Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kontrolka ABS zapala sie powyzej 80 km/h


dragster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim autku zapala sie zolta kontrolka ABS powyzej 80 km/h. Po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu kontrolka gasnie i nie zapali sie jesli nie przekrocze tej ze wlasnie predkosci. Hamulce dzialaja prawidlowo z, jak i bez zapalonego czujnika.

mial ktos taki przypadek?

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod vag i zobacz czy są jakieś błędy, pewnie coś z czujnikiem jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to zdiagnozujecie to dajcie znac bo moj kumpel ma to samo w hondzie prelude :tongue4: tyle ze przy predkosci 110km/h z kluczyka mozna skasowac (w trakcie jazdy off i on zaplon na szybko) ale od razu po przekroczeniu tej predkosci wraca.. tez myslalem ze jakis czujnik abs przy kole ale czy to moze byc przyczyna :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,u mnie było podobnie po przekroczeniu 90 km.zapalał mi się abs z wykrzyknikiem,wymieniałem tarcze,klocki i łożyska w tylnich kołach,przyczyną okazał się uszkodzony pierścień abs,wymieniłem i wszystko wróciło do normy,pozdrawiam. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak stało dzisiaj jadąc do Balic autostradą A4 przy prędkości 160 km/h, zapalił sie wykrzyknik i kontrolka od ABSu i myślę sobie... o kur :confused4:, po zgaszeniu silnika i odpaleniu go jeszcze raz wszystko wróciło do normy... ABS działa prawidłowo, bo sprawdzałem kilka razy, nie ścigą itp... :mysli:. Czyżby to był jakiś czujnik czy coś innego?:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo jak jadę trochę dłużej(ok. 5km) z prędkością większą niż 120km/h zapala mi się kontrolka od ABSu po zgaszeniu auta wszystko jest ok. ABS działa. Przy zapalonej kontrolce nie działa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobnie zapala się kontrolka ABS jak jadę stałą prędkością ok 120km/h. Dziś też się zapaliła więc podpiąłem się laptopem i mam błąd 290 - czujnik liczby obrotów tylny lewy - G46, brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem. Myślicie, że mam uszkodzony czujnik czy tarczę od czujnika a może jest brudny?

Pozdrawiam

Witam ponownie, przeczyściłem dziś tarczę z rdzy od czujnika ABS, sam czujnik lekko dosunąłem do tarczy. W trakcie jazdy do 100 na razie wszystko w porządku. Zobacze czy błąd wystąpi jak na blacie będzie 120 lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem ten sam problem, a mianowicie powyżej 160 km/h zapalał się abs, wówczas nie miałem jeszcze vaga, ale ów usterkę naprawiłem wyjmując wszystkie czujniki abs-u, papierek ścierny jakiś drobny i poczyściłem wszystkie czujniki, sprawdziłem przy okazji te koronki co siedzą w nich czujniki czy całe, założyłem wszystko z powrotem, czujników jakoś specjalnie nie regulowałem tylko dosunąłem ja na max po czym zakręciłem tarczą ( troszkę się wtedy sam odsunął), jazda próbna i do tej pory żadnych problemów z abs nie mam. U mnie takie coś pomogło, podstawa to oczyszczone z brudu czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odkręcisz koło to od wewnętrznej strony tarczy hamulcowej będzie widać przewód elektryczny prowadzący do czujnika. Wtedy czujnik wyjmujesz ( ja rozruszałem go góra,dół) bo nie chciał wyjść, czyścisz i wkładasz z powrotem. Było o tym sporo na forum. U mnie zabieg czyszczenia czujników pomógł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...