Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chyba wiem w czym tkwi problem. Czy wymieniał ktoś EGR? Dźwięku u mnie nie było a dzisiaj zamieniłem EGR na stary używany (myślałem, że pomoże z innym problemem) i zauważyłem, że dźwięk się pojawił :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba wiem w czym tkwi problem. Czy wymieniał ktoś EGR? Dźwięku u mnie nie było a dzisiaj zamieniłem EGR na stary używany (myślałem, że pomoże z innym problemem) i zauważyłem, że dźwięk się pojawił :mysli:

umni ten dzwiek sie tez pojail po zmianie oleju i filtru. zmienilem EGR na nowy bo stary przepuszczal i szuranie uciszylo sie o 50% , zrobilem na tym dzwieku 30 tys k i auto smiga ok tak jak kolega tu jeden pisal te silniki tak maja a zeby to szuranie zlikwidowac :mysli: moim zdaniem gruszka jest winowajca ale ja tego nie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, mi to nie przeszkadza :P Ważne, żeby jeździło dobrze :)

tez tak uwazam :good: :good: ale sledze ten wontek zawsze z nadziej ze ktos znajedzie konkretna przyczyne ale mi sie wydaje ze tak ma byc po prostu porzekracza sie odpowiedni przebieg auta i ten dzwiek sie zaczyna pojawiac

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolejny przypadek usunięcia dźwięku, po raz kolejny okazało się że gruszka nie domykała łopatek ze względu na problemy z podciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat tego dźwięku natomiast dźwięk miałem od samego początku jak kupiłem moja audi z czasem dźwięk się nasilił i gdy ten dźwięk był słyszalny to dziwnie autko szarpało tak jak by coś z turbina się działo i do tego jeszcze wyrzucało notlauf turbiny a wiec dałem turbinę do regeneracji po odbiorze auta poprawiło się tylko przyspieszenie ale dźwięk został a po kilku dniach i notlauf się pojawił wiec obstawiłem na zaworek N75 wymieniłem go i po przejechaniu się zero dźwięku nic kompletna cisza i żadnego notlaufa żadnego szarpania aż miło tak przez jakieś 3 tygodnie po tym czasie pojawił się znowu ale już stosunkowo mniej go słychać i tylko na zimnym silniku ale wyczuwam ze autko jak by poszarpywało jak jest ciepły to jest ok nic nie słychać a wiec teraz obstawiam ta gruchę przy turbo bo ona nie była tykana na pewno jak się przycina gruszka i kierowniczki nie równo pracują to poszarpywanie występuje i dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cykliczne buczenie również z okolic rozrządu na biegu jałowym i winnym okazał się tłumik drgań koła zębatego wałka rozrządu. 360zł nowy w ASO bez zniżek.

Bardziej szczegółowo opisane tutaj: http://www.tdi-tuning.pl/forum/viewtopic.php?t=6640&sid=ef9e3d8be38f245347b17b70f4669f82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączam się do poszukiwań ;) U mnie tak samo jest ten dźwięk słyszalny :gwizdanie:. Myślałem ze to łożysko sprzęgła, ale rzezi poniżej 2k obrotów niezależnie od wciśnięcia sprzęgła.

Ehh od czytania tego forum to tylko sie problemy znajduje o ktorych sie nie wiedziało nawet ze sie je ma :evil:

Jade w następny piątek na przegląd w Bristol Audi Aso może się coś dowiem od nich. W UK Audi z tym silnikiem to multum jest może coś będą wiedzieć.

p.s.

Ktoś z okolic Bristolu UK mógłby pomoc w zrobieniu logów diagnostycznych? Jeśli tak to pm proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Na 61 stronie tworzyłem (teorie spiskowe i wyciągałem wnioski....jak się komuś chce to może poczytać) :wallbash:

dowiedziałem się ,że prawie każdy tak ma(brak mądrego żeby to naprawić) i nie ma czym sobie d*py zawracać :polew: i nic złego się nie dzieje :mysli:

po wymianie oleju miałem 2-3 dni spokoju(motul)lecz zaraz wróciło szzzzzz..uraniessss...to było z miesiąc temu

a dwa tygodnie(dźwięk się nasilił)... temu wysrało mi się turbo,chmura białego dymu,auto zgasiłem zaraz,żeby nie narobić większego bigosu

po rozłożeniu turbiny okazało się ,że strona zimna trochę ocierała,lecz wątpię ,że to była przyczyna szu.......rania

na to miast ...po stronie gorącej

kierownice prawie czyściutkie(jak na wydobywające się czarne tumany dymu tamtędy przykurzone miejscami)miałem wcześniej zamiar ją wyczyścić :disgust:a nóż pozbędę się tego szzzur....

