Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie poradźcie w jaki sposób wyjąć te piny z kostki tam jest jedno zabezpieczenie ale jak je zdejmę to pin dalej nie wychodzi?? Jak to wyciągnąć czy ciąć kabel i zarabiać nowy pin? Słyszałem o kablu cd-rom płyta główna który pasuje do tej kostki prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kostkę od włącznika świateł , to zrobiłem "przyrząd" ze spinki do włosów. Obciąłem na równą długość a końce leciutko zagiąłem do siebie. Miałem wcześniej zrobiony z pęsety, ale po zeszlifowaniu do rozmiaru okazało się że materiał jest trochę za miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w pierwszym poście super wyjaśnione jak co pozamieniać który pin z którym tylko jak wyjąć ten pin ?? czy może on jest na stałe wbity i trzeba robić coś ze spinek itp jak kolega piszę wyżej??

Nawet już kupiłem taką kostkę na allegro żeby spokojnie pobawić się nią w domu i poprzekładać piny tylko nie chce połamać jej ... podpowiedzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce od strony kabelków są zabezpieczenia - trzeba je podnieść tam gdzie masz zamiar wyjąć pina. Ze spinki od włosów zrób sobie taki przyrząd jak pisałem wyzej. Wkladasz go od strony włącznika w takie szczelinki i wysuwasz kabelek z pinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam mały problem. Mam włacznik świateł z auto ( fabrycznie wyszedł z wacznikiem high 8e0941531A) po wymianie włacznika na auto światła są w poz auto postojowe i mijania, długie są. niestety nie działają przy światlach mijania przeciwmgielne przód oraz spryskiwacze reflektorów. ktoś pomoże? jak zaminić piny i jak je rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kolego obczaj jaki masz ten włącznik tzn z jaką końcówka i wtedy będzie wiadomo które piny przełożyć

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 23:39 ----------

Spróbuj jeszcze najpierw przełączyć włącznik na włączone światła ale żeby nie było ustawione na auto i wtedy zobacz czy świecą oczywiście przeciw mgielne żeby włączyć musisz wyciągnąć włącznik do siebie:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA pewno zamieniłeś włącznik 531A na 531D . Musisz zamienić piny z miejsca 11 do 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piny we włączniku11 i 13 zamienić? zaraz sie biore za to i dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super udało sie. tylko spryskiwacze nie działają w pozycji auto tylko trzeba włacznik świateł właczyć to załącza spryski. w pozycji auto niestety nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , ale chyba i tak warto. Jak by co to mam takie włączniki na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie nie będą działać spryski w pozycji auto tylko jak przełączysz na pozycję normalną świecenia to wtedy wszystko hula jak trzeba:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie został rozwiązany problem z zamiana włącznika 531 na 531D. Piny poprzekładane , a AUTO nie działa. 531 zamieniony na 531C po przełożeniu pinów / tych samych/ działa normalnie. 531C zamienia się na 531D bez przekładek - nic nie czaję czego ten 531 zamieniony na 531D nie hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam to w przypadku włącznika z auto masz dodatkowy kabel który idzie między pinem 7 i 16 włącznika i stamtąd dalej do mce... masz to zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie chodzi o mnie. Po prostu ktoś kupił włącznik 531D z opcje przekładki w miejsce 531. Niestety funkcja AUTO mu nie zadziałała / reszta OK / . Czy to może być wina w nieodpowiednim module świateł, wcześniej ze 2 osoby brały idetyczna konfigurację włączników / 531 na 531D / i było bez problemów. Włącznik 531C zadziałał bez problemu , a przecież 531D montuje sie w miejsce 531C bez przekładania kabelków i wszystko hula - AUTO też. Identycznie zamiana 531A na 531B nie wymaga żadnych przekładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na jakiej zasadzie działa funkcja auto w module w którym nie ma takiej funkcji. Chyba tylko na zasadzie otwartego obwodu i wtedy moduł sam załącza światła (charakterystyczne opóźnienie włączania świateł). To samo można uzyskać przy zwykłym włączniku przecinając jeden z przewodów, ktoś na forum takie rozwiązanie proponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pany jak rezałem CLH i zmieniałem włącznik świateł na auto to musiałem również wymienić moduł MCE, możliwe że u przemtosa będzie to samo czyli do wymiany MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, Panowie taki problem, wymieniłem sobie włącznik auto z b7 wcześniej miałem oryg b6 auto ale był trochę starty i nie chcą mi się palić halogeny teraz , czym to jest spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wymieniłeś na B7 mogłeś sobie kupić z B6 i wszystko by śmigało:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...