Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czyszczenie przepustnicy


wojtek79

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik krokowy zawiera się bodajże w nastawniku przepustnicy nie jest to osobny element podlegający czyszczeniu jak w innych samochodach. Ta nową przepustnice to mam nadzieję że poddałaś procesowi adaptacji bo inaczej to nic z tego nie będzie. A z przepływką to może pojedź na VAGa bo tak w ciemno to sobie można pół samochodu wymienić zanim się dojdzie do tego co zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przepustnice wymieniał mechanik i robił adaptacje, co do przepływki to byłam na vag-u i wyszło właśnie to, ale wczoraj wyczyściłam swoją starą , założyłam i jest o niebo lepiej, ale pewnie w końcu będę musiała kupić nową, bo tej chyba w nieskończoność czyścić nie mogę... a o tych zamiennikach nikt nic nie słyszał, czy mają inny numer katalogowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymienił mi przepustnicę na nowiutką, miałem wielkie nadzieje ....oprócz tego że wydałem kupe kasy nic sie nie zmieniło,falowania pozostały, znikło tylko zawieszanie sie obrotów, ale właśnie po to była wymieniana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymienił mi przepustnicę na nowiutką, miałem wielkie nadzieje ....oprócz tego że wydałem kupe kasy nic sie nie zmieniło,falowania pozostały, znikło tylko zawieszanie sie obrotów, ale właśnie po to była wymieniana:)

trzeba było zaczą od czyszczenia i adaptacji, ja tak zrobiłem nawet nie adaptując i problem znikł, a falowanie obrotów tez jest wnerwiające :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też wziołem się za czyszczenie czas 1 godzinka zero problemów auto smiga jak zegarek wymyłem rozcienczalnikiem przed czyszczeniem lubiło mi pomachać obrotami teraz ideał adaptacje robiłem bez waga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie ze podepnę sie pod temat B5 AEB .problem mam ten sam falujące obroty czy silnik zimny czy gorący dzieje sie to kiedy dodam gazu i schodzi z obrotów to tak do 500 i z powrotem wraca do normy,przytym jak schodzi na 500 to zaczyna głosniej cykać silniczek krokowy,jeśli to jest silniczek krokowy?znajduje sie tusz nad obudowa filtra powietrza czy tak?Może on ma cos wspólnego z tym falowaniem obrotów?dlaczego głosniej cyka gdy obroty spadają za nisko czy to normalne?zamierzam wyczyścić przepustnice i zaadoptować według waszych wskazówek,tylko mam jeszcze jedno pytanie czym sie rózni przepustnica z tempomatem a bez?u mnie jest tempomat czy zasada czyszczenia jest taka sama?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz w mój opis kolego,tylko to co napisałem wyżej,chodzi mi o b5 aeb kupiłem to auto nie dawno okazyjnie,ale trochę musze przy nim podłubać.czy zna ktoś odpowiedz na to co napisałem wyżej?to proszę sie pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dostep do Vaga-podepnij,zobacz,czy sa jakies bledy,potem przeczysc przeplywke,przepustnice,adaptuj i zobaczysz,czy pomoglo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka była juz czyszczona,niestety do vag-a nie mam dostępu narazie,a czekac nie będę.wyczyszczę przepustnice może pomoże?no a jak z ta przepustnica bo ja mam tepomat czym ona sie rózni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak z ta przepustnica bo ja mam tepomat czym ona sie rózni?

nie ma zwiazku z tempomatem-przepustnica uchylajac sie doprowadza powietrze do kolektora,albo je ogranicza-domykajac sie-nie ma bezposredniego zwiazku z tempomatem :wink4:[br]Dopisany: 16 Maj 2009, 21:32_________________________________________________tam masz chyba linke-zdejmij ja, odkrec przepustnice,wypnij kostke i po robocie wszystko z powrotem-wszystko jest na Forum :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! dzisiaj wyczyściłem przepustnice i zaadoptowałem ją bez vaga.Miałem zamiar wyczyścić też przepływomierz ale odziwo był on czyściutki :naughty: troszkę kurzu na nim było :gwizdanie: teraz autko lepiej się zbiera, obroty nie falują :notworthy: :notworthy: tylko ,że po dodaniu gazu obroty spadają do 1500 obr/min normalnie a od 1500 obr/min powoli :wallbash: co to mże być? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym także wyczyścić przepustnicę. Mam pytanie : czy trzeba zakupić nową uszczelkę lub można założyć starą ? Jak trzeba nową to czy dostanę ją w IC czy lepiej w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...