Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z włącznikiem Auto w B6

robiłem swap z A na B i dodatkowo podłączałem CLH.

zrobiłem wszystko jak w instrukcji na zwijaku. tzn Swap włącznika A na B oraz podłączenie wiązki CLH. sprawdziłem czy czegoś nie pomyliłem ale wszystko identycznie jak w opisie.

Objawy włączają się Się swiatła z automatu jak w trybie skandynawskim, próbowałem przekodować na europę ale nic.

kolejny objaw to brak iluminacji postojów na włączniku Auto i całej iluminacji CLH oraz błąd:

01800 - Light Switch (E1)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam włącznik w B7: BK7 8E0941539C z tego co wyczytałem powinienem wsadzić BK7 8E0941539D ? Nie trzeba będzie przekładać pinów itp. wsadzić i ma działać ?

Proszę o utwierdzenie mnie w domysłach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o błąd to wtyczka nie była dociśnięta z jednej strony.

jeżeli chodzi o lustro to jeszcze nie podłączyłem, chciałem najpierw zrobić poprawny swap włącznika A na B ,zresztą nawet go nie kodowałem(lustra)

jak zauważyłem podłączając włącznik A pod już przerobioną instalacje iluminacja się świeci we włączniku A w pełni i w CLH też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to rozumiem że błąd to norma a dlaczego nie świeci iluminacja postojów na włączniku B oraz na CLH oraz ogólnie CLH nie działa a światła świecą nom stop w trybie skandynawskim ?? koduje końcówkę na 00011 lub 00012 i bez różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam włącznik w B7: BK7 8E0941539C z tego co wyczytałem powinienem wsadzić BK7 8E0941539D ? Nie trzeba będzie przekładać pinów itp. wsadzić i ma działać ?

Proszę o utwierdzenie mnie w domysłach :decayed:

Jak chcesz CLH i światła AUTO to wkładasz włącznik D. Do tego dołożenie kabelków od MCE do włącznika tak by działał tryb auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam włącznik w B7: BK7 8E0941539C z tego co wyczytałem powinienem wsadzić BK7 8E0941539D ? Nie trzeba będzie przekładać pinów itp. wsadzić i ma działać ?

Proszę o utwierdzenie mnie w domysłach :decayed:

Jak chcesz CLH i światła AUTO to wkładasz włącznik D. Do tego dołożenie kabelków od MCE do włącznika tak by działał tryb auto.

Nie musi mieć D ja zmieniłem na B i nie musiałem nawet pinów przekładać w włączniku a reszta tak jak mówisz kabelek do Mce i powinno śmigać:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi mieć D ja zmieniłem na B i nie musiałem nawet pinów przekładać w włączniku a reszta tak jak mówisz kabelek do Mce i powinno śmigać:wink:

jak z C na D to nie trzeba zmieniać pinów. Nic o tym nie pisałem. Trzeba natomiast dołożyć kabel by działała pozycja AUTO. Piny zmienia się gdy stosuje się włącznik od B7 w B6 (w drugą stronę też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne różnice jakie widzę poza pinem 7 i 16 (CLH) to pin 8, w wygląda na to że nowa instalacja jest przystosowana do automatycznego sterowania wysokością świateł... Wyjmij pin 8 na próbę, może pomoże, chociaż nie sądzę.

myslicie ze wymiana wlacznika na auto cos by pomogla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam włącznik w B7: BK7 8E0941539C z tego co wyczytałem powinienem wsadzić BK7 8E0941539D ? Nie trzeba będzie przekładać pinów itp. wsadzić i ma działać ?

Proszę o utwierdzenie mnie w domysłach :decayed:

Jak chcesz CLH i światła AUTO to wkładasz włącznik D. Do tego dołożenie kabelków od MCE do włącznika tak by działał tryb auto.

CLH nie chce, chce wsadzić tylko włącznik z auto by się nie bawić w włączanie świateł, bo się zapomina czasami :decayed: Światła mam zwykłe, bez xenonu.

Czyli kupić włącznik z D, wsadzić i dołożyć jeden kabelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinieneś dołożyć lusterko z czujnikiem deszczu/zmierzchu. Niestety nie pamiętam jak dokładnie będą się zachowywały światła przy pozycji AUTO, ale bez czujnika (bez zaprogramowania).

