Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy, choć po flaszkę się zgłoszę jak będę w KRK.

Jedna rzecz jest dziwna. Skoro masz B7 to powinieneś mieć od razu obsadzony pin 13 zamiast 11. Obejrzyj stary włącznik i powiedz jaki ma nr., szczególnie literkę na końcu. Może się okazać że ktoś wcześniej zmienił na włącznik od B6. W każdym razie aktualnie nie ma to znaczenia, niezależnie też od zamontowanych świateł zawsze powinieneś mieć obsadzony pin 13, to po prostu zależy od wyłącznika, rodzaj świateł ustalasz poprzez kodowanie MCE. Proponuję Ci w miarę możliwości wyciągnąć z pinu 11 kabel bo może on powodować jakieś niespodzianki. Wg schematu jest tam jakaś dioda łącząca pin 11 do masy ale co w praktyce może ona powodować nie mam pojęcia.

Piny wyciąga się w miarę prosto, najlepiej małym płaskim śrubokrętem (szerokość ok 2-3 mm), najpierw podważasz od strony wchodzącego kabla plastikowe zabezpieczenie a potem tym samym śrubakiem zwalniasz dwie łapki mocujące pin, wsadzając u góry i u dołu o obkręcając kilkukrotnie, w ten sposób wginasz łapki, przed ponownym zamontowaniem musisz te łapki odciąć i wszystko pięknie się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

usiłowałem pół godzny go wyciągnąć i nic, nie bardzo czaje jak to mam zrobić wkładsam płaski śrubokręt od strony przewodów tylko w jaki sposób z której strony go włozyć bo są dwie mozliwości od zewnętrznej przełącznika i od wewnętrzenj, a potem to juz nie rozumiem co obkręcić i co to znaczy u dołu i u góry, pin ma łapki z jednej strony zewnętrzenj włącznika tylko czy z dwóch stron ?

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 23:42 ----------

włącznik miałem stary napewno od B7 i zauważyłem ze tu większośc ludzi ma z tym problem po zmianie przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam taki oto "narzędź" - prosty jak konstrukcja cepa. Spinka do włosów , ucięta na równy wymiar i końce podgięte lekko do środka. Żaden pin mu się nie oprze. Próbowałem zrobić taki wyciągak z zeszlifowanej pęsety podprowadzonej żonie, ale nie wywołałem lokalny konflikt a materiał po zeszlifowaniu okazał się za miękki. Na drugim zdjęciu wspomniany pin- złośnik

201208154181.jpg

<br /><br />

201205023870.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma podswietlenia auto na zolto to jak jest wszystko podlaczone ?

u mnie AUTO juz świeci na żółto :wink: i wszystko działa, Pany zakupiłem czujnik deszczu/zmierzchu wiem ze potrzebuje do tego kostke kupić z ASO i do tego dochodzą 3 kable, gdzie sie je wpina ? i drugie pytanie na chwile obecną nie mam szyby pod czujnik i bede go montował gdzies w okolicy lusterka wstecznego ewentualnie gdzies na dole szyby, wiem ze żelik potrzebuje do zamocowania i słyszałem ze ten bedzie najlepszy bo dobrze trzyma, lepszy od orginału

ZEL SENSOR CZUJNIK DESZCZU VW SKODA SEAT (2561234536) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jak to sie montuje na szybie musze o czymś pamiętać ?

---------- Post dopisany at 12:16 ---------- Poprzedni post napisany at 12:16 ----------

czy taki lepszy ? ZEL SENSOR DESZCZU ALFA AUDI FORD OPEL PORSCHE SEA (2561234596) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma podswietlenia auto na zolto to jak jest wszystko podlaczone ?

Pany zakupiłem czujnik deszczu/zmierzchu wiem ze potrzebuje do tego kostke kupić z ASO i do tego dochodzą 3 kable, gdzie sie je wpina ?

Na to pytanie odpowiedź masz w pierwszym poście - w sekcji poświęconej czujnikowi świateł/deszczu. 3 kabelki: masa, zasilanie z bezpiecznika 17 i sygnał do MCE na 17 pin kostki 32.

