Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Temperatura przełączania z benzyny na gaz


Kaczy

Rekomendowane odpowiedzi

W starszych generacjach gaz też powinien być w pełni odparowany, ale jak wiadomo dawały one możliwość odpalania auta na gazie i z powodów oszczędności większość to właśnie robiła.

Pewne układy IIgen podobnie jak IV gen (wtrysk) miały przełączanie na gaz po osiągnięciu zadanej temp. reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli uwazasz ze za pozno ci sie przelancza na gaz a masz ustawione jakies 30 stopni i dlugo lapie ta temperature radze przeplukac caly uklad chlodzenia sprawdzic termostat i najlepiej podlaczyc rownolegle z nagrzewnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy temperatura jest czytana z czujnika wody z króćca czy jakiegoś czujnika temp silnika? Mi w golfie 4 co prawda z silnikiem 1,6 na sekwencji BRC dzieje się tak że rano po przejechaniu ok 5km temp na cyferblacie osiąga 90 stopni i dopiero po jakimś czasie ok 1,5 minuty od dojścia do 90 włącza się gaz. Jest to uciążliwe mocno tym bardziej że piszę o porannych wyjazdach z garażu w którym jest ok 10stopni. Strach pomyśleć co to będzie jak będzie -20 na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stopni to temperatura wody, silnika czy czego? Bo o to pytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ustawiona temperatura przełączania 30st. czuję lekkie szarpnięcie przy przełączeniu pb na lpg, może wina wtryskiwaczy. Jak było ciepło nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Temp. o ktorej mowa to temp cieczy chlodzacej w aucie - termometr zazwyczaj wkrecony w reduktorze.

Pacjent : 1,8T AEB 150 KM

instalacja : SATG 300, wtryski Hana, doprowadzenie gazu na 8 mm,reduktor Skorpion - modelu nie pamietam

ale do mocy 210 KM, temp przelaczenia 30 st. C.

Przelaczenie plynne brak problemow. Modzilem z temp od 20-30 st. - jedno jest pewne ponizej 30 temp skraplania gazu jest zbyt niska - co prawda sam moment przelaczenia beproblemowy, ale wystepuje falowanie na wolnych obrotach czy tez szarpanie przy przyspieszaniu (to temp blizej 20 St.).

Instalacje sam stroilem ze szwagrem wiec najezdzilismy co nie miara - tworzylismy mapy - jestem w 100% zadowolony. Na razie zima rozpieszcza to nie modze ale przy nizszych tem chce podniesc temp przelaczania ok 35 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy temp przełączania na gaz można ustawić za pomocą zwykłego vaga czy do tego jest jakiś sterownik gazu i tylko podłączyć się do niego mogą gazownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego ojca w Audi 80 membrany w reduktorze padają co rok, odpala tylko na LPG, benzyny w ogóle niema w baku. Membrany nie są jakieś byle jakie.

To dziwne ja w b3 jeździłem tak 6 lat i nie zaglądałem do parorwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego ojca w Audi 80 membrany w reduktorze padają co rok, odpala tylko na LPG, benzyny w ogóle niema w baku. Membrany nie są jakieś byle jakie.

To dziwne ja w b3 jeździłem tak 6 lat i nie zaglądałem do parorwnika.

Może kwestia użytkowania auta, krótkie odcinki, nie dogrzany silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam jest nie tak z tym parownikiem. Ponoć 10km można przejechać bez podłączania obiegu cieczy do parownika, potem auto słabnie i gaśnie.

Mam na myśli że słaby obieg parownika jest ciężki do zdiagnozowania na krótkich odcinkach. Stąd membrany mogą zamarzać i pękać. Albo za mały parownik do mocy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego ojca w Audi 80 membrany w reduktorze padają co rok, odpala tylko na LPG, benzyny w ogóle niema w baku. Membrany nie są jakieś byle jakie.

:shocked:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co was tak dziwi? nie wymagajmy od 23 letniego auta cudów :tongue4: jeździ? jeździ dobrze jest :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...