Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2,5 TDI 150KM] Panie i Panowie tego nie radzimy kupować


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest lepszy koks:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/63bf190924a6f9ca.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/499c80b6ddbd1cf7.html

Tony postow napisano na temat tych motorowni na AKP. Takie efekty sa w zaniedbanych i zle serwisowanych 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem jego historię na AKP... ja po takich przeżyciach miałbym dość AUDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo dorżnięte 2,5TDI jak duża część jeżdżących po naszych drogach. Ot co.

Na serwis takiego auta trzeba mieć pieniądze, względne pojęcie co trzeba robić i dobrego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

Na serwis takiego auta trzeba mieć pieniądze, względne pojęcie co trzeba robić i dobrego mechanika.

że niby co, olej zmienić na czas, na dobry, rozrząd co 90tys, swieczki, filtry, pilnować oliwy, płynów, nie jeździć na obrotach jak zimne itd, chyba żadna inna filozofia jak w innych autach.

Chyba, ze po przeczytaniu postów na temat 2,5 tdi, coś przeoczyłem... :embarrassed:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie pilnowac oliwy? Od kiedy to V6 biora olej? :)

Zapomniales tez o tym, ze przy okazji rozrzadu warto zajrzec w pare innych miejsc, przeczyscic lub wymienic odme, termostat, glowna zasada to "nie oszczedzac" na eksploatacji i przegladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

biorą jak wszystkie, z tego co wiem jeszcze nie zbudowano silnika, który nie bierze oleju :D, kwestia tylko ile go bierze :confused4:

A o takich rzeczach przy rozrządzie to wiadomo - jak się dba to sie ma :dance:

Masz dobrego mechanika - to sie nawet o takich rzeczach i kosztach nie rozmawia :gwizdanie:

Od Audi w Looblinie jest tylko jeden :)[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2007, 13:25 _________________________________________________aczkolwiek trochę off, dziwi mnie, ze ktoś kupuje auto za 50 - 60 tys i oszczędzi 500 na przeglądzie...

Polacy mają tendencję do kombinowania i to ich gubi. Oczywiście w żaden sposób nie polecam serwisu, ale jak najlepsze dobre części i drogich mechaników z jajami.. :evil:

No i trochę poczytać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik chodzi jak zegarek. Kultura silnika na najwyższym poziomie. bardzo cichy. Żadnych problomów.tylko takie związane z ekspolatacją. Na dobrym paliwie praca bardzo mięka i cicha.Większość silników na rynku jest zajechana, przekroczony okres wymiany oleju. nie odpowiedni olej, nie najlepsze paliwo, Jazda na małych obciążeniach,potem takie są katastroficzne wyniki.Ja dalej bym polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest lepszy koks:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/63bf190924a6f9ca.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/499c80b6ddbd1cf7.html

Tony postow napisano na temat tych motorowni na AKP. Takie efekty sa w zaniedbanych i zle serwisowanych 2.5.

Macałem takie sliczne wałeczki w rączkach nie raz :naughty:

Nie mógłbym spać gdybym miał 2.5 tdi i nie zaglądnoł do silnika nie pomacał w jakim stanie :naughty:

No i olej To bym kupował tylko najlepszy żeby zawsze docierał na góre do tych biednych wałeczków.I filtr odmy za 250zł też bym wymieniał co pare wymian oleju.

Trzeba bardzo dbac o te silniczki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo dorżnięte 2,5TDI jak duża część jeżdżących po naszych drogach. Ot co.

Na serwis takiego auta trzeba mieć pieniądze, względne pojęcie co trzeba robić i dobrego mechanika.

a Ty przypadkiem nie zmieniles R4 na V6 w TDI .... ? [i nic sie nie chwalisz]

jakos tak spojrzalem na opis ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo dorżnięte 2,5TDI jak duża część jeżdżących po naszych drogach. Ot co.

Na serwis takiego auta trzeba mieć pieniądze, względne pojęcie co trzeba robić i dobrego mechanika.

a Ty przypadkiem nie zmieniles R4 na V6 w TDI .... ? [i nic sie nie chwalisz]

jakos tak spojrzalem na opis ... ;)

Już to zauwazyłem wczoraj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty przypadkiem nie zmieniles R4 na V6 w TDI .... ? [i nic sie nie chwalisz]

Dobra decyzja :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

Jazda na małych obciążeniach,potem takie są katastroficzne wyniki.

Co niby oznacza jazda na małych obciążeniach?

Przy normalnej miejskiej jeżdzie 1200 - 1400 obrotów to norma. Kwestia jak go dalej kręcisz, jak mu dasz buta z takich obrotów to nie dziwota, że po jakims czasie coś zacznie się dziać a jak powoli rozpędzasz jak ukrainę bez przerzutek ;) ni ma problema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwis takiego auta trzeba mieć pieniądze, względne pojęcie co trzeba robić i dobrego mechanika.

że niby co, olej zmienić na czas, na dobry, rozrząd co 90tys, swieczki, filtry, pilnować oliwy, płynów, nie jeździć na obrotach jak zimne itd, chyba żadna inna filozofia jak w innych autach.

Chyba, ze po przeczytaniu postów na temat 2,5 tdi, coś przeoczyłem... :embarrassed:

Że pieniądze trzeba mieć na serwis tego to oczywiste, po drugie co do wymian eksploatacyjnych, to nie kończy się na laniu paliwa i zmianie oleju czy zrobieniu rozrządu raz na jakiś czas... Na polskim paliwie trzeba wymieniać filtr paliwa w zasadzie co zmianę oleju (inaczej padaczka VP44 nastąpi dużo szybciej), trzeba zmieniać filtr odmy o czym pojęcia nie ma większość właścicieli i co gorsze ich mechanicy, w przypadku rozrządu jest kilka niuansów do sprawdzenia w szczególności luz na napinaczu paska wielorowkowego, o zmianie wszystkich rolek nie będę już wspominał. Co więcej, ustawienie rozrządu też ma być prawidłowe, a nie na kredki czy farbki jak to niektórzy robią (efekty nawet sam widziałem...). Także reasumując nie jest to już tak prosty silnik w obsłudze jak inne.

a Ty przypadkiem nie zmieniles R4 na V6 w TDI .... ? [i nic sie nie chwalisz]

jakos tak spojrzalem na opis ... ;)

Już to zauwazyłem wczoraj :decayed:

A przypadkiem zmieniłem :wink4: Trzeba robić postępy :th:

P.S. Jak będzie czas na foty to i się coś zaprezentuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uległeś magi napędu Q?

Jak szukałem swojego miałem 2-3 sztuki 2,5TDi do wyboru, jedna wyposarzona na maksa, druga ładna w Q ale opinie o 2,5, ekonomia przeważyły za 1,9. Myślę że nacieszysz się nieco nowszym autem, potem ten entuzjazm minie i będziesz szukał nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...