---------- Post dopisany at 13:09 ---------- Poprzedni post napisany at 12:55 ----------

Poprawiłem layout i fotki w pierwszym poście - powinno być bardziej czytelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem Bart teraz to lepiej wygląda :

"Rozpiska dla wiązki czujnika deszczu:

Pin 1 – zasilanie z bezpiecznika 17 (10A), mostek (bezpiecznik będzie już miał doprowadzony przewód) [czerwono/fioletowy]

Pin 2 – masa [brązowy]

Pin 3 – sygnał do MCE (32-pinowe gniazdo, pin 14) [fioletowo/żółty] "

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a apropo tego wyciagania pinów to z której strony pchacie tą spinką, od tej od ktorej wchodzi kabel? czy od jakby spodu wytczki i ciagniecie za kabel ??

Proszę o pilną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś może rozpiskę pinów z B8?

:wink:

Pin 1: +12V

Pin 2: Masa

Pin 3: Sygnał (mostkowany z pinem 2 w 16-pinowej wtyczce w MCE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a apropo tego wyciagania pinów to z której strony pchacie tą spinką, od tej od ktorej wchodzi kabel? czy od jakby spodu wytczki i ciagniecie za kabel ??

Proszę o pilną odpowiedź

Oczywiście, że od spodu Sherloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w MCE w miejscu pinu 14 do którego musze poprowadzić kabel jest w tym momencie juz wpięte coś czy pin tez musze zakupić , jaki nr tego pinu pod 32 pinową kostkę ? i nr tej wtyczki do czujnika deszczu , ( wiem ze gdzies to było w tym wątku....):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w MCE w miejscu pinu 14 do którego musze poprowadzić kabel jest w tym momencie juz wpięte coś czy pin tez musze zakupić , jaki nr tego pinu pod 32 pinową kostkę ? i nr tej wtyczki do czujnika deszczu , ( wiem ze gdzies to było w tym wątku....):wink:

Co za nygus...

Wtyczka do sensora: 1C0 973 119 B

Pin do w/w wtyczki: 000 979 009 E

Pin 14 @ 32 z tego co pamiętam jest wolny (korzysta z niego tylko sensor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, musiałeś coś źle policzyć, pin 14 musi być wolny, chyba że już masz wiązkę pociągniętą. Jaki kolor kabla wchodzi tam? Bezpiecznik nr 17 masz obsadzony pinami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jeszcze nie sprawdzałem jade do ASO dziś i nie chciałbym niepotrzebnie kupić pinu jezeli by juz tam był bo w ASO piny drogie jak cholera :decayed:

Nygus dziękuje :wink:

---------- Post dopisany at 11:42 ---------- Poprzedni post napisany at 11:38 ----------

żeby sie do tej 17 wpiąć z prądem to trzeba odkręcić najpierw całe pudełeczko z bezpiecznikami tak i dostać sie tam od tyłu tak ? nigdy tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żeby sie do tej 17 wpiąć z prądem to trzeba odkręcić najpierw całe pudełeczko z bezpiecznikami tak i dostać sie tam od tyłu tak ? nigdy tego nie robiłem.

Tak będzie najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i czytam,a tu tyle stron.Mam pytanko i proszę po mnie nie jeździć:) Mam b7 ze zwykłym halogenowym oświetleniem,lusterko zwykłe i MCE z literką M czyli LOW:( Włącznik świateł zwykły bez funkcji auto i obok niego regulacja wysokości reflektorów.

Teraz moje pytanie: Co mi da zamontowanie samego MCE z literką N czyli HIGH i dołożenie przełącznika takiego z regulacją wysokości i drugi bolczyk to taki zegareczek 0-1,chyba to CLH? Będzie to jakoś działać,mam takie graty w garażu,można na tym jakoś dzienne światła odpalić,czy to nic nie da i szkoda to montować bez reszty gratów typu lusterko,włącznik z auto i biksenon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakop da Ci to tyle ze CLH odpalisz i bedzie działał cały czas czyli 24H bo nie masz czujnika zmierzchu, drl czyli świateł dziennych nie odpalisz bo w zwykłym halogenie ich po prostu nie ma, masz dokładnie to co ja mam teraz tylko ze ja jeszcze odpaliłem czujnik zmierzchu/deszczu do tego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...