Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko

Czy bezpieczniki sa na drodze MCE <>zarowka, czy moze inaczej jest to zorganizowane?

W wersji HIGH żarówki nie mają bezpieczników, są jednak elementy sterowane przez MCE które dodatkowo są zabezpieczone bezpiecznikiem np. wycieraczka tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jesteś pewny że z MCE prąd wychodzi?

dobierz się do kostki MCE, schemat masz podany w zwijaku. kolory również

przygotuj sobie próbnik albo zwykłą żarówkę rurkową chociaż lepiej by było abyś zrobił to z zarówki 21w. końce przewodów nawiń na szpilke wtedy nie będziesz musiał rozbierać kostki, a prąd... Jeśli jest popłynie, oświeci ci żarówkę

druga sprawa, to łatwo możesz się przekłuć w przewód bez niszczenia izolacji, jeśli przy MCE będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że z MCE prąd wychodzi?

dobierz się do kostki MCE, schemat masz podany w zwijaku. kolory również

przygotuj sobie próbnik albo zwykłą żarówkę rurkową chociaż lepiej by było abyś zrobił to z zarówki 21w. końce przewodów nawiń na szpilke wtedy nie będziesz musiał rozbierać kostki, a prąd... Jeśli jest popłynie, oświeci ci żarówkę

druga sprawa, to łatwo możesz się przekłuć w przewód bez niszczenia izolacji, jeśli przy MCE będzie OK.

Dokladnie od tego zaczne. W razie czego mam jeszcze modul F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to B6 2003 rok. Mam taki problem , włącznik świateł to AUTO 531B , obok włącznika jest panelik z regulacją wysokości świateł i CLH / jak na fotce / . W lusterku jest czujnik światła.CLH działa , ale bardziej mi zależy na tym , by załączały się w pozycji AUTO światła mijania i nie gasły jak się zrobi widno, bo teraz załączają się w pozycji AUTO tylko jak się ściemni. Odłączyć jakiś kabelek , przepiąć? Może jakiś guru w tym temacie coś podpowiedzieć - z łaski swojej łpatologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącz włącznik na 2 :grin: lub zakoduj na skandynawskie

wyjmij włącznik i odepnij fioletowy kabelek z włącznika światła, będą się świecić zawsze i gasnąć po wyjęciu kluczyka.

ale najlepsze kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli założe panel z regulacją wysokości świateł i CLH to czy pod CLH jako włącznik/wyłącznik da się podłączyć światła do jazdy dziennej w halogenach? Poprostu czy da się zrobić w CLH przerywnik napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie....NIE

jeśli rozumiesz kabelkologię to wszystko jesteś w stanie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli będzie mi to ktoś robił kumaty to jest w stanie zrobic? Tzn w czym może być problem? Tam jest pozycja 0 i 1 czyli regulacja a nie przełącznik odcinający napięcie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przełącznika dochodzą już kabelki, trzeba wiedzieć jaki pin do czego służy....

jeśłi kumaty (ma schemat) nie będzie żadnego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o CLH to przełącznik jest skonstruowany tak, że przy ustawieniu na 1 daje masę na pin 7, tak więc musisz się dowiedzieć jak sterowany jest Twój układ świateł dziennych, jeśli sygnałem +12V to musisz po drodze zamontować jeszcze przekaźnik. Dodatkowo do włącznika musisz podać na pin 4 zasilanie z pinu 1 włącznika świateł, dzięki temu będziesz miał podświetlenie ikonek 0 i 1 razem z podświetleniem włącznika (czyli już w momencie otwarcia auta z pilota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że nie trzeba przekaźnika.

myślę, że tory zacisków 15(stacyjka) i 58(pozycyjne) są odseparowane

jeśli nie poda masy na układ elektroniczny, DRL nie powinny oświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem se Bartek podał nr lusterka pod b6 ale znalazłem takie i sprzedający jest na 100% ze będzie pasowało nr 4B0857511c. Tylko ono chyba. B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lusterko przyciemniane...TYLKO !!!

ma funkcję fotochrom ale nie może sterować światłami i CLH

ETKA pokazuje że w B6 montowano od grudnia 2000 do maja 2003 (w zależności od koloru)

zastąpiono późniejszym bez literki, o które wszyscy płaczą...że nie dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lusterko przyciemniane...TYLKO !!!

ma funkcję fotochrom ale nie może sterować światłami i CLH

a to ...ujnia :thumbdown::thumbdown:

---------- Post dopisany 11-03-2013 at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany 28-02-2013 at 22:38 ----------

a takie lusterko podejdzie 1E11015621? ?

---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 20:46 ----------

DSC_2401.jpg

DSC_2402.jpg

DSC_2403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje podejdzie:naughty: mocowanie ok i widzę że czujniki ma takie jak moje:wink: ale zrób fotkę stopki czy ma czujnik i jeszcze dokładnie mocowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić miszczuniu?

Tak żeby było widać dobrze mocowanie - jakbyś patrzył na lusterko stojąc przed autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...