Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Istotne też, aby wejść w adaptację na kanał 81 i przyuczyć moduł nowego VINu samochodu. Należy wpisać wartość 46992, dać TEST, odczekać minutkę, później dać SAVE i znowu odczekać minutę.

Jeżeli się nie udało przyuczyć, to znaczy że odczekałeś za krótko po kliknięciu TEST, a później SAVE

Dzięki... to chyba jakiś cytat bo coś mi się kojarzy, że już to czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, właśnie montuje sobie MCE w wersji HIGH :wink: i mam pytanko odnośnie podłączenia świateł biegu wstecznego. Dobrałem się do wiązki i zamiast czterech kabli niebiesko czerwonych mam ich pięć. Trzy grube i dwa cienkie. Jak mam teraz to podłączyć??:decayed: A może znalazłem nie to co trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś, kto w B7 zmieniał MCE z LOW na HIGH. U mnie przeciwmgielne przednie nie są podłączone pod MCE, co się zgadza z opisem wyprowadzeń w wersji LOW, chciałem zapytać czy żeby je podłączyć, to muszę w innym miejscu wypiąć pin i włożyć do MCE, czy to trochę bardziej skomplikowane? Sprawdzałem schemat, i u mnie halogeny powinny być podpięte bezpośrednio pod włącznik świateł przez bezpiecznik.

Pozdrawiam

Edit:

Czy w wersji HIGH przednie halogeny są zasilane przez bezpiecznik S19? Jeśli tak, to w którym miejscu on jest? Przed czy po przełączniku świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a czy jako czujnika oświetlenia nie da się użyć tego na podszybiu od światła dziennego dla Climatronic'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to nie.....dlaczego?

to tak, jakby podłączyć w szereg jakiegokolwiek zasilania fotorezystor,

trzeba przecież jakiś układ wykonawczy, który będzie sterował napięciem przekaźnika, bo jednak trochę poboru prądu jest.

a tutaj, czujnik ten idzie do klimatronika jako sygnał informujący o nasłonecznieniu, resztę robi układ elektroniczny klimatronika

sam fotorezystor/fototranzystor/fotodioda nie wystarczą...gdyby tak było, nie budowano by przecież takich układów ściemniających...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie fakt to tylko czujnik bez el.wykonawczego...a jeszcze pyt czy włącznik z B7 Auto będzie pasował 1:1 do układu CLH w B6 zamiast włącznika z Bna końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ale to tylko zmiana pinów... w SPOILERze masz wszystko opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gre.. to kupię z B7 tylko zastanawiam się co z tym lusterkiem może też zmierzchowy wstawię jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie dałem sobie spokój. mam avanta i roletę więc światła z tyłu mi nie szkodzą, pewnie że chciałbym komplecik...ale cóż...

jak się trafi w dobrej cenie to na pewno skorzystam, tym bardziej że instalacja pociągnięta...

póki co, ten czujnik zmierzchowy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się że cel osiągnięty i działa funkcja CLH :) a można włączyć xenony np lub długie zamiast przeciwmgielnych?da się tak np. zakodować moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po zmianie modułu na HIGH wartość work shop code mam 00000. Czy tak powinno być? Jaka powinna być ustawiona wartość? Bo coś mało w temacie kodowania nowego modułu:decayed: I jeszcze gdzie ustawić czasy świecenie CLH po zamknięciu i otwarciu auta??:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem w końcu lustra w pełnej opcji czyt. składanie+fotochrom+pamięć. Czytałem wątek od deski do deski, ale nie rozumiem jednej kwestii jeśli chodzi o fotochrom zewn.

Mając fabryczne lustro fotochrom wewnętrzne oraz moduły drzwi w wersji HIGH wszystko zatrybi od razu czy też trzeba dokładać coś do instalacji fabrycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem w końcu lustra w pełnej opcji czyt. składanie+fotochrom+pamięć. Czytałem wątek od deski do deski, ale nie rozumiem jednej kwestii jeśli chodzi o fotochrom zewn.

Mając fabryczne lustro fotochrom wewnętrzne oraz moduły drzwi w wersji HIGH wszystko zatrybi od razu czy też trzeba dokładać coś do instalacji fabrycznej?

Musisz poprowadzić instalację od lustra wewnętrznego do luster bocznych:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem w końcu lustra w pełnej opcji czyt. składanie+fotochrom+pamięć. Czytałem wątek od deski do deski, ale nie rozumiem jednej kwestii jeśli chodzi o fotochrom zewn.

Mając fabryczne lustro fotochrom wewnętrzne oraz moduły drzwi w wersji HIGH wszystko zatrybi od razu czy też trzeba dokładać coś do instalacji fabrycznej?

być może że instalke już masz:wink: luknij ile kabelków masz w gumie przy drzwiach:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem w końcu lustra w pełnej opcji czyt. składanie+fotochrom+pamięć. Czytałem wątek od deski do deski, ale nie rozumiem jednej kwestii jeśli chodzi o fotochrom zewn.

Mając fabryczne lustro fotochrom wewnętrzne oraz moduły drzwi w wersji HIGH wszystko zatrybi od razu czy też trzeba dokładać coś do instalacji fabrycznej?

być może że instalke już masz:wink: luknij ile kabelków masz w gumie przy drzwiach:wink:

a ile ma być kabli w sumie przy gotowej instalce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co policzyłem to 10 razem z głośnikowymi:wink:

cyt. kolegi Bobikos:

"Generalnie to: z pinu 4 i 5 lusterka wewnętrznego kable schodzą do kostki pomarańczowej piny odpowiednio 7 i 8 a dalej się rozdzielają (połączenie równoległe) i idą przez pin 7 i 8 kostki drzwi do pinu 7 i 8 kostki 10 pinowej w sterowniku szyb.

Kable koloru fioletowo-biały i fioletowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi w drzwiach tych przewodów nie będzie - jeśli bonus to dopatrywałbym się go jedynie w wiązce dachowej czyli od pomarańczowej kostki do lusterka/lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...