Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Temperatura przełączania z benzyny na gaz


Kaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam instalację gazowa STAG 300, wg gazownika mam ustawiona temperaturę ok. 32 stopni przełączania z benzyny na gaz. Jak ten temat wygląda u was? Czy można tą wartość zmniejszyć z zachowanie prawidłowej pracy silnika i bez zwiększania szkody na silnik. Na jakiej najniższej temperaturze przełączania ktokolwiek jeździ?

Drugi temat to: czy na czas zimy należy sie regulować instalacje LPG?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione 50 st. C i nie mam zamiaru tego zmianiac. Nie widze roznicy kiedy sie przelacza na LPG.

Silnik przeciez powinien troche pochodzic na benzynie. Jesli jest sprawny termostat, to silniczek szybciutko lapie temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokładnie nie wiem jaka mam ustawioną temperaturę ale powiem szczerze ze musi minac troche czasu i przez ten czas jednak moje 2.6 wypije tej benzynki i tez jestem ciekaw czy mozna zmniejszyc temperaturke zmiany beznzynki na lpg :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam ustawione na 39,5 stopnia.

I również nie czuje kiedy się przełącza z benzyny na gaz.

Widziałem jak na laptopie ustawiał gazownik w moim kompie.

Instalka BRC sequent 56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tez nie ma problemów z przełączaniem z Pb na LPG, wykonuje sie to niezauważalnie i dość szybko. Pytanie to zadałem bo gdzieś mi sie obiło o uszy ze są przypadki z ustawionym przełączaniem nawet na temperaturę 20stopni. Chciałem wiedzieć jato jest u kolegów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie przełącza po okolo 500 metrach przejechanych na spokojnie, jak jest z temperatura to nie wiem bo licznik jest od 60 stopni i nawet nie drgnie a jak jest ustawiony przez mechanika to tez nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi gazownik mówił że musi silnik mieć 20 stopni celcjusza i wtedy przy 1600 obr/min prełączy sie na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ustawione na 40 stopni i przełaczało się po przejechaniu ok. 1200 metrów (kiedy zaczeło ochładzać się na zewnątrz potrzebowął juz ok 2000 metrów), po przejechaniu 2000 km łyknął mi ok cwiartki baku benzyny (średnio dziennie z zimnego silnika ruszam 2-3 razy co dawało miesięcznie ok 100 km na benzynce po mieście), stwierdziłem że to troche za dużo i gazownik obniżył mi do 30 stopni, przełacza sie teraz troche szybciej a różnicy nie ma żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...