Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że trochę z innej beczki. Mam włącznik świateł 8E0 941 531 i chcę wsadzić włącznik z AUTO z końcowką 531B - czy przestawienie pinów we wtyczce 4 w miejsce nr 13 i pin 16 w miejsce 14 załatwi sprawę? Bo tak wykumałem z poczatkowej rozpiski i wyczytanych postów.

tak jak napisałeś , bez literki to włącznik low i trza 2 piny przewalić:wink: z pinu 4 do 11 i z pina 16 do 14

siema ;) mam pytanko i problem ..orginalnie w b6 mam wlacznik swiatel o numerku..8e0 941 531 a .. zmienilem ten wlacznik na wlacznik z auto..o numerach 8e0 941 531 d

i pozaycja auto dziala dobrze..postojowki xenony tez..ale jak wlacze xenon i chce zapalic przedni halogen to xenon gasnie tylko na samych postojwokach moge miec wlaczone halogeny przednie i tylne przeciwmglowe..na xenonie nie pala sie..;/...nie przekladalem jeszcze pinow.. czytalem tam ze trzeba przelozyc 4 w miejsce nr 13 oraz pin nr 16 w miejsce 14 ale problem polega na tym ze niemam pinow 13 16 4 mam tylko 14...co mam zrobic by to dzialalo poprawnie ktore piny z ktorymi pozamienic..dzieki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę tutaj namodziłeś i niejasno wytłumaczyłeś:naughty: jeżeli dobrze zrozumiałem to gdy masz przełącznik na auto to halogeny nie będą się paliły włącznik musi być w pozycji do końca czyli świateł mijania wtedy dopiero będziesz mógł włączyć halogeny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dziala prawidlowo czyli pali postoj i xenon..ale problem pojawia sie jak zapale xenon i chce do tego zapalic przeciwmgielne przednie lub tylne to xenon gasnie..a ma sie palic.;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dziala prawidlowo czyli pali postoj i xenon..ale problem pojawia sie jak zapale xenon i chce do tego zapalic przeciwmgielne przednie lub tylne to xenon gasnie..a ma sie palic.;/.

zrób to co napisałem wyżej i wsio będzie hulać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam przelozyc pin 11 do 13stego ..i wtedy 11 bedzie pusty a 13scie pelny bo teraz mam na odwrot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam przelozyc pin 11 do 13stego ..i wtedy 11 bedzie pusty a 13scie pelny bo teraz mam na odwrot..

dokładnie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to przekladam jutro 11 do 13stego i mam nadzieje ze xenon juz nie bedzie gasl jak zapale przeciwmgielnego przedniego lub tylnego..:)

---------- Post dopisany 21-05-2012 at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2012 at 22:39 ----------

czyli mam przelozyc pin 11 do 13stego ..i wtedy 11 bedzie pusty a 13scie pelny bo teraz mam na odwrot..

dokładnie:wink:

haha;) dziala ;p dzieki !

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:28 ----------

czyli mam przelozyc pin 11 do 13stego ..i wtedy 11 bedzie pusty a 13scie pelny bo teraz mam na odwrot..

dokładnie:wink:

haha;) dziala ;p dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich znawców tematu!

Nie ukrywam że ten wątek bardzo mi się spodobał i przez to zacząłem grzebaninę ze światłami i czujnikami w autku.

Miałem wersję low dlatego zmieniłem MCE i zamontowałem czujnik deszczu. Został mi jeszcze zwykły wyłącznik 531C.

Po podłączeniu pinu 7 i 16 wyłącznika z pinem 29 MCE światła zachowują się dziwnie i MCE pokazuje błędy.

Ponieważ ciężko znaleźć 531D mam prośbę do posiadaczy B7 z wyłącznikiem z funkcją auto mających trochę chęci żeby zmierzyli przejścia pomiędzy pinami 1,3,7 i 13,14,15 i 2,8,9 na wszystkich 4 pozycjach wyłącznika.

Po dokładnych oględzinach mojego wyłącznika (531C) i częściowej jego rozbiórce wydaje mi się że poszczególne modele różnią się tylko jakimś małym szczegółem i z C można by zrobić D.

Jeszcze pytanie: czy można zakodować MCE tak żeby po aktywowaniu DRL świeciły się tylko przednie światła mijania? Mam zwykłe reflektory halogenowe.

Z góry dzięki za jakieś info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejścia masz rozrysowane w ELSIE. Nie wiem w jaki sposób chcesz przerobić C na D gdzie jest dodatkowa pozycja we włączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według schematu wyłącznika:

W pozycji zero powinno być zwarte tylko 1 i 3, a reszta powinna być rozwarta.

W pozycji "postój" zwarte 14 i 15 reszta rozwarte.

