółty 11 przepnij do 13...

A co z tym?:

Pin 11 – ??? do MCE 32/5 (mostek z podświetleniem tablicy rejestracyjnej i iluminacją wybieraka skrzyni automatycznej) [szary]

Zostawiam '11' nieobsadzony czy coś z tym robię?

Pamiętajcie, że u mnie to będzie hybryda [hydra :naughty: ] B6 z MCE od B7 i czujnikiem deszczu, światła od B7 :kox:

Kolejne pytanie: jak powinna wyglądać wiązka do tego włącznika? [mając na uwadze moją hydrę]

drla.th.jpg

Wtyczkę o jakim numerze do tego włącznika DRL/CLH powinienem kupić w ASO? :mysli: [w planach jest ruchomienie obu funkcji więc okablowanie chcę mieć gotowe]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Żółty 11 przepnij do 13...

A co z tym?:

Pin 11 – ??? do MCE 32/5 (mostek z podświetleniem tablicy rejestracyjnej i iluminacją wybieraka skrzyni automatycznej) [szary]

Zostawiam '11' nieobsadzony czy coś z tym robię?

Podłączysz to jak będziesz wkładał MCE z B7 - póki co zostawiasz ten pin nie obsadzony.

Kolejne pytanie: jak powinna wyglądać wiązka do tego włącznika? [mając na uwadze moją hydrę]

drla.th.jpg

Wtyczkę o jakim numerze do tego włącznika DRL/CLH powinienem kupić w ASO? :mysli: [w planach jest ruchomienie obu funkcji więc okablowanie chcę mieć gotowe]

8Z0 972 883 (piny to 000 979 018). Tylko coś mi tu nie pasuje - skoro masz zwykłe reflektory, to w miejscu CLH powinna być ręczna regulacja... A Ty coś wspominałeś, że tam u Ciebie pusto jest (było)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) 8Z0 972 883 (piny to 000 979 018). Tylko coś mi tu nie pasuje - skoro masz zwykłe reflektory, to w miejscu CLH powinna być ręczna regulacja... A Ty coś wspominałeś, że tam u Ciebie pusto jest (było)...

Zwykłe? Fabrycznie są bixy [xenon plus], nic przy lampach nie grzebałem jak do tej pory ..... :naughty: więc jest tam pusto

(...) (piny to 000 979 018). (...)

Czy piny te są w której wtyczce od MCE B7? Bo kupiłem MCE wraz z wtyczkami z malowniczo uciachanymi kablami :kox::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe? Fabrycznie są bixy [xenon plus], nic przy lampach nie grzebałem jak do tej pory ..... :naughty: więc jest tam pusto

No i teraz wszystko jasne - coś mi się zwidziało, że masz zwykłe.

Czy piny te są w której wtyczce od MCE B7? Bo kupiłem MCE wraz z wtyczkami z malowniczo uciachanymi kablami :kox::decayed:

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe? Fabrycznie są bixy [xenon plus], nic przy lampach nie grzebałem jak do tej pory ..... :naughty: więc jest tam pusto

No i teraz wszystko jasne - coś mi się zwidziało, że masz zwykłe.

Będziesz mi mógł w wolnej chwili rozpisać wiązkę do tego włącznika DRL/CLH? [przy założeniu, że MCE będzie od B7]*

* Muszę zastanowić się nad metodyką tego swapa. Ale najprawdopodobniej od razu będę zmieniał MCE na to z B7 więc okablowanie musi brać to pod uwagę. Czyli od razu lusterko, czujnik deszczu/światła, swap MCE i włącznik DRL/MCE - choć DRL nie będzie na razie aktywowany VAGiem. Nie chcę pozbywać się H7 więc trzeba szukać innego rozwiązania - LEDy w kratki(?) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe? Fabrycznie są bixy [xenon plus], nic przy lampach nie grzebałem jak do tej pory ..... :naughty: więc jest tam pusto

No i teraz wszystko jasne - coś mi się zwidziało, że masz zwykłe.

