Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podsufitka po praniu odkleiła się...


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem praną całą tapicerkę. Dopiero po jakimś czasie spojrzałem w górę i zobaczyłem, że odkleił się materiał podsufitki - po prostu sobie wisi. Jak przygniotę go to się przyklei, ale po chwili się odklei... Jest na to jakiś (!normalny!) sposób? Czy tylko wymiana na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klej , bo i tak odpadnie.Ta gąbka już sparciała i się kruszy .

Kleiłem to butaprenem i jakimiś klejami w spreju i nic nie pomogło (potem wyglądało jeszcze gorzej bo przesiąkł klej.

Zastanawiałem się czy nie kupić używanej podsufitki ,ale doszedłem do wniosku że i tak kupię kilkunastoletnią i też pewnie za niedługi czas odpadnie.

Na allegro kupiłem tapicerkę podsufitki, kleju 2 puszki ( przydałoby sie 3),wygospodarowałem 5 godzin wolnego czasu (począwszy od demontażu do montażu )i podsufitkę mam jak nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klej , bo i tak odpadnie.Ta gąbka już sparciała i się kruszy .

Kleiłem to butaprenem i jakimiś klejami w spreju i nic nie pomogło (potem wyglądało jeszcze gorzej bo przesiąkł klej.

Zastanawiałem się czy nie kupić używanej podsufitki ,ale doszedłem do wniosku że i tak kupię kilkunastoletnią i też pewnie za niedługi czas odpadnie.

Na allegro kupiłem tapicerkę podsufitki, kleju 2 puszki ( przydałoby sie 3),wygospodarowałem 5 godzin wolnego czasu (począwszy od demontażu do montażu )i podsufitkę mam jak nową.

Czyli z tego rozumiem, że trzeba wymienić cały materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, po co gąbkę mam ruszać, jak ona jest na swoim miejscu, a tylko materiał (poszycie) mi się odkleja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sciagnij material i przyklej spowrtoem butexem :polew:

Na powaznie zmien na nowa <-- kaman za stowe znajdziesz :naughty:

:thumbdown:

Rozumiem więc, że niczym się nie da tego przykleić tak żeby nie było później plam i zostaje tylko kupno całej podsufitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze można to przykleić żelazkiem na ciepło. Topi sie ta gąbka i przykleja materiał.

Czy to działa?? można spróbować, jak nie wyjdzie to i tak kibel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walni sobie podsufitkę z eSki :kox:

Wszystko "S", maniaki normalnie :kox:

Ja kiedyś jak miałem golfa III to strzykawka, klej i jakoś podkleiłem, no ale za ślicznie to nie wyglądało :wallbash: zapłaciłem z tego co pamiętam 120zł za podsufitkę w dobrym stanie i już jakoś się prezentowało :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat podsufitki przerabiałem w 80 odlazła cała po praniu - demontaż czyszczenie starej kruchej gąbki kupiłem materiał tepicerski z gąbką tzm podsufitkowy od kolesia co robi pokrowce samochodowe ok 30 zł oraz klej w spray-u bezbarwny efekt 4-5 godzi z życiorysu i podsufitka jak nowa ps budapren do kalosza tylko przesiąka i plamy widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trudno jest wyjąć podsufitkę ? długo z tym schodzi? wiem że to nie ten temat ale tak przy okazji żeby nie zakładać nowego :rolleyes: pozdro :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal starą gąbkę kup nową i poklej wszystko butaprenem :wink4:

..i po co takie pierdoły pisac.. :rolleyes:

Sama gabka przy kontakcie z klejem " rośnie" ( pęcznieje ) mówię tu o gąbce tapicerskiej do sufitów o grubosci 0,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem podsufitkę na drugą jak się odkleiła używaną tanio można kupić nie ma sensu kleić szybciej i prościej wymienisz drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...