Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] POMOCY - pompowtryski !!!


Bartekl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc bo jestem w kropce.

Zacznę od początku kupiłem auto(B6 AWX 130KM 2002, 170tys. Km) jakieś 3 mc temu. Po jakimś czasie pojawił się dwa problemy: drgania na wolnych obrotach i czasami trzeba było dłużej pokręcić po nocy aby go odpalić. Reszta właściwości w normie spalanie 4,8l -7,5; przyspieszenie normalne; prędkość 220km/h. Pojawianie się drgań nie miało zasady raz były a raz nie. Ostatnio pojawiały się częściej więc zaczęło mnie to denerwować.

Na forum znalazłem dwie osoby, które miały dokładnie ten sam problem z tymi samymi objawami RobertaTychy i Dareckiego20005, oni poradzili sobie tak że Robert wgrał nowy soft, a Darek wymienił jeden pompowtrysk. Ja poszedłem w stronę pompowtrysków. Pojechałem do serwisu BOSCH-a i podłączyli go do komputera. Okazało się że na czwartym cylindrze wskazanie jest 2,89, na pierwszym i drugim są lekkie odchylenia a trzeci jest ko. No to zdecydowałem się zostawić auto niech coś robią. Rano podłączyli ponownie i tym razem wszystkie były ok. Wymontowali wszystkie pompowtryski i zrobili im test, którego podobno nie przeszły. Twierdzą że są nadpalone i słabo rozpylają. Diagnoza wszystkie do wymiany……. (zacząłem płakać :wallbash: )

Pytania i prośba o pomoc:

1.Czy próbować wymieniać pojedynczo, tak jak to zdobił Darek(w serwisie mówią, że może pomóc ale może też być gorzej, bo nie dobrze jest jak pompo wtryski mają różny poziom zużycia).

2. Jak naprawdę jest z ceną pom-wtrysków w ASO 2,5tys zł za jeden, a na allegro z tym samym nr AUDI – 038130073 AR; BOSCH 0414729214 nowy 1,8tys zł za komplet.

Poroszę o szybkie reakcje, bo auto stoi w serwisie rozgrzebane, a ja jedyne co wiem to, że niedługo ją spalę albo zezłomuję bo już nie mam siły. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upewnij się na 100% czy pompki są do d*py - jeżeli tak, to kup nówki z jak najtańszego źródła.... allegro, popytaj na AKP i tutaj (ludzie mają zniżki itd.)

Moje kondolencje, ale pomki sa niestety drogie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ale co to jest AKP?

Audi Klub Polska[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2007, 15:11 _________________________________________________Mimo wszystko postarałbym się o porade u innego źródła bo na pompowtryski mogą Cię naciągac :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadałbym w panikę. Na pewno sprawdziłbym jeszcze gdzie indziej.

Z tym da się jeździć i żyć. Mam podobne objawy (czasami trzęsie silnikiem) tyle tylko że mam EGR do wymiany i najpierw zrobię to.

AKP - to Audi Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co się stało, że zacząłeś płakać ?

wtryski nówki kiedyś sprzedawał adamoo za 1200zł (to chyba nie jest kosmos jeszcze ?) - oczywiście komplet.

Napisz do ctv (kolega z forum), może będzie miał.

I sprawdź w innym źródle czy to pompki, poza tym autoskan auta jak wygląda ? Temperaturę trzyma ? (ale nie mów tu nic o blacie, odczyt z vag-coma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby to koszt do 2tys. to byłbym szczęśliwy, wersja w serwisie to 1,7tys za jeden....

a swoją drogą czy to nie dziwne, że niby pom-wtryski są do du..y a auto miało prawie fabryczne spalanie i osiągi.

Ggyby chodziło tylko o drgania to nie było by tragedii ale boje sie tego problemu z odpalaniem. Zdarza sie czasami ale w zimie akumulator tego może nie wytrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze chcą cie wyrąbać na te wtryski, powinienes koniecznie upewnic sie jeszcze w innym miejscu czy to napewno ta przyczyna!

Ja również miałem drobny problem z autem, odpalał dopiero za którymś razem, pojechałem do warsztatu i co oczywiscie usłyszałem...wtryski do wymiany!!! Pojechałem do innego warsztatu i co ...chu.. to był a nie wtryski!!! Naprawili auto i do dziś śmigam jak Dziki Joe!

...i napewno nie sugeruj sie ceną PD w serwisie, przeciez 1,7zł za jeden wtrysk to przegięcie!

Bislema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja Ci doradze tak.Wymień jeden i nie wchodz w koszty.Wszystkie wtryski jak mi szwagier mówił nie mogą mieć tą samą dawkę,bo chodzą one parami.A Co do samego pompowtrysku to nie kupuj na allegro,bo nie wiesz jaki ma kod akurat twój.Wyjmij pompowtrysk i kup z takim samym kodem jak jest na nim wygrawerowany.Bo do A4 akurat jest kilka rodzaji ich.Wiec nie kup złego tylko sie upewnij bo kupisz niby do a4 i pojdzie do kosza bo wyjeciu twego i sprawdzeniu kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie do wszystkich znawców!!! Kto, co i czy w ogóle naprawił moje auto. Zacznę od początku. W aucie pojawiły się dwa objawy, pierwszy to drgania na wolnych obrotach. Drugi to taki że czasami po dłuższym postoju (ponad 8h) musiałem pokręcić auto z min. aby zapalić. Na przestrzeni dwóch miesięcy oba objawy się nasilały. Na forum zlokalizowałem kilka o ile nie kilkanaście osób z podobnymi objawami. Każdy mówił co innego, ale najwięcej opinii wskazywało na pompo-wtryski.

Oddałem auto do serwisu BOSCHA, na początku z pierwszego badania wyszło że jeden wtrysk odstaje od innych. Drugie badanie (na drugi dzień) nie pokazało nieprawidłowości. Wymontowali pompo-wtryski żeby zrobić im test. Diagnoza wszystkie wtryski do bani…….(już o tym pisałem) Zacząłem szukać pompek bo serwis zaproponował 1700 zł/sztuka. Adamooo zaproponował że sprzeda mi swoje..(dzięki jeszcze raz za propozycję)

Uwaga teraz najlepsze:

Powiedziałem żeby złożyli auto, a jak znajdę PD w dobrej cenie to przyjadę założyć. :foch: Ku mojemu zaskoczeniu po odebraniu autko nie trzęsło, :thumbup: ale nie podniecałem się bo wcześniej też objawy zanikały na jakiś czas. Nie pisałem wcześniej bo nie chciałem zapeszyć i dobrze przetestować auto. Przejechałem jakieś 2,5 tys. - ani gram drgań i pali za każdym razem na dotyk….. :dance:

Serwis teoretycznie nic nie zrobił tylko wymontował, przetestował i zamontował PD, czy ktoś może mnie oświecić dlaczego auto śmiga jak nowe….???? Przecież nie podmienili mi na lepsze :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...