Będziesz mi mógł w wolnej chwili rozpisać wiązkę do tego włącznika DRL/CLH? [przy założeniu, że MCE będzie od B7]*

* Muszę zastanowić się nad metodyką tego swapa. Ale najprawdopodobniej od razu będę zmieniał MCE na to z B7 więc okablowanie musi brać to pod uwagę. Czyli od razu lusterko, czujnik deszczu/światła, swap MCE i włącznik DRL/MCE - choć DRL nie będzie na razie aktywowany VAGiem. Nie chcę pozbywać się H7 więc trzeba szukać innego rozwiązania - LEDy w kratki(?) :naughty:

Najlepiej zrobić od razu całość - fakt, skoro zostawiasz H7 to przemyśl zawczasu sprawę DRL albo odpuść sobie ten konkretny detal.

Opis wiązki przygotuję, nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) skoro zostawiasz H7 to przemyśl zawczasu sprawę DRL albo odpuść sobie ten konkretny detal.

Opis wiązki przygotuję, nie ma problemu.

Okablowanie do MCE i włącznika DRL mogę zrobić już teraz, po prostu VAGiem ustawię lampy bez DRL. A za jakiś czas dorezam lampy DRL i zmienię kodowanie. Czy źle kombinuję?

Za schemat wiązki do włącznika DRL/CLH w wariancie pod MCE B7 będę bardzo wdzięczny :notworthy:[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2011, 16:06_________________________________________________

Skoro brak czujnika ale MCE masz w wersji HIGH - to włącznik będzie A (wyciągnij go aby potwierdzić - wciskasz włącznik, delikatnie kręcisz o stopień lub dwa zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wyciągasz...).

Sprawdziłem, włącznik świateł ma numer 8E0 941 531 A[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2011, 21:26_________________________________________________

11 i 13 pin nie jest taki sam

A możecie mi podać numery tych dwóch pinów?

Bo może będę musiał je kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S gdzie jest włącznik świateł stopu F zacisk 4/54 oraz stacyjka D 6/15 do wpięcia w module haka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S gdzie jest włącznik świateł stopu F zacisk 4/54 oraz stacyjka D 6/15 do wpięcia w module haka :mysli:

"D 6/15" to kostka w stacyjce. O "F 4/54" pytaj KFX-a lub Domin79.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, możesz?: :notworthy:

11 i 13 pin nie jest taki sam

A możecie mi podać numery tych dwóch pinów?

Bo może będę musiał je kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z info parktronik odpaliłem bez problemy w module haka zostały do wpięcia te dwa przewody i powinno być wszystko Ok :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, możesz?: :notworthy:

11 i 13 pin nie jest taki sam

A możecie mi podać numery tych dwóch pinów?

Bo może będę musiał je kupić

000 979 133 - będzie Ci potrzebna 1szt. (= 2 piny = 8,60zł) do podpięcia funkcji AUTO (sygnał do MCE, pin 16 + zasilanie diody AUTO, pin 7). Pin 7 mostkujesz z pinem 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, możesz?: :notworthy:

11 i 13 pin nie jest taki sam

A możecie mi podać numery tych dwóch pinów?

Bo może będę musiał je kupić

000 979 133 - będzie Ci potrzebna 1szt. (= 2 piny = 8,60zł) do podpięcia funkcji AUTO (sygnał do MCE, pin 16 + zasilanie diody AUTO, pin 7). Pin 7 mostkujesz z pinem 16.

:notworthy::good:

Gdybyś jeszcze rozpisał mi kable do wtyczki włącznika CLH/DRL (8E1 919 094 D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze rozpisał mi kable do wtyczki włącznika CLH/DRL (8E1 919 094 D)

Zrobię po południu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny kupowałem na szrocie, :good: za pięć wtyczek dałem gościowi 10 zł i teraz mam w zapasie różne rozmiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem całą instalacje z B7 za 150 PLN i już nie ma w czym wybierać w pinach i kostkach :polew::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze rozpisał mi kable do wtyczki włącznika CLH/DRL (8E1 919 094 D)

CLH_DRL.jpg

Wersja dla B7 w full opcji (ksenony z DRL + CLH).

Jeśli chodzi o funkcje poszczególnych pinów włącznika DRL/CLH:

Pin 3 – sygnał uruchamiający tryb świateł dziennych (DRL)

Pin 4 – podświetlenie trybów pracy przełączników DRL i CLH (pozycje 0 i 1)

Pin 5 – masa

Pin 7 – sygnał uruchamiający funkcję doświetlania przestrzeni auta (C/LH)

Pin 8 – podświetlenie ikon przełączników DRL i CLH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...