Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?


yahoovip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie... jakie paliwo najlepiej stosować? Czy V-Power diesel, czy SuperGold uszlachetniony ze statoil, może Verwę?

Proszę o Wasze opinie i odczucia co do stosowanych paliw.

Przez parenaście tysięcy km lałem BP Ultimate, przez kolejne parenaście tysięcy Shell V-Power diesel i przez kilka tysięcy km zalewałem Verwę oraz SyuperGold diesel (uszlachetniony).

Boję się, że zamiast "pomóc" silnikowi i dbać o niego mogłem mu zaszkodzić.

I tak na marginesie... Jakie jest spalanie w Waszych autkach?

Mój 1.9TDI 90KM spala między 5,5 a 6 litrów na 100km w cyklu mieszanym. Czy to dobrze?

Proszę o Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz zwykła 90 i tak naprawdę lej zwykła ON bo te silnik nawet na bio dobrze śmigają hehe tylko kierowca z tyłu czuje fryty :> :> a spalanie masz normalne na ten silniczek wiec szkoda kasy a tak naprawdę zwykła ON lej na firmowych stacjach i bedzie oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio tylko orlen, na ogół verva czasem zwykłe. Kilka razy zalałem na stacji przy leclercu i też było ok - ale oni mają też orlenowskie. Na vervie wydaje mi się że motor ciszej chodzi. Lepsze paliwka nie szkodzą a nawet są lepsze dla wtrysków, utrzymują układ paliwowy w czystości (przynajmniej w teorii ;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było :szukaj:

Ogólnie większość zaleca zwykłą ropę np ekodiesel z Orlenu + co jakiś czas STP do czyszczenia wtryskiwaczy i bajka jest ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze paliwka nie szkodzą a nawet są lepsze dla wtrysków, utrzymują układ paliwowy w czystości (przynajmniej w teorii ;p).

Te wszystkie paliwa- cud w rodzaju vervy czy bp ultimate w nowoczesnych silnikach mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Znam przypadek padu pompy wtryskowej cr w toyocie, auto szanowane z niewielkim przebiegiem, w jednych rękach i od nowości zalewane "lepszymi" paliwami. Pompa padła bo te paliwa z powodu dodatków, które zawierają są za suche i nie dają pompie właściwego smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś nie tak, właśnie te lepsze paliwka mają dodatki smarujące i są mniej suche od zwykłych. Ja kiedyś czytałem wątek na forum toyoty gdzie użytkownik miał tragiczne korekcje na wtryskach, serwis orzekł że tylko wymiana, on jednak postanowił spróbować lać lepszą ropę, i po kilkudziesięciu tyś km korekcje poprawiły się do prawie idealnych. Jak znajdę wątek to wkleję adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w paliwach nie ma praktycznie zadnych duzych roznic, mam wielu znajomych pracujacych na Lotosie, ale w rafinerii a nie na stacji :decayed: i wszyscy zgodnie mowia, ze roznic wiekszych nie ma, a najlepiej to lac opał bo w tym wiadomo co jest i jest to najczystsze paliwo jakie mozna znalezc :kox:

tak wiec zastanowcie sie czy warto przeplacac te 30 gr na litrze tylko dlatego, ze wam mowia, ze jest lepsze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem na stacji więc troszke się orientuje :> w przypadku benzyny to nie ma różnicy ale w ropie już jest :decayed: co do jakości paliwa to shell, bp i statoil mają podobną pod warunkiem że stacja jest oki :) wszystkie te koncerny biorą paliwo z jednej rafineri i dodają swoje "uszlachetniacze" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro verva to to samo co inne ON to czemu jak jeździłem przez rok na zwykłej ropie z shella pompa i wtryski zaczęły mi głośno pracować, a po przejściu pół roku temu na vervę wszystko wróciło do normy tzn pompa chodzi znacznie ciszej i wtryski także. Dziwny zbieg okoliczności? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem jeszcze inną różnicę - na zwykłej ropie znacznie szybciej brudzi mi się końcówka wydechu - poprzedni bak miałem zalaną ropką orlenu z leclerca, po umyciu auta przejechałem 3 km i już lekko okopcone końcówki, przetarłem a za chwilę syf wracał (mam polerowane). Tydzień temu zalałem znowu verę + pół literka mixolku :naughty:, tego samego dnia na myjnię i od tamtej pory końcówki czyste :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...