Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

z mojej strony sirio AS-100

magnes bedzie umożliwiał ci bezproblemowe chowanie do środka , lub szybkie przeniesienie do jakiegos innego auta ...

z metrowych anten na magnes to chyba aktualnie najlepsza na rynku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos krotszego?

Czy nie warto sobie glowy zawracac?

Np.

http://allegro.pl/sirio-cb-50mag-50cm-magnes-tanio-pruszkow-i1489555153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie Presidenta Floridę,można wyhaczyć używkę w dobrej kasie. Antena daje rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wg mnie cena nie oddaje tego ...

w tej kasie ma sie ML-145 i jeszcze na flache zostanie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiścnie jak moi przedmówcy radzą ML-145 chodzą modnie, bardzo dobre zasięgi, jeśli zaś Ci jest bat za długi to bierz Super Floridę, jest troszkę dłuższa od zwykłej floridy a chodzi sporo lepiej. Na Bazie słyszałem kolegę z tej anteny bez problemu z 25km, on mnie tym bardziej. Generalnie nie polecam krótkich anten ale już jak ktoś się upiera to wybór pada na super floride

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiścnie jak moi przedmówcy radzą ML-145 chodzą modnie, bardzo dobre zasięgi, jeśli zaś Ci jest bat za długi to bierz Super Floridę, jest troszkę dłuższa od zwykłej floridy a chodzi sporo lepiej. Na Bazie słyszałem kolegę z tej anteny bez problemu z 25km, on mnie tym bardziej. Generalnie nie polecam krótkich anten ale już jak ktoś się upiera to wybór pada na super floride

Darecki ....to no pojechałeś z tymi osiągami :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/antena-magnetyczna-cb-omega-mag-sirio-italy-orygin-i1337088556.html

Ja Ciesze sie tym modelem naprawde moge ja polecic ma solidna podstawe przy 220km/h nie odleciala :naughty: jest tez estetyczna w kolorze czarnym co komponuje sie z moim autem, ma łamana podstawe co tez ulatwia montaz w niektorych miejscach, ogolnie polecam SIRIO :good:

President Missouri 210 km/h i pieprznęła w klape ...

a co do oceny tej antenki, pracuje z Unidenem 520 XL jeśli chodzi o zbieranie to jak na tą długość zbiera fajnie... ale szczerze .... nigdy bym jej nie miał na dachu gdyby nie to, że dostałem ją w prezencie od brachola ... jeśli ja miałbym wybierać coś mniej więcej tej długości to wybrałbym Sirio Snake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skeeber nie bardzo rozumiem zdziwienia. Czy dla Ciebie to co napisałem to jest mało czy może za dużo bo nie rozumiem? Wez pod uwagę że zasięg anteny nie zależy tylko od niej a od ukształtowania terenu. mocy radia itp. W naszych rejonach mamy dużo stacji bazowych i testujemy mobilne anteny, Sam osobiście miałem juz chyba wszystkie powyżej 1,5m i wiem co która może, odnośnie krótszych wiedza znikoma. Co doświadczyłem to staram sie przekazać koledze który wybiera zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonny II w tym teście miał włączone na ASC dlatego najmniej szumiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASC nie było włączone tutaj .

Jak by było włączone , nic by nie było słychać ... nawet najmniejszego szumu i trzasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym modelu nie jest tak,że pokrętło skręcone na maxa w lewo włącza własnie ASC? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie jest , ale asc działa na kompletnym wyciszeniu szumów i gdy "znajdzie" silniejszy sygnał (rozmowe) rozgłaśnia się

mogę zrobić później jakiś filmik jak działa włączona funkcja ASC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) Postanowiłem na wiosnę zakupić cb radio. Mam na oku model lafayette ares podoba mi się ze względu na swoje gabaryty oraz jest polecany na różnych forach. Większy problem mam z anteną... Dodam, że w grę wchodzą anteny do max 110 cm. Nie wiem jakie rozwiązanie będzie lepsze czy antena magnesowa Sirio AS 100 czy antena montażowa Lemm AT-900 na takiego typu podstawie: http://allegro.pl/podstawa-magnetycz...483679558.html.

Mam bardzo niski garaż więc nie musiałbym dzięki takiej podstawie i motylkowi za każdym razem zdejmować anteny. Jednak parkując auto w mniej przyjaznych miejscach i tak bym musiał chować tą podstawkę ze względu nie tyle na złodzieji co na wandali, którym by ona przeszkadzała :confused4: Antene planuje umieścić zgodnie z zasadami na środku dachu. Które rozwiązanie proponujecie magnes czy podstawa i motylek? Możecie również dodać swoje opinie o radiu lub zaproponować cos w podobnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego :) Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Chodzi mi o miejsce montażu anteny na tylnej klapie, w tym przypadku mógłbym sobie pozwolić na dłuższą antenę mam na myśli Lemm 1200 o długości ok 130cm. To rozwiązanie byłoby dla mnie wygodniejsze bo kabel byłby przeprowadzony przez bagażnik.

Takie rozwiązanie byłoby też chyba bezpieczniejsze bo boję się, że antenka mogłaby mi spaść z dachu a tak będzie stawiała mniejszy opór oraz bardziej estetycznie wygląda :) Wiem, że antena na dachu daje lepsze parametry ale zastanawiam się jakby się sprawowała na klapie ok 130 cm antena w porównaniu do anteny ok 1m na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem kiedyś na klapie ML 145 Midlanda,dawala radę :good: ,tyle ze miała ok 1.5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...