Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Auto dużo pali


tadziktoja

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Tak krótko

Mechanicy tak naprawde znaja sie tyle ile my czyli ani troche wiecej.

Nie oszukujmy sie ale tak naprawde wogole sie nie znaja oszukuja klientów i biora za robote(jezeli wogole cos umieja zrobiC) nawet do 400 % wiecej ile naprawde powinni wziać.nie dajcie sie po prostu robić w h*ja za przeproszeniem.Mam kolege który pojechał do serwisu aso bielinski autoryzowany i tam wlali mu na wymiane olej 15/40 diesel do silnika tdi z 2005 roku.powinni wlac mu 5/40 turbo diesiel jak mu powiedziałem pózniej.ale to na marginesie.

Kolego musze cie zmartwic mam taki sam silnik i za 50 złotych jak jezdze jak emeryt to robie spokojnie do 150 kilosów.max spalanie to 8 po miescie i nie prawda jest ze 5 zaworów duzo pala własnia po to wymyślili 5 zawór zeby oszczedzał panowie.Powiem wiecej silnik 1.6 pali wiecej od 1.8 :tongue4:

Cos masz nie tak z motorkiem wymien olej jesli jeszcze nie wymieniłes polecam 10/40 mobil lub castrol

wymien filtry zobacz termostat czy działa i sonde.Sprawdz równierz czy nie ma płynu w oleju na bagnecie moze rzeczywiscie gdzies walnieta uszczelka w bloku.Jezeli masz klimatronica to nie właczaj go bo to wtedy to pali ze 12 hehehehehehe mozesz sprawdzic swiece byc moze chodzi ci na 3 garach.sprawdz to wszystko i napisz pozniej pozdro :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 100zł robie 300km, a na całym zbiorniku spokojnie 700km i nie jeżdże jak emeryt tylko jak jest okazja to lubię pocisnąć, biegi zmieniam przy 3tys obr. sprawdż może czujnik paliwa i jak masz ustawioną rezerwę, bo u mnie jak za piszczy to spokojnie robie jeszcze 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko czytam to juz sam zglupialem...

Moje autko odpalam na benzynie i jak zrobie paredziesiat pierwszych metrow to przelaczam je na gaz (nie wiem jaka to dokladnie instalacja gazowa, bo nie ja ją wstawialem ale sprawuje sie dobrze i nie narzekam na nia - jednak z tego co zrozumialem od wczesniejszego wlasciciela to jest zwykla - nie sekwencja i sam musze przelaczac) ale do rzeczy...

przy odpalaniu na beznynie srednie spalanie w miescie pokazuje mi srednio od 10,4 do 11,2 z tego co mi wiadomo to nie uwzgeldnia to spalania gazu (?). Z wyliczenia tankowanie i przejechanych kilometrow spalanie gazu w miescie to okolo 12 - 13 litrow. (dodam ze raczej czeste krotsze odcinki jazdy).

Czy tak powinnno byc ?? Wydawalo mi sie ze to norma... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyliczenia tankowanie i przejechanych kilometrow spalanie gazu w miescie to okolo 12 - 13 litrow

Norma.

za 50 złotych jak jezdze jak emeryt to robie spokojnie do 150 kilosów

No to chyba ciągle masz z górki,albo cały czas przed siebie na 5 biegu ;) Tyle to ja robiłem moją Corolka 1.4 16V ,gdzie masa auta jest dużo mniejsza od A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem juz. Wymieniłem swiece na NGK, olej tez po wymianie (wymieniany gdy poszla mi chlodniczka oleju miesiac temu), na kompie niby wszystko ok... Jak byl sprawdzany to byly bledy, ale niby juz pokasowane sa (choc nie wiem czy nie wracają)... Temp. silnika normalnie po nagrzaniu 90 stopni... Olej w silniku czysty, woda w chlodnicy czysta...

