Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Noo i po problemie :decayed:

uffffff :decayed:

ciekawe tylko co w starym było nie tak że nie odpalało, ten silnik ???

BTW potrzebuje namiary na pilota bo okazało się że mam całą instalacje ze sterownikiem

tylko pilota niemiec zgubił chyba :wallbash:

wiec jak coś będziecie o aukcji jakiejś wiedzieć to dajcie znać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra miśki - potrzebuję pomocy przy doborze zestawu węży wodnych (ori zestaw dla 4-cyl. diesla B6) W ETCE przy poszczególnych wężykach mam dwa warianty (przy jednym z nich jest dopisek "automatic" - czy mam rozumieć, że chodzi o auto ze skrzynią automatyczną?)

Dla przykładu - wąż cieczy chłodzącej (pozycja 13 na rysunku 261-32) występuje w wariantach 8E0 265 352 E lub 8E0 265 352 B z dopiskiem automatic...

HELP :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:Grześ, tak czekałem aż wstaniesz :decayed:

Ale czy ten podział to to co myślę? Inne prowadzenie przewodów (profil węża) ze względu na rurki układu chłodzenia ATF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ze chodzi tylko o profil węza :) Widzę ze temat ruszył :naughty:

p.s. U mnie - 21 C i odpaliłem B8 i C2 :decayed: tylko żonka pojechała po towar ja zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ze chodzi tylko o profil węza :) Widzę ze temat ruszył :naughty:

A tak wiesz, przymierzam się ;)

[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 05:00_________________________________________________

p.s. U mnie - 21 C i odpaliłem B8 i C2 :decayed: tylko żonka pojechała po towar ja zostaje :)

...-14 tutaj. Przydałoby się dogrzewanie w aucie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

171 w kanale 02 jak ustawie to strasznie dymi wiec zmienialem ustawienia w gore az przestało. Mam jakis dziwny program i moge zmieniac tyko wartosci w adaptacji i kasowac bledy.

to postaraj sie o test pompki jak będziesz miał dostęp do normalnego VAG lub VCDSa ... tak jak napisałem wczesniej pewnie pompka dawkuje za dużo.

To jakaś ori pompka czy kupiłeś na allegro ? znasz jej parametry ? powinna mieć 3,1-5 KW

najlepiej kup sobie taką - ja mam identyczną i działa ok ( podaje dawke 36 ml czyli w tolerancji się mieści )

http://allegro.pl/pompka-pompa-paliwa-webasto-mercedes-3-5-kw-12v-i2078490177.html

mam taką pompke: http://www.ebay.de/itm/Webasto-Dosierpumpe-Diesel-Standheizung-12V-9012868C-/380307328469

mam jeszcze pytanie jak jest włączony tryb auto na klimatroniku i odpali sie webasto podczas jazdy, to powinna swiecic się kontrolka na desce czy nie ?

to że masz złą to już wiemy - ja Ci napisałem jaka jest dobra ... ale skoro sie upierasz to zrób test wydajności ( stawiam na min. 80 ml ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem jeden w ASO i pisałem na forum numer ale jakoś nei mogę tego namierzyć.

Pasuje żeby ktoś miał ori webasto i dal VIN.

Po samochodzie blockout-a, wychodzą takie numery:

przewody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wam rano też taka para leci spod samochochodu jak Webasto kotłuje ? :naughty:

co ciekawe od trzech dni nie puszcza nawet delikatnego bąka przy rozruchu i wyłączaniu ... myśle że przyczyną wczęsniejszych problemów był jednak silniczek dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wam rano też taka para leci spod samochochodu jak Webasto kotłuje ? :naughty:

(...)

Stawiam na skraplającą się parę wodną. Z wydechów też nią daje.

OT: Fajnie jak działa, cooo? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Wam rano też taka para leci spod samochochodu jak Webasto kotłuje ? :naughty:

(...)

Stawiam na skraplającą się parę wodną. Z wydechów też nią daje.

OT: Fajnie jak działa, cooo? :wink4:

albo odparowuje wilgoć z ziemi bo w sumie z wydechu wieje gorące powietrze ... ale wcześniej tego nie widziałem .. niewazne

oj za***iście !!! i silnik pali jak w lecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem jeden w ASO i pisałem na forum numer ale jakoś nei mogę tego namierzyć.

Pasuje żeby ktoś miał ori webasto i dal VIN.

