Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak mam kodowanie 11001 to w pozycji AUTO w dzień światła nie powinny świecić, a powinny włączyć się po zmroku?

Przy okazji, jaki jest kolor diody od AUTO? Taki sam jak od przeciwmgielnych (nie pamiętam czy przednich czy tylnych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie tylko w nocy, ale przy każdym wjeździe do ciemnych tuneli na autostradzie, garaży typu Tesco, Carrefour itp. po to jest funkcja AUTO

kolor diody to żółty

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:39 ----------

diodę możesz dać jaki kolor chcesz, byle 3mm

tylko ostrożnie ze ścieżką!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman, dzisiaj znowu próbowałem różne kodowania, i w pozycji AUTO światła cały czas świecą.

Może coś w adaptacjach jeszcze powinienem zmienić? Mam zrzuty ze wszystkich kanałów w adaptacjach, ale nie będę tu tego wklejał :)

Fajnie by było jakby ktoś ze zwykłymi lampami i czujnikiem zmierzchu potwierdził jego działanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak jakby czujnik śwaitła mówił MCE że cały czas ciemno:eusathink: clh działa prawidłowo??? włacznik świateł z jaką końcową literką???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...daj jeszcze raz od początku co zrobiłeś... i co masz. podaj numery jak prosi domin79

wymieniłeś MCE na N, jesteś pewny że masz połączony prawidłowo z włącznika pin7 do MCE pin29....

CLH działa ci prawidłowo.

to wiem z twoich postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE z końcówką N, włącznik świateł z końcówką D.

Co do czujnika światła, to sprawdzałem go w blokach pomiarowych na kanale 20, wartość w ostatnim okienku zmienia się od 0 do 7, 0 jak zasłonie ręką, do 7 jak świece latarką. CLH działa raczej dobrze, 100% pewności nie mam, bo testuje drugi dzień :) Ale w dzień halogeny się nie właczały, wieczorem tak, wiem zakładam że wszystko jest ok.

Co do włącznika świateł, wydaje mi się że jest dobrze podłączony. Po przełączeniu na AUTO, dioda czerwona która go podświetla gaśnie, dioda żółta nie świeci, pewnie spalona. W MCE nie ma żadnych błędów, w blokach pomiarowych na kanale 8 można sprawdzić działanie włącznika, i jak już wcześniej wspomniałem, w pozycji AUTO jest wartość "Stage 3", na pozycyjnych jest "Stage 1", na mijania "Stage 2", na przeciwmgielnych przednik i tylnych odpowiednio "Stage 4" i "Stage 5". I tylko po tym wnoszę, że włącznik działa dobrze i jest dobrze podłączony. Poprosiłem siemiana żeby sprawdził u siebie jak to wygląda, jak sprawdzi to może będę wiedział coś więcej.

---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ----------

Przypomniało mi się jeszcze coś, jak mam włącznik świateł w pozycji AUTO, i zgaszę silnik, to światła pozycyjne świecą do czasu, aż wyciągnę kluczyk. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... sprawdź jeszcze raz dokładnie kabelkologię włącznika...

masz podaną rozpiskę w zwijaku, porównaj

po wyjęciu kluczyka, jeśli zostawisz na pozycyjnych lub mijania, piszczy brzęczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeryf 85 podaj wartości adaptacji z kanału 13 oraz 20 i 21.

Napisz też czy po przełączeniu z AUTO na postojowe światła gasną z kilkusekundową zwłoką.

Jeśli chodzi o świecenie świateł aż do wyciągnięcia kluczyka to jest to normalne, też tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, po wyjęciu kluczyka pozycyjne gasną od razu.

bobikos, kanał 13 - 119, kanał 20 - 4 (wcześniej miałem 2, po zmianie na 4 nic się nie zmieniło :) ), kanał 21 - teraz mam ustawioną wartość 20, z tym jeszcze eksperymentuję, bo mam szybę z zielonym paskiem, i czujnik jest akurat pod nim, więc ma "ograniczoną widoczność".

Po przełączeniu z AUTO na postojowe światła gasną z kilkusekundową zwłoką, ale z mijania na postojowe chyba też, ale to musiałbym sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne- będziemy rezac :-) jak w kwietniu przyjadę to nie wyjadę już. Mce trza N wsadzić żeby już już był do,końca.

---------- Post dopisany at 14:19 ---------- Poprzedni post napisany at 14:01 ----------

Ale tak kminie ze będzie B bo mam auto z marca 2002 :thumbdown:

---------- Post dopisany at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany at 14:19 ----------

Z rozpiski Bartka wynika se jednak E ale ten rok 2002.

---------- Post dopisany at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany at 14:21 ----------

Z rozpiski Bartka wynika se jednak E ale ten rok 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz instalacje LOW to Domin na pewno się ucieszy, kilka godzin na kolanach :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jeśli jest moduł HIGH, to nie ma znaczenia czy ma B czy E...

zastanawiać sie możemy tylko nad LOW i HIGH. ale jak wspomniał kolega wyżej, 3 śrubki i widać co tam siedzi.

DOKŁADAJĄC CLH i tak musi robić kabelkologię, do tego jeśli jeszcze przechodzi na N to już całkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ja taki przez przypadek kupiłem i niestety pogoniłem dalej mało co przypomina oryginał:banghead:

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

Czy bezpieczniki sa na drodze MCE <>zarowka, czy moze inaczej jest to zorganizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli MCE jest high niema żadnych bezpieczników , jeśli low są tylko od świateł mijania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli MCE jest high niema żadnych bezpieczników , jeśli low są tylko od świateł mijania:wink:

Dzieki. Mam problem z instalacja do kierunkowskazu(lewy) i przeciwmgielnego(lewy) i zastanawialem sie nad puszczeniem wlasnej wiazki od MCE do tych zarowek. Dobry pomysl czy rozgrzebywac istniejaca wiazke i szukac przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...