Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki endriuu :notworthy:

W takim razie zostawię jak jest. W końcu to miało być rozwiązanie tymczasowe. niech Bi Xenon "dojrzewa", a ja teraz będę kombinował samopoziom :wink4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest w tym, ze oznaczenie D1S czy D2S na kloszu czy z tylu lampy - swiadczy o soczewce przystosowanej do tego typu swiatla, a nie o gniezdzie zastosowanym w danym modelu. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - teraz ja podgrzeję temat - zakupiłem zestaw hid 4300 pod d2s na slimach - zamontowałem - i tu o dziwo palniki pasowały bez adapterów, wręcz powiem że nie widzę za bardzo opcji zamontowania adaptera bo i tak musiałem się sprężyć żeby docisnąć mocowanie a sam palnik pasował do gniazda - tylko że tu jest mały myk - pasował ale nie grotem do dołu a do góry po ukosie, normalnie w mocowanie lampy a lampy mam depo zespolone rzecz jasna pod d2s jak wół na kloszu - założyłem, lampy nie mają cieni, świecą ładnie, wszystko git i w sumie to zgłupiałem, bo jest kompletnie odwrotnie niż piszecie koledzy, a świeci ładnie, palnik sam pasuje tylko na jeden sposób w prowadnice - sam już nie wiem - może koledzy coś podsuną, a ja przy okazji na dniach walnę fotkę jak to świeci i jak jest zamontowane - pozdrawiam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiles hid? to pewnie od razu pod mocowanie do H7. i stad bezproblemowa instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie - jak byk na palnikach d2s - przecież aż tak źle ze mną nie jest żebym h7 od d2s palnka nie rozpoznał - normalne palniki d2s a tu link dla przykładu jak wygląda palnik który zmontowałem

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=642101213

kupiłem cały zestaw ale palniki właśnie tak wyglądają i mają chyba nawet te same otwory co moje - i w żaden sposób nie można tego zamontować grotem do dołu, tak jak napisałem wcześniej, bo otwory na palniku na to nie pozwalają :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozwalają zamontować w jakiejś pozycji wogóle? ja ostatnio miałem dość podobny problem w vw phaetonie, nie mogłem po wyjęciu palnika włożyć go na miejsce :naughty: no nie było takiej opcji, fakt miejsca mało ale nie tak żeby się nie dało, rozebrałem wszytko co się dało i nie dało w koło i dalej nic, jak by był z kartonika to bym pojechał go oddać że nie pasuje ale wyciągnąłem go z auta więc wiedziałem że musi podejść.... no i wyciągnąłem reflektor na wierzch i się udało, po porstu nie mogę go ustawić nawet pod minimalnym kontem bo się blokuje, musi być idealnie prosto. Zobacz jeszcze raz musi pasować jeśli kupiłeś taki sam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe bo bez adapteru wchodzi w gniazdo normalnie i te dwa wytłoczenia co są pod h7 normalnie pasują pod d2s - takie jak pokazałem na aukcji wcześniej i ni jak się nie da wsadzić niż po kącie żeby pasowało grotem do dołu bo na tej części palnika nie ma żadnych otworów - poczekam bo jutro mają przyjść adaptery to zakombinuje jeszcze z nimi i zobaczymy co wyjdzie - bo w sumie to światła ładnie dają i normalnie się ustawiły i zero problemu - prócz samego faktu że grot do dołu miał iść [br]Dopisany: 26 Maj 2009, 21:08_________________________________________________dobra to ja żeby nie robić zamieszania w temacie powiem krótko odpowiadając na swoje pytanie - a mianowicie ma być adapter i on wszystko wyrówna i zapewni odpowiednie mocowanie - za powyższy monolog dziękuję i pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli była kwestia że chiałeś wsadzić coś co tam nie pasowało :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no pasuje wszystko bo średnica palnika jest taka sama jak h7 tylko że adapter jest po to żeby właśnie prawidłowo ustawić i zamocować na nim palni, ot i ci cała tajemnica, w sumie to na upartego nawet bez adapteru też by było ale jak przykleimy adapter do palnika to będziemy mieli gwarancję że się nie przestawi, bo choć świeci ładnie to na pewno ma jakiś wpływ na to że grot jest u góry i dla własnego spokoju i zdrowotności lepiej zrobić wszystko tak jak należy :>[br]Dopisany: 27 Maj 2009, 10:43_________________________________________________powrócę do tematu, bezpośrednio do montażu zestawu - i mam prośbę - niech kolega lub ktoś inny wstawi fotę przy ścianie, około 1m - jak wiązka wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie że coś masz nie tak z tą wiązką - pokopałem na necie trochę i znalazłem troche materiałów, a prócz tego trochę kombinowania na własną rękę i dochodzę do wniosku że.........