W pozycji "światła" zwarte 13 i 15 reszta rozwarte.

W pozycji Auto zwarte 1 i 7 reszta rozwarte.

Na moim wyłączniku 531C w każdej pozycji są zwarte 1 i 7. Pin nr 7 powinien być zwarty z 1 tylko w pozycji AUTO.

Jeżeli włożę mostek między 1 i 7 we wtyczkę wyłącznika, MCE pokazuje błąd i zapalają się światła dlatego podejrzewam że wyłącznik pracuje w jakimś kodzie, a na schemacie czegoś brakuje.

Co do samego wyłącznika to składa się on z pokrętła i wyłącznika krzywkowego. Po zdjęciu osłony czołowej widać miejsce na dodatkowe diody na płytce, a po rozłączeniu pokrętła na wyłączniku można wyczuć jeszcze jakąś pozycję. Wygląda na to że pokrętło ma tylko 3 pozycje ale nie wiem jak go rozebrać żeby czegoś nie urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 3 pozycje ale nie wiem jak go rozebrać żeby czegoś nie urwać.

Tutaj jest manual odnośnie rozkładania włącznika http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wlacznik-swiatel-rozbiorka-naprawa-podswietlenia-32677/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę otworzyć tego linku - po kliknięciu wyskakuje " 404 Not Found " . Takie klocki też mi wyskakują na niektórych innych wątkach, np chciałem przed chwila zamowić olej i wpisać się pod postem i wyskoczyło to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę otworzyć tego linku - po kliknięciu wyskakuje " 404 Not Found " . Takie klocki też mi wyskakują na niektórych innych wątkach, np chciałem przed chwila zamowić olej i wpisać się pod postem i wyskoczyło to samo?

zmniejsz sobie w ustawieniach ilość postów na strone i wsio będzie banglało:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nadal nie działał to w dziale "Zrób to sam" -> "B6/B7" -> "Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o rozebranie samego pokrętła wyłącznika na części pierwsze ale jest to sprawa drugorzędna.

Na razie chciałbym poznać przejścia na poszczególnych pozycjach wyłącznika bo podejrzewam że na schemacie niema wszystkiego. Trzeba go fizycznie przemierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możliwość przy zakodowanym trybie skandynawskim wyłączyć światła z tyłu wraz z podświetleniem tablicy, mam czujnik zmierzchu i chciałbym zrobić tak żeby przy przekręceniu stacyjki świecił tylko przód drl a przy opcji auto wszystko tak jak należy(przy zmroku). moduł to 8E0 907 279 N, zwykły halogen bez xenona, aktualne kodowanie 11012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam

Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0xx?x: Reflektory

0 – Halogenowe

1 – Ksenonowe "

w kodowaniu reflektorow jest jakas roznica miedzy ksenonami a biksenonami???

bo bawilem sie tymi trybami (skandyn. usa itp) i po powrocie na standardowe kodowanie czyli (00011) auto wyrzuca mi ciagle blad

01495 - Bulb for High-Beams: Left (M30)

57-00 - Electric Circuit Failure

czy to moze byc wina tego ze ja mam oryg. biksenony a w kodowaniu mowa tylko o ksenonach??

aha wszsytkie swiatla mi swieca FIS podczas diagnostyki nie wypluwa mi bledu zarowki

google ogolnie milczy na temat tego bledu jedynie co znalazlem to

01495 - Ross-Tech Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowki sprawdzalem i swieca a bledu nie da sie wykasowac :(

aha przypomnialo mi sie ze robilem jeszcze test i w polowie dalem "Done" bo nie chcialem zeby testowal spryskiwacze, wycieraczki i sygnal dzwiekowy

moze to wina tego???

OK sprawdzalem i bledy same zniknely ale tylko jesli pracuje silnik na wylaczonym silniku wyskakuja nadal bledy

Control Module Part Number: 8E0 907 279 F

Component and/or Version: int. Lastmodul RDW 0517

Software Coding: 00011

Work Shop Code: WSC 63251

2 Faults Found:

01495 - Bulb for High-Beams: Left (M30)

57-00 - Electric Circuit Failure

01499 - Bulb for High-Beams: Right (M32)

57-00 - Electric Circuit Failure

moze to tez z lekka wina modulu swiatel dziennych SD-2 nie wiem w kazdym razie zarowki swieca wszystkie a przy pracujacym silniku bledow brak :P

przegladajac funkcje modulu w oknie ADAPTACJA na kanale 01 wyswietlilo mi tekst "ComHome se" w drugim okienku "k" zapamietana wartosc "30"

czy mimo braku czujnika swiatla mozna wlaczyc ta funkcje (zeby chociaz halogenami swiecil) ????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...