Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B6 DIVISION

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, po wymianie zawiasu z serii na gwint - warto ustawiac ponownie zbieznosc / geometrie ?

  • Odpowiedzi 86,1 tys.
  • Wyświetleń 3,9 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Panowie, po wymianie zawiasu z serii na gwint - warto ustawiac ponownie zbieznosc / geometrie ?

Nie wiem Michał, czy Ci to pomoże, ale ja po zmianie w B5 1BE na gwint i zjechaniu w dół nie ustawiałem - było wszystko cacy, opony zbierało wszędzie równomiernie.

Opublikowano
Panowie, po wymianie zawiasu z serii na gwint - warto ustawiac ponownie zbieznosc / geometrie ?

Warto.

Opublikowano
Panowie, po wymianie zawiasu z serii na gwint - warto ustawiac ponownie zbieznosc / geometrie ?

Warto.

A co się ma zbieżność do zawiasu?:whistling:Geometrię tak bo kąty się troche pewnie zmienią

Opublikowano

moim zdaniem warto :wink:

Opublikowano
Mi opony skroiło w sezon :whistling:

Mi wszędzie równo brało - ale to jak podkreśliłem - w B5.

Opublikowano
Mi opony skroiło w sezon :whistling:

No to jak się zmienia na zimę to też powinno się robić zbieżność?? Śmigam 4 lata w lato na 19` a w zimę na 15` :bag: i nigdy nie miałem tego problemu:wink:

---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ----------

Mi opony skroiło w sezon :whistling:

Mi wszędzie równo brało - ale to jak podkreśliłem - w B5.

Kaju w B5 tylko z przodu było można grzebać:decayed:(FWD)

Opublikowano

a co szkodzi podjechać i sprawdzić, mnie to kosztowało 20zł :decayed:

Opublikowano
Mi opony skroiło w sezon :whistling:

No to jak się zmienia na zimę to też powinno się robić zbieżność?? Śmigam 4 lata w lato na 19` a w zimę na 15` :bag: i nigdy nie miałem tego problemu:wink:

A podnosiłeś auto zimą, bo wtedy zmieniają się kąty. Kwestia też kto ile jeździ i jak jeździ, ja na letnich średnio w jedno lato robię 35kkm to wtedy widać jak guma ubywa...

Opublikowano
Mi opony skroiło w sezon :whistling:

No to jak się zmienia na zimę to też powinno się robić zbieżność?? Śmigam 4 lata w lato na 19` a w zimę na 15` :bag: i nigdy nie miałem tego problemu:wink:

A podnosiłeś auto zimą, bo wtedy zmieniają się kąty. Kwestia też kto ile jeździ i jak jeździ, ja na letnich średnio w jedne lato robię 35kkm to wtedy widać jak guma ubywa...

Nie bo nie mam gwintu:decayed: Troche o czym innym myśleliśmy:doh:

Opublikowano
Mi opony skroiło w sezon :whistling:

No to jak się zmienia na zimę to też powinno się robić zbieżność?? Śmigam 4 lata w lato na 19` a w zimę na 15` :bag: i nigdy nie miałem tego problemu:wink:

---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ----------

Mi opony skroiło w sezon :whistling:

Mi wszędzie równo brało - ale to jak podkreśliłem - w B5.

Kaju w B5 tylko z przodu było można grzebać:decayed:(FWD)

No widzisz, z B6 ledwo się zacząłem oswajać i już w sarne przykurwiłem, także na razie ją muszę do używalności doprowadzać (a że jestem w UK - nie ma kiedy), a potem dopiero myśleć. Decyzja zapadła - B6 zostaje na dłużej, plany już są, podobne jak z B5 - totaaaalny OEM+, tutaj plusem będzie spawanie dokładek i zderzaków w jedną całość, na to lakier, no i listwy dolne też w kolor - totalnie nic więcej. Dobrze, że nie ucierpiała tak mocno, nie ma tragedii, teraz po paru dniach sam jestem w szoku, że ładując w sarnę około 80-90kg przy 120km/h mam tak małe szkody - albo jej zayebałem pod odpowiednim kątem i miałem duuużo szczęścia, albo nie wiem co... Ale jak sobie przypomne, jak się odbiła - leciała jak w matrixie :grin:

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

Mi opony skroiło w sezon :whistling:

No to jak się zmienia na zimę to też powinno się robić zbieżność?? Śmigam 4 lata w lato na 19` a w zimę na 15` :bag: i nigdy nie miałem tego problemu:wink:

A podnosiłeś auto zimą, bo wtedy zmieniają się kąty. Kwestia też kto ile jeździ i jak jeździ, ja na letnich średnio w jedno lato robię 35kkm to wtedy widać jak guma ubywa...