A ja wciąż nie czuje tych 125 Kucy (żółw jak dla mnie przy ruszaniu, na trasie to może i czuć trochę) a na 50 zetach wciąż robie 80 km... (zaznaczam ze u nas w Koszalinie jest najdrozsze paliwo w POLSCE!!!! 4,35 zł za 95 oktanow) Zeby to jeszcze bylo czuc moc... Do wymiany mam jeszce filtr powietrza...Watpie zeby to cos az tak dało, chyba ze jest super brudny :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kompie niby wszystko ok... Jak byl sprawdzany to byly bledy, ale niby juz pokasowane sa (choc nie wiem czy nie wracają)...

Kasowanie błędów nie oznacza naprawy, skoro były to mogłeś je spisać i wstawić w celu dokładniejszej diagnozy.

Jedź na VAG-owanie i spisz dokładnie co jest.

BTW nie macie takiej drogiej benzynki :wink4: w Zgorzelcu jest droższa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany mam jeszce filtr powietrza.

Jeśli nie wymieniałeś to wymień koniecznie. Duża ilość zanieczyszczeń utrudnia przepływ powietrza i ogranicza dopływ tlenu, co pogarsza osiągi i powoduje wzrost zużycia paliwa.Wymieniać się powinno co 15000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany mam jeszce filtr powietrza.

Jeśli nie wymieniałeś to wymień koniecznie. Duża ilość zanieczyszczeń utrudnia przepływ powietrza i ogranicza dopływ tlenu, co pogarsza osiągi i powoduje wzrost zużycia paliwa.Wymieniać się powinno co 15000 km.

True, moje 2,6 zaczęło palić jak smok, wymieniony filtr - problem z głowy. :) Dodam, iż za 50 zł to ja robie do 100 - 120 km po mieście. Co prawda - z dynamiką średnio, ale nie kulam się na 5 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany mam jeszce filtr powietrza.

Jeśli nie wymieniałeś to wymień koniecznie. Duża ilość zanieczyszczeń utrudnia przepływ powietrza i ogranicza dopływ tlenu, co pogarsza osiągi i powoduje wzrost zużycia paliwa.Wymieniać się powinno co 15000 km.

True, moje 2,6 zaczęło palić jak smok, wymieniony filtr - problem z głowy. :) Dodam, iż za 50 zł to ja robie do 100 - 120 km po mieście. Co prawda - z dynamiką średnio, ale nie kulam się na 5 biegu.

Cooo 120 km ?? No to spoklo masz...w takim razie po co produkowano silniki 1.8 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany mam jeszce filtr powietrza.

Jeśli nie wymieniałeś to wymień koniecznie. Duża ilość zanieczyszczeń utrudnia przepływ powietrza i ogranicza dopływ tlenu, co pogarsza osiągi i powoduje wzrost zużycia paliwa.Wymieniać się powinno co 15000 km.

True, moje 2,6 zaczęło palić jak smok, wymieniony filtr - problem z głowy. :) Dodam, iż za 50 zł to ja robie do 100 - 120 km po mieście. Co prawda - z dynamiką średnio, ale nie kulam się na 5 biegu.

Cooo 120 km ?? No to spoklo masz...w takim razie po co produkowano silniki 1.8 ;/

Żeby się ludzie nie zabijali ;) Chociaż 150KM niedługo nie będzie starczało.

A tak na serio - kumpel (spoza klubu) kupił mniej więcej w tym samym czasie właśnie 1.8 i pali mu mniej więcej tyle samo, co mi... Zaznaczam, że te 120 robię przy bardzo spokojnej jeździe - pelen lans :afro:. Przy deptaniu to do 80 może dojdzie, za to w 1.8 raczej nie będzie chciało spaść poniżej 80 :bicz2:.