Po samochodzie blockout-a, wychodzą takie numery:

przewody.jpg

dokładnie tak mam pod maską :)

tylko dodam że manual i r4 i zawór elektromagnetyczny też mam :good:

PS. poszukuje pilota :gwizdanie:

u nas jest T80 ? a pasuje taki ?

http://allegro.pl/pilot-webasto-vw-telestart-t80-t90-t91-nowy-orygin-i2053963722.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. poszukuje pilota :gwizdanie:

u nas jest T80 ? a pasuje taki ?

http://allegro.pl/pilot-webasto-vw-telestart-t80-t90-t91-nowy-orygin-i2053963722.html

Było, :szukaj:

Tylko ori T42[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 10:43_________________________________________________

Tak myślę ze chodzi tylko o profil węza :) Widzę ze temat ruszył :naughty:

A tak wiesz, przymierzam się ;)

Bart, będziesz rezał łącznie z tym zaworem blokującym przepływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. poszukuje pilota :gwizdanie:

u nas jest T80 ? a pasuje taki ?

http://allegro.pl/pilot-webasto-vw-telestart-t80-t90-t91-nowy-orygin-i2053963722.html

Było, :szukaj:

Tylko ori T42[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 10:43_________________________________________________

Tak myślę ze chodzi tylko o profil węza :) Widzę ze temat ruszył :naughty:

A tak wiesz, przymierzam się ;)

Bart, będziesz rezał łącznie z tym zaworem blokującym przepływ?

właśnie nic niemogę znaleźć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam na ebay wpisując numer gratów z ETKI lub szukaną nazwę korzystając z google. Wyszukiwarka ebay posysa i nie wyszukuje aukcji, które na portalu realnie są :confused4:

Albo przeszukuję daną kategorię aukcji przeglądając aukcja po aukcji - jest to czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ze chodzi tylko o profil węza :) Widzę ze temat ruszył :naughty:

A tak wiesz, przymierzam się ;)

Bart, będziesz rezał łącznie z tym zaworem blokującym przepływ?

Tak - składam całość na ori gratach, łącznie z zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ze chodzi tylko o profil węza :) Widzę ze temat ruszył :naughty:

A tak wiesz, przymierzam się ;)

Bart, będziesz rezał łącznie z tym zaworem blokującym przepływ?

Tak - składam całość na ori gratach, łącznie z zaworem.

Mario, widzisz??!! :decayed:

Bart, byłbyś w stanie rozgryźć co trzeba dokupić (głównie węże) by zamontować go (zawor ten) w V6?

U mnie podobno inna jest metalowa rura obiegu płynu z lewej strony silnika (nie wiem jak to nazwać) więc chęć montażu tego zaworu jest u mnie minimalna. Ale w celach poznawczych chciałbym wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ze chodzi tylko o profil węza :) Widzę ze temat ruszył :naughty:

A tak wiesz, przymierzam się ;)

Bart, będziesz rezał łącznie z tym zaworem blokującym przepływ?

Tak - składam całość na ori gratach, łącznie z zaworem.

Mario, widzisz??!! :decayed:

Bart, byłbyś w stanie rozgryźć co trzeba dokupić (głównie węże) by zamontować go (zawor ten) w V6?

U mnie podobno inna jest metalowa rura obiegu płynu z lewej strony silnika (nie wiem jak to nazwać) więc chęć montażu tego zaworu jest u mnie minimalna. Ale w celach poznawczych chciałbym wiedzieć ;)

Z uwagi na to, że rezam układ przy R4 - ciężko mi będzie odnieść się do V6 (rysunki w ETCE są poglądowe co nie bardzo pomaga w rozkminianiu takich spraw). To już bardziej do Mario jest to pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos pompke paliwa pod webasto do zbiornika potrzbuje??? 1,9 tdi i 2,0 tdi mam do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że rezam układ przy R4 - ciężko mi będzie odnieść się do V6 (rysunki w ETCE są poglądowe co nie bardzo pomaga w rozkminianiu takich spraw). To już bardziej do Mario jest to pytanie...

Gdy już zabierzesz się za montaż gdybyś mógł zrobić zdjęcia pokazujące połączenia tego zaworu z pozostałymi pozespołami auta: piecykiem, układem chłodzenia silnika, nagrzewnicą będę wdzięczny :):notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...