Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

AUTO swieci sie cały czas na czerwono, dziś odkryłem ze jak włącznik jest na 0 to CLH działa poprawnie a jak na AUTO to przy pierwszy uruchomieniu tylko na sekunde to wiem ze czujnik deszczu/zmierzchu musze dołożyć to ok, ale co z długimi i halogenami i kolorem podświetlenia AUTO, kolega pociągnął mi dwa kabelki jak dołożyłem panel CLH zeby sie świecił i zeby wogóle działał jeden chyba do MCE drugi z włąćznika do panelu CLH a o tym połąćzeniu pin 7 i 16 to tego nie mam chyba zrobionego:kwasny:

---------- Post dopisany at 08:58 ---------- Poprzedni post napisany at 08:57 ----------

włącznik auto jest od B7 na 100 % bo od Marka (Siemiana) wiec tego jestem pewny:wink:

---------- Post dopisany at 09:01 ---------- Poprzedni post napisany at 08:58 ----------

AUTO świeci jak pisałem wczesniej w poście NIE na zielono tylko na czerwono ! poprawka !

tak jak pisał Czaki dołożysz czujnik i wsio będzie chodziło włącznie z długimi na auto:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Panowie, może mi ktoś powiedzieć jak mam zmienić VIN w tym module?? Kupiłem używkę bo mój sterownik, był już na maxa skorodowany... i teraz VAG wywala mi błąd.

Auto A4 B6 Avant 1.9.

Z góry dziękuję za pomoc.

Na 81kanale prosi o PIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, może mi ktoś powiedzieć jak mam zmienić VIN w tym module?? Kupiłem używkę bo mój sterownik, był już na maxa skorodowany... i teraz VAG wywala mi błąd.

Auto A4 B6 Avant 1.9.

Z góry dziękuję za pomoc.

Na 81kanale prosi o PIN...

Wpisz 46992 i kliknij TEST a potem SAVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :thumbup1:

scaled.php?server=546&filename=35806447.jpg&res=landing

Zrobione wg. Twojej rady i... nie mam save, dalej błąd wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego VAG-a używasz?

VAG-COM Release 311-2.

tym napewno nie dasz rady:wink:

OK, mam jeszcze VAG-COM Release 409-1 oraz Polski VAG 4.9. Dam radę tymi czy jechać do jakiegoś VAGowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzóbój 4-ką a jak nie da rady to jednak coś wyższego (>=7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTO swieci sie cały czas na czerwono, dziś odkryłem ze jak włącznik jest na 0 to CLH działa poprawnie a jak na AUTO to przy pierwszy uruchomieniu tylko na sekunde to wiem ze czujnik deszczu/zmierzchu musze dołożyć to ok, ale co z długimi i halogenami i kolorem podświetlenia AUTO, kolega pociągnął mi dwa kabelki jak dołożyłem panel CLH zeby sie świecił i zeby wogóle działał jeden chyba do MCE drugi z włąćznika do panelu CLH a o tym połąćzeniu pin 7 i 16 to tego nie mam chyba zrobionego:kwasny:

---------- Post dopisany at 08:58 ---------- Poprzedni post napisany at 08:57 ----------

włącznik auto jest od B7 na 100 % bo od Marka (Siemiana) wiec tego jestem pewny:wink:

---------- Post dopisany at 09:01 ---------- Poprzedni post napisany at 08:58 ----------

AUTO świeci jak pisałem wczesniej w poście NIE na zielono tylko na czerwono ! poprawka !

tak jak pisał Czaki dołożysz czujnik i wsio będzie chodziło włącznie z długimi na auto:wink:

Kolego na bank nie ma kabla do AUTO, więc funkcja AUTO nie działa. Jak dołoży kabel zacznie wszystko zacznie działać poprawnie poza tym że MCE nie będzie wiedział kiedy jest jasno (będzie cały czas przyjmował że jest ciemno) i nie będzie automatycznych wycieraczek. Boberson zrób to co mówiłem. Teraz na pozycji AUTO masz przerwę w obwodzie i wtedy MCE automatycznie uruchamia światła, taki sam efekt będzie jak wymontujesz zupełnie włącznik. Już to pisałem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

409 może pójdzie:wink:
Sprzóbój 4-ką a jak nie da rady to jednak coś wyższego (>=7).