Mam nadzieję, że to nie zostanie potraktowane jako OT

Pzdr

Na razie nie będzie traktowane jak OT, tematem nie jest porównanie spalania różnych silników

To uwaga do wszystkich piszących

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten silniczek 1.8 20V ADR w automacie w lato spalanie wychodzilo mi 12 L w miescie,trasa 7-8 L,zima dochodze do 16 L,wydaje mi sie ze maks to powino byc kolo 14?zmienialem ostanio świece,filtr powietrza,filtr paliwa,czyszczenie przepustnicy,rozrzad kompletny,kasowanie bledow VAG,itp zastanawiam sie wlasnie nad sonda może grzałka mi nie grzeje?albo kat zapchany..macie może jakas porade?albo kogos dobrego od tego silniczka w Okolicach Szczecina Był bym wdzięczny :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzałeś kotleta z przed dwóch lat... no ale lepiej coś odkopac niz zakladac nowy.. :]

A więc u mnie ten sam silnik... wszystko zależy od nogi i wielu czynników składających sie na jazde - szczegolnie teraz zima - cześtotliwosc odpalania na zimnym i ilosci robionych km. (czesto niedogrzanie silnika)

- latem róznie w zależnosci od stylu jazdy - ale 100% miasto około 12 litrów

- zima hmm średnio na krótkich odcinkach i niedogrzaniu około 14 litrów (ale cierpliwosc w jezdzie przy podgladzie FISa) - troche wiekszy but i myśle ze do 16stu litrów tez bez problemow bym doszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tutaj mowie o normalnej jeżdzie beż zadnego kick-downa :embarrassed:

Dlatego napisałem ze to przy cierpliwej jezdzie z podgladem na chwilowe spalanie... A wiec bez ciezkiej nogi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam ten sams silniczek i tez mam auto od niedawna:) Sluchaj u mnie moc tez nie jest jakas wygorowana, ale mozna sie przyzwyczaic...To ze zbiera sie od wysokich obrotow to jest prawda tez to zauwazylem, to ze pali mniej niz 1,6 tez wiem.Ale zeby spalanie bylo az tak wysokie??? Ja za 100 zl robie jakies 285km.Jezdze krotkie odcinki po 6 km z czego polowe na ssaniu.Ale tez mu nie piluje bo jest zima i nie chce zeby robil mi sie wri w baku po nacisnieciu gazu :cool1: Tez musze wymienic filtr paliwa.Tylko nie wiem ile on kosztuje?? Ale ogolnie fajne auto... Limuzyna :> No ale z tego co czytalem to najwiekszy problem to sa wachacze..Droga sprawa. Dobrze ze sa zamienniki typu master sport.Wielu z forumowiczow chwalilo je takze juz nie wyglada to tak szaro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to przy tym silniku przy normalnej jeździe komputer pokazuje mi średnie spalanie...17 litrów :confused4: co prawda auto jeździ tylko dom - sklep - sklep - sklep - dom ale zawsze dbam o to żeby zagrzał się do temperatury 90stopni. Na trasie średnie spalanie 6,5 - 7 litrów

Ps. Czy to prawda że nie powinno się grzać auta na postoju ponieważ część benzyny która się nie spala przechodzi do oleju i się z nim miesza ??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co czytalem to najwiekszy problem to sa wahacze..Droga sprawa

Nie ma az takiej tragedii... u mnie ostatnio cos pukalo i walilo - po kostce nie szlo przejechac... okazało sie że końcówka drązka.. koszt 42 zł i cisza w samochodzie ;)

Co do grzania auta nie ma takiej potrzeby - to nie stary diesel :rolleyes: przy mrozach po odpaleniu niech ta minute sobie pochodzi i mozna normalnie jechac - byle odrazu go nie krecic wysoko poki nie złapie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie znam nikogo tutaj z forumowiczów z Koszalina... Może za mniejszą opłatą postawiłby diagnoze mi i bardziej fachową... :confused4:

w sobote po 17 bede w Forum

jezeli chcesz moge z VAG-ować Twoje auto za przysłowiową flaszke :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...