Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Audi a4, B5, 2000 rok 1.9 TDI, Wysoka temperatura


ckomorow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze wskaźnikiem temperatury oleju na desce rozdzielczej, o 50 stopni zawyża temperaturę. Autoryzowany serwis Audi stwierdził ze "problem tkwi w desce rozdzielczej gdyż nie odpowiada po podłączeniu komputera, trzeba wymienić całą deskę rozdzielczą która kosztuje 2.000 zł".

Czy można wymienić tylko czujnik temperatury na desce rozdzielczej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wymienić całą deskę rozdzielczą

Myślę że to lekka przesada. Jak by padł procek w zegarach to można byśleć o wymianie ale to by nieżle fiksowały zegary.

Proponuje zlokalizować czujnik z którego jest brane wskazanie i go sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wymienić całą deskę rozdzielczą

Myślę że to lekka przesada. Jak by padł procek w zegarach to można byśleć o wymianie ale to by nieżle fiksowały zegary.

Proponuje zlokalizować czujnik z którego jest brane wskazanie i go sprawdzić

Witam. Jednak to nie jest temperatura oleju tylko temperatura płynu chłodzącego. W autoryzowanym serwisie otrzymałem informacje iż termostat jest w porządku i tylko na desce rozdzielczej pokazuje złą temperaturę. :mysli:[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2007, 21:29 _________________________________________________

autoscan auto vag-comem

Odnoście "autoscan auto vag-comem" to nie mam pojęcia jak to zrobić lub gdzie z tym sie udać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrypana nieco sprawa ... bo dostęp do czujnik od zegara jest jednym słowem przesrany ... od stony prawej (filtra powietrza) przy grodzi masz odrobinę miejsca by włożyć rękę lub pod kątem może uda sie zerknąć z tyłu od dołu nieco namierzysz przewody i czujnik zielonego koloru. Jeśli to tylko kwestia wskazań na zegarach to padł ten czujnik.

Ale dla pewności sam sprawdź ... załącz kody klimatronika (poszukaj odpowiedni temat) wejdz na 49 kanał i zobacz przy pełnym rozgrzaniu ile wskazuje jak coś innego niż 90stC +/-2 st.C to termostat do wymiany jednak. Możęsz też obserwować jak zmianiają się wartości temp, na klimatroniku i na zegarach od uruchomienia auta jak silnik sie rozgrzewa - wskazówka na zegarach powinna ruszyć mniejwiecej zgodnie z podziałką czyli ok. 60st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za fachowy opis. Dodam jeszcze że na zimnym silniku wskazuje od razu prawie 60 stopni. Nie wiedziałem że da sie sprawdzić temperaturę klimatronikiem. :th:[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2007, 20:16 _________________________________________________Błąd, nie 60 tylko prawie 80 stopni C.[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2007, 20:19 _________________________________________________Witam. Sprawdziłem temperaturę używając klimatronika. Samochód na pełnym rozgrzaniu na kanale 49 temperatura wynosi 87 stopni C, a na kanale 51 temperatura wynosi 90 stopni C. Na desce rozdzielczy temperatura wynosi 110 stopni C. Moje auto posiada 87 pozycji kodów klimatronika, na forum znalazłem opis tylko 61.

Czy ktoś wymieniał czujnik temperatury na desce rozdzielczej? Słyszałem że to jest skomplikowana sprawa, z precyzja zegarmistrza. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest tam temp z 49 kanału. Widać że termostat jeszcze daje radę bo 87 to takie minimum - optymalnie 90. pozostaje sprawa czujnika temp. zielony z tyłu silnika (dostęp od strony katalizatora) 4 pinowy lub samego wskaźnika temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna jest tam temp z 49 kanału. Widać że termostat jeszcze daje radę bo 87 to takie minimum - optymalnie 90. pozostaje sprawa czujnika temp. zielony z tyłu silnika (dostęp od strony katalizatora) 4 pinowy lub samego wskaźnika temp.

dziękuję za pomoc! :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...