Wielkie dzięki Panowie za szybką reakcję oraz odpowiedzi. Po pracy postaram się na spokojnie do tego zabrać. Jeszcze raz dziękuję. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem radę 3.11 ale wychodzi na to że jakiś cudowny kabel od Viakena (niebieski) dostałem, bo jak do tej pory wszystko mi ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobikos dzięki za podpowiedz a techniczne pytanie jak te piny zmostkować, trzeba wyciągać piny z wtyczek rozkładać je i dokładać kabelek i do tego pinu 29 w MCE juz coś wchodzi jakis pin czy jest puste miejsce ? czy wystarczy kabelki obrać z izolacji i dolutować gdzieś na długości ? nie robiłem tego nigdy, jezeli piny to jakie kupić ? ile wtyczek jest w module MCE i któa to ta 32 pinowa zebym nie wypiął innej niepotrzebnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak podłączyłem te piny 7 i 16 z 29 w MCE i przycisk ładnie zaświecił sie na żółto więc działa tylko ze dopóki nie założe czujnika zmierzchu/deszczu to wywala błąd na fis pomarańczowy takiego tunelu jakby i w nocy światła mijania świecą, długie są ale nie świeci nic w aucie łącznie z deską :kwasny:

a jak przełącze przełącznik świateł maksymalnie w prawo czyli włączone światła mijania to światła mijania są ale długich i halogenów dalej nie ma, czy ma tu znaczenie to ze nie ma czujnika skoro on podobno działa tylko na pozycji AUTO ? co robić ? chciałbym narazie mieć możliwość włączenia przełąćznika świateł na ostatnią pozycje zeby działały światła mijania drogowe i halogeny. coś zakodować czy jak.

tak naprawe długie na stałe sa tylko w pozycji AUTO ale środek auta sie nie podświetla i wiecozrem nie da sie tak jeździć.

---------- Post dopisany at 01:38 ---------- Poprzedni post napisany at 01:34 ----------

bobikos pisał ze jezeli nie ma czujnika zmierzchu podpiętego to moduł bedzie myslał ze jest cały czas ciemno, ale wychodzi na to ze moduł myśli ze jest cały czas jasno skoro w nocy na pozycji auto wszystko działa poprawnie tzn światła mijania, drogowe są ale deska sie wogóle nie podświetla i zadne zegary czerwone

---------- Post dopisany 12-08-2012 at 00:49 ---------- Poprzedni post napisany 11-08-2012 at 01:38 ----------

moze napisze jeszcze ze moja kofiguracja to zwykłe lampy halogenowe bez drl + przełącznik AUTO końcówka D , ktoś tak miał jak zachowuje sie włącznik świateł, na mijania nie świeca długie i halogeny a na AUTO deska jest ciemna. nie mam jeszcze czujnika deszczu

miał ktoś taką konfiguracje bo juz głupieje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż kabel żółty z pinu 11 do pin 13

bobikos jestes Wielki !!! :oklasky::notworthy::oklasky: co prawda nie przełożylem bo nie mogłem uporać sie z wyciągnięciem pinu ale dołożyłem pin do 13 i zmostkowałem 11 z 13 i wszystko zadziałało ok :naughty: myśle ze moze tak zostać zmostkowane,

pytałem tylu ludzi z forum i juz słyuszałem głosy ze jak sie ma zwykłe światła halogenowe to nie da sie na włączniku AUTO tak zrobić zeby działały światła mijania i halogeny a Ty napisałeś jedno zdanie i wszystko chula ! :)

a powiedz mi jak założe bixenony to spowrotem to połączenie 11 z 13 zerwac ?

bobikos jak bedziesz w KRakowie to flacha dla Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...