po tej cieplejszej stronie ,przed wirnikiem jest taka okrągła blaszka i lata sobie jak chce i być może to ona tak hałasuje ???

nie mniej jednak turbo od AWX mam na stole w garażu ,a wsadziłem od BRD....... szuranie z prawej strony zniknęło oby na amen ,ale zdobyłem nowy .........coś jakby świst (śśśśśśśśśśśśśś o wiele przyjemniejszy os szurrrrrr...) i do chodzi wydaje mnie się z lewej strony :polew:

także ludzie zmieniajcie turbiny na brd i założymy nowy temat :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam BRD...niby fajna bo p&p, ale gtb1756vk albo 20tka od 3.0tdi wydaje się o wiele rozsądniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem ktory powtarza sie juz dlugo na tym forum i nikt nie zna rozwiazania, ja ma to samo to zadna turbina zaden rozrzad, to zawor ktory widac na filmie zwany gruszka odepnij od niego wezyk i wtedy zobacz czy ten "dreczący " nas dzwiek istnieje ja tak zrobilem wymienilem ten zawor wezyk i jest oki wydaje mi sie ze zadne logi zadne vagi ci nie powiedza o tym pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sądziłem, że ten dźwięk wydobywa się ze skrzyni podczas zmiany biegów, dodałem filmik na którym pojawia się on na wolnych obrotach gdy auto stoi( filmik z YT, nie moje auto),poszedłem do auta i parę razy przygazowałem na postoju, ale dźwięku brak. U mnie ten dźwięk pojawia się w zależności od tego jak zmienie bieg :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem regenerowane BRD i szuranie się pojawiło zmieniłem na NOWE BRD i szuranie jest ale mniejsze. wydaje się mi ze problem jest dalej nie rozwiązany.

w przyszłym miesiącu zmieniam olej rozrząd i się zobaczy pozdrawiam

BRD to dopiero będzie szurać :naughty:

olej i rozrząd nie mają tu nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem ktory powtarza sie juz dlugo na tym forum i nikt nie zna rozwiazania, ja ma to samo to zadna turbina zaden rozrzad, to zawor ktory widac na filmie zwany gruszka odepnij od niego wezyk i wtedy zobacz czy ten "dreczący " nas dzwiek istnieje ja tak zrobilem wymienilem ten zawor wezyk i jest oki wydaje mi sie ze zadne logi zadne vagi ci nie powiedza o tym pozdrawiam

pewnie rozruszali Ci kierownice przy wymianie gruszki, ale "on" come back for you :wink4:

[br]Dopisany: 19 Październik 2011, 14:59_________________________________________________

BRD to dopiero będzie szurać :naughty:

a dlaczego tak sądzisz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez szurało. Jakies 4 m-ce temu czysciłem turbine (piaskowanie) i zmienilem węzyki cisnieniowe, szuranie ustapilo. zrobiłem juz ok 4 tys.km i jak narazie spokój.

Dodam ze czysciłem turbo bo łapało notlauf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem ktory powtarza sie juz dlugo na tym forum i nikt nie zna rozwiazania, ja ma to samo to zadna turbina zaden rozrzad, to zawor ktory widac na filmie zwany gruszka odepnij od niego wezyk i wtedy zobacz czy ten "dreczący " nas dzwiek istnieje ja tak zrobilem wymienilem ten zawor wezyk i jest oki wydaje mi sie ze zadne logi zadne vagi ci nie powiedza o tym pozdrawiam

pewnie rozruszali Ci kierownice przy wymianie gruszki, ale "on" come back for you :wink4:

[br]Dopisany: 19 Październik 2011, 14:59_________________________________________________

BRD to dopiero będzie szurać :naughty:

a dlaczego tak sądzisz :mysli:

jeździłem już kilkoma BRD i w każdym bylo glośniej - większe turbo, lepsza akustyka :naughty:

i choć mówiłem to już 100 razy w tym watku - olejcie to, żadne wymiany nie pomogą a jeśli juz to na chwilę - dzwięk raz jest raz nie ale nic się od tego nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...