Automatyczne włączanie świateł możesz uzyskać poprzez zakodowanie MCE na tryb skandynawski, będą uruchamiały się po zapłonie i nie będziesz musiał dotykać włącznika - opcja bezkosztowa dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mamproblem tego typu ze wymienilem cala instalacje w aucie (bo robie angola) i

ta instalacja jest przystosowana fabrycznie do wlacznika auto , CLH ogolnie duzo bajerow miala

a moja miala zwykly wlacznik nie auto i bez CLH ,hallogeny z przodu i MCE z literka K

zmienilem MCE na literke N i teraz swiatla wlaczaja mi sie odrazu po zaplonie nie moge wlaczyc samych pozycji ,

hallogeny tez nie dzialaja czy musze zalatwic sobie wlacznik auto czy moj bedzie dzialal .

i jak wylaczyc te cholerne swiatla skandynawskie

nr wlacznika to 8E0 941 531 C ,pin 13 0bsadzony

prubowalem ten tryb skandynawski vagiem ruszyc ale cos nie chce

jak rozumiem zeby nie bylo skandynawskiego to :xxxx?: Kraj tu gdzie ? jest to musi byc 1 tak jak tak to tak mam

noi dalej nie wiem czemu mi te hallogeny nie swieca

a ogolnie to moj wlacznik bez auto powinien normalnie dzialac na tej instalacji co wl auto byl czy musze coc przepinowac?

kodowanie mam11001

czy myslicie ze jak zaloze wl auto to powinno byc ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne włączanie świateł możesz uzyskać poprzez zakodowanie MCE na tryb skandynawski, będą uruchamiały się po zapłonie i nie będziesz musiał dotykać włącznika - opcja bezkosztowa dla Ciebie.

Czy przy ustawieniu na wersje skandynawska, po odpaleniu i wlaczeniu sie automatycznie swiatel podswietlenie kokpitu rowniez sie zalaczy automatycznie czy w aucie bedzie ciemno??

Moze i glupie pytanie ale... ciekawi mnie to ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

zrobiłem swap włącznika A na B + dołożyłem CLH + Dołożyłem lusterko fotochrom z czujnikiem zmierzchu(fabryczna instalacja od podsufitki do pomarańczowego 17-pinowego konektora --> dalej instalację dołożyłem wg zwijaka.

CLH działa i świeci poprawnie

lusterko reaguje i świeci normalnie.

Włącznik auto działa normalnie ale nie świeci mi iluminacja postojów oraz iluminacja Auto ale tylko gdy włącznik jest w położeniu Auto, jak na fotkach poniżej:

5bc9f12a1478c750m.jpg

81ab1f358d6a9f4dm.jpg

co może być przyczyną takich objawów?

Na foto poniżej kabelki jakie przechodzą z drzwi do karoserii:

e4a45887247136d3m.jpg

czy przez te kabelki przechodzi sygnał do lusterek fotochrom??

i w lusterkach:

034c79efe25c6c20m.jpg

8b66f3ab5f55ba49m.jpg

Wiem że mam pociągniętą instalację w podsufitce do pomarańczowego 17-pinowego konektora oraz w instalacji lusterek również są kabelki do fotochromu.

jak ta instalacja idzie dalej od pomarańczowego 17-pinowego konektora, piny:

pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 7 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowo/biały]

pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 8 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowy]

tak żeby dotarło do instalacji lusterek - modułu w drzwiach??

W nr lusterka fotochrom mam oznaczenie GPS - jest jakieś miejsce gdzie to ma się wyświetlać??

Czy w b6 było podświetlenie pod lusterkami?? kiedyś widziałem jakieś lusterka na allegro które to miały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam diody....

mnie również nie świeciła kropka i dioda auto, żółta.... migała, migała aż się spaliła....tydzień czasu!!!

iluminacja diody auto (czerwona) jest z pinu 17, więc jeśli pozostałe świecą to raczej spalona....

ale również powinna ci świecić żółta po przekręceniu na pozycję AUTO, masz MOSTEK z pin7 na 16?

zrób prosty test weź sobie bateryjkę 3v i podaj napięcie bezpośrednio na styki lutownicze diody...jak oświeci znaczy że się mylę

tylko NIE PRÓBUJ ŁADOWARKĄ DO TELEFONU!!!! Ona ma niby 5v ale w rzeczywistości wychodzi 8v!!!

reszty nie wiem... więc się nie wypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam diody....

mnie również nie świeciła kropka i dioda auto, żółta.... migała, migała aż się spaliła....tydzień czasu!!!

iluminacja diody auto (czerwona) jest z pinu 17, więc jeśli pozostałe świecą to raczej spalona....

ale również powinna ci świecić żółta po przekręceniu na pozycję AUTO, masz MOSTEK z pin7 na 16?

mam jak w opisie czyli mam mostek z 7 do 16

Swap włącznika A na B (pod kątem przygotowanie do uruchomienia czujnika światła):

Mostkujemy piny 7 i 16 w włączniku świateł (dzięki temu połączeniu zasilimy żółtą diodę AUTO). Oprócz tego pin 7 łączymy z pinem 29 w 32-pinowej kostce MCE (uruchomienie automatycznego włączania świateł gdy włącznik ustawiony zostanie w pozycji AUTO). Następnie łączymy pin 1 przełącznika świateł z pinem 18 w 32-pinowej kostce MCE (ucinamy ori czarny kabelek doprowadzony do pinu 1 w przełączniku świateł, izolujemy go i zostawiamy luzem).

a dioda Auto zawsze świeci się na żółto?? czy aby we włączniku B nie była czerwona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...