pojechałem na diagnostykę z wiązką, taką jak twoja i powiedzieli mi że wiązka jest źle skonfigurowana i choć linia światło cień jest widoczna i możliwa do ustawienia to jest jednak nie wyraźna a sam strumień światła ma dziwne smugi i nieprawidłowy układ wiązki, a wygląda to tak,

na zdjęciu zrobionym przez zemnie po lewej prawidłowa wiązka a po prawej taka jak u ciebie, czyli prawdo podobnie nie prawidłowa - zdjęcie robione w dzień i to dość słoneczny więc do końca nie widać całej strefy świecenia - jednak jest to na tyle wyraźne że wiadomo o co chodzi

1

mojeporysowaniu.jpg

w2848.png

dwa górne kółka pokazują ciemne plamy które są widoczne i u ciebie ( nie doświetlona linia światło cień ) i dolne kółka które pokazuje miejsce z kolei za bardzo rozświetlone i tworzące łuny, zaś po lewej stronie zdjęcia nr 1 wiązka prawidłowa - a niżej porównanie - zdjęcie nie moje, ale efekt jaki miałem wcześniej to światło po lewej - a teraz mam tak jak po prawej - a tajemnica całej tej odmiany polega na tym że na moim zdjęciu nr 1 po lewej palnik jest założony grotem do góry czyli można by rzec że źle, jednak właśnie takie ustawienie gwarantuje prawidłową wiązkę światła a po prawej palnik wsadzony niby prawidłowo - czyli grotem do dołu a wiązka nie prawidłowa - i bądź tu mądry

a tu zdjęcie które pokazuje porównanie - zdjęcie nie moje, ale efekt jaki mam w tej chwili po zamontowaniu palnika grotem do góry to auto po prawej - i bądź tu mądry :mysli:

2

definitywniexenonledobr.jpg

w800.png

a na koniec mała ciekawostka i mądra lektura do poczytania która wiele wyjaśnia i daje do myślenia za razem - oczywiście na zdjęciu jest palnik h7 ale temat tego zdjęcia daje do myślenia, można pokopać jeszcze troche w temacie bo informacji potrzebnych i dobrych jest sporo :good:

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15154.Elektroda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra strona.

zauważ co jest napisane w tym wątku: http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/15153.Xenon.H7.vs.Halogen.H7.bulb

autor - Niejaki Pan Adam - wyraznie zaznacza, iz to "Głównie górna część lustra odbija światlo i nie może być tak, że zasłania ją słupek".

ma calkowita racje. mysli tak dlatego poniewaz w wiekszosci aut z mocowaniem H7, chrakterystyczny ząbek centrujacy jest umiejscowiony na dole. wkładamy żarówkę ząbkiem ku dołowi. w A4 ząbek idzie na górę. fakt jest to jeden z wyjątków. ale nie tylko. pierwszy komentarz pod zdjęciem sugeruje, iż w którymś z modeli Volvo ząbek równiez idzie od góry.

dalej autor pisze, że "W przypadku soczewki światła mijania, dolna część lustra soczewki nie gra roli, mogłoby jej nie byc, dlategoteż słupek -drucik tez powinien być od dołu aby jak najmniej przeszkadzać". i rzeczywiscie - w autach gdzie ząbek idzie od dołu, a takie ma na mysli Pan Adam - pręcik powinien być zamontowany od strony ząbka. inaczej znajduje się u góry i zasłania wiązkę. u nas odwrotnie.

Co do wiązki świetlnej - z większej odległości mam identyczną jak na Twoim 2 zdjęciu z prawej. ładne odciecie światło/cień. zrobie fotke przy okazji z dalszej odległości i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z daleka prawdopodobnie światło się rozejdzie i możliwe że zamaże się różnica, ale podejrzewam że na lini mogą jednak być jakieś różnice, ale zobaczymy jak walniesz fotkę - jednak widać wyraźnie też na zdjęciach zrobionych przez tego gościa jak ma soczewkę blisko ściany i efekt jest identyczny jak na moim zdjęciu 1 w lewym reflektorze, pisze też że nawet jeśli zamontujemy grotem do góry możemy się liczyć z utratą 10% światła co przy takim natężeniu nie jest dużą stratą, jednak zagadką jest to że odległość palnika jest taka sama a tylko obrócenie palnika zmienia tak diametralnie wygląd wiązki i czemu jak pojeździłem przez pare dni z grotem do dołu to nie widziałem tak mocnej różnicy pomiędzy światło cień a po przekręceniu grota do góry pięknie widać światło cień a różnicy w utracie światła nie czuję

Lampa xenon soczewka świecąca z przesłoną świateł mijania.

xenond.jpg

w655.png

u mnie jest identycznie na zdjęciu 1 w lewym reflektorze - no i postaram się też czasnąć fotkę jak będzie ciemno a twoja wiązka z tej odległości przypomina mi mimo wszystko światło z mojego prawego reflektora, a nie powinno mieć znaczenia czy ty stoisz metr od ściany czy 10 metrów, ale tak jak mówie zobaczymy jak wstawisz fotkę - czy będziesz miał takie ładne załamanie jak na emotionku :chytry: _ :>

pozostaje jeszcze kwestia dokładnego zmierzenia palnika i sprawdzenia czy jest to prawidłowa odległość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banka w \D2S jest na identycznej wysokości co wolfram w H7. sprawdzalem przd montazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...