Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ogrzewanie tylnej szyby nie działa


agentsmith

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podgrzewaniem tylnej szyby. Po włączeniu przycisk świeci normalnie, natomiast podgrzewanie tylnej szyby nie działa w ogóle. Zaznaczam, że lusterka grzeją się i to bardzo szybko. Sprawdzałem bezpieczniki i też ok. W sumie jakby bezpiecznik był spalony to i lusterek by nie podgrzewało, tak wnioskuje. Co to może być? Jak się do tego zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję prosty test..

przyłóż końcówkę miernika do ścieżki(ek) w 3 miejscach. drugą końcówkę do masy. włącz oczywiście ogrzewanie tylnej szyby.

powinno pokazać z lewej strony przy (+) ok 12V, na środku około 6V a z prawej 0V.

jeśli na ścieżce masz tylko 12V... to nie ma masy.

gdy nie pokazuje ci w ogóle napięcia.... to nie dochodzi plus.

reszta czynności zależy od wyników pomiaru...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie lamerskie pytanie ,czy tylne boczne szyby powinny grzać,bo u mnie jest naklejona ścieżka a grzać nie chcą.

I dobrze, że nie grzeje, bo te ścieżki na bocznych szybach z tyłu to anteny.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie padl uklad w klimatroniku.. kupilem nowy na allegro za 200 zl i grzeja jak ta lala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie padl uklad w klimatroniku.. kupilem nowy na allegro za 200 zl i grzeja jak ta lala:)

z jednym kabelkiem był problem :)

to bys napisal dla potomnych co i jak :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sam tego nie robiłem, mój mechanik zrobił przy okazji czegoś tam.. :) kabelek był chyba przetarty czy coś takiego w tylnym słupku.. Dokładnie nie pamiętam, najważniejsze, że działa :) Ktoś chyba kiedyś tam grzebał i musiał uszkodzić. Teraz ogrzewanie działa elegancko chociaż... jeden pasek mi nie podgrzewa :naughty: będę musiał to zrobić, nie wiem jeszcze jak ale coś wymyślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sam tego nie robiłem, mój mechanik zrobił przy okazji czegoś tam.. :) kabelek był chyba przetarty czy coś takiego w tylnym słupku.. Dokładnie nie pamiętam, najważniejsze, że działa :) Ktoś chyba kiedyś tam grzebał i musiał uszkodzić. Teraz ogrzewanie działa elegancko chociaż... jeden pasek mi nie podgrzewa :naughty: będę musiał to zrobić, nie wiem jeszcze jak ale coś wymyślę :)

żeby było jasne...bo temat dotyczy tylnej szyby...

piszesz, że działa ci ogrzewanie na tylnych bocznych?? czy działają obydwie??

jeden nie działający pasek żaden problem naprawić. kupujesz specjalny lakier przewodzący, 1275669319

PRZYKLEJASZ taśmę klejącą na szybe z dwóch stron paska aby ścieżka w tym miejscu nie była za szeroka i smarujesz klejem, czekasz zgodnie z instrukcją kilka godzin i cieszysz się grzanym paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o podpowiedź gdzie szukać lub jak się dobrać do kabli idących do grzania tylnej szyby? Mam ten sam problem, lusterka grzeją a nie działa grzanie tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...