Ja w 3 lata 190kkm, no to trochę mniej od Ciebie, ale też mogłem zauważyć wszelkie zmiany :wink:

Opublikowano

to grubo,dobrze że tobie się nic nie stało :whistling:

Opublikowano
Mi opony skroiło w sezon :whistling:

No to jak się zmienia na zimę to też powinno się robić zbieżność?? Śmigam 4 lata w lato na 19` a w zimę na 15` :bag: i nigdy nie miałem tego problemu:wink:

---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ----------

Mi opony skroiło w sezon :whistling:

Mi wszędzie równo brało - ale to jak podkreśliłem - w B5.

Kaju w B5 tylko z przodu było można grzebać:decayed:(FWD)

No widzisz, z B6 ledwo się zacząłem oswajać i już w sarne przykurwiłem, także na razie ją muszę do używalności doprowadzać (a że jestem w UK - nie ma kiedy), a potem dopiero myśleć. Decyzja zapadła - B6 zostaje na dłużej, plany już są, podobne jak z B5 - totaaaalny OEM+, tutaj plusem będzie spawanie dokładek i zderzaków w jedną całość, na to lakier, no i listwy dolne też w kolor - totalnie nic więcej. Dobrze, że nie ucierpiała tak mocno, nie ma tragedii, teraz po paru dniach sam jestem w szoku, że ładując w sarnę około 80-90kg przy 120km/h mam tak małe szkody - albo jej zayebałem pod odpowiednim kątem i miałem duuużo szczęścia, albo nie wiem co... Ale jak sobie przypomne, jak się odbiła - leciała jak w matrixie :grin:

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

Mi opony skroiło w sezon :whistling:

No to jak się zmienia na zimę to też powinno się robić zbieżność?? Śmigam 4 lata w lato na 19` a w zimę na 15` :bag: i nigdy nie miałem tego problemu:wink:

A podnosiłeś auto zimą, bo wtedy zmieniają się kąty. Kwestia też kto ile jeździ i jak jeździ, ja na letnich średnio w jedno lato robię 35kkm to wtedy widać jak guma ubywa...

Ja w 3 lata 190kkm, no to trochę mniej od Ciebie, ale też mogłem zauważyć wszelkie zmiany :wink:

Ty to jesteś wylewny chłopak Kaju chyba:decayed: Ja tylko napisałem że b5 miała belkę z tyłu a Ty kawałek historii z zycia:decayed:

Opublikowano
to grubo,dobrze że tobie się nic nie stało :whistling:

Zaraz podrzucę fory, cwiara mi cyknął jak to wyglada za dnia, ja tylko widziałem jak było szaro, dojechałem do niego było jasno, ale już nie chciałem tego widzieć nawet :grin:

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 20:18 ----------

Taka sytuacja:

?cmd=getpart&link=ET1ZA8k43pUYLxK3QAkk00Dkk6CS01fAioBI69wHsqAAlMGajaybfGGc2k

?cmd=getpart&link=ET1ZA8k43pUYLxK3QAkvgtikNE7OfAioBI69wHsqAAlMGajaybfGGc2k7?cmd=getpart&link=ET1ZA8k43pUYLxK3QAk21jskYDDofAioBI69wHsqAAlMGajaybfGGc2k

Opublikowano
Panowie, po wymianie zawiasu z serii na gwint - warto ustawiac ponownie zbieznosc / geometrie ?

Warto.

A co się ma zbieżność do zawiasu?:whistling:Geometrię tak bo kąty się troche pewnie zmienią

jak ustawisz gwinta na tej samej wysokosci co seria to nie bo nic nie powinno sie zmienic :wink: zobacz pod jakim katem sa drazki kierownicze, czym bardziej obnizysz auto, drazki beda robic sie ''krótsze'' i kola beda sie bardziej rozjezdzac :wink: jak obnizysz o 50mm od serii to golym okiem bedzie widac jak kola beda sie rozjezdzac :wink:

Opublikowano

jak ustawisz gwinta na tej samej wysokosci co seria

W tym przypadku nie rozumiem w ogóle sensu zakładania gwinta.

Opublikowano
Panowie, po wymianie zawiasu z serii na gwint - warto ustawiac ponownie zbieznosc / geometrie ?

Warto.

Pytam, bo ostatnio po zmianie na gwint ruszylem w trase i co jakis czas pojawialo mi sie bicie na kierownicy... kola proste, opony OK, tylko poduszka silnika stuka i zastanawiam sie, czy bicie nie mialo czegos wspolnego z geometria wlasnie :whistling:

Opublikowano

kaju nie widać fot :whistling:

Opublikowano
kaju nie widać fot :whistling:

Wiem, bo idJota z poczty linki wrzuciłem. Już podrzucam z ISa.

---------- Post dopisany at 20:29 ---------- Poprzedni post napisany at 20:28 ----------

e6dw.jpg

psbb.jpg

18t0.jpg

Sarna vs B6 przy 120: 1:0. Twardy ten wóz :whistling:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.