Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw na zdjęciu całkiem poprawnie działa. Żadnych wodotrysków, ale jak najbardziej pozytywnie.

A używałeś anteny tej firmy ??[br]Dopisany: 10 Lipiec 2010, 12:32_________________________________________________Dużo czytałem pozytywnego a antenach sirio ml-145 i myślałem,żeby ewentualnie dokupić z czasem chociaż ja nie robię dużo kilometrów w trasie więc sam nie wiem.

Uwierz mi, że Hustler w zupełności Ci wystarczy. Jedna z lepszych anten tej długości.

Jeżeli ktoś potrzebuje zestawu CB tylko po to, aby się dowiedzieć "Jak tam dróżka..." to nawet ML'ka to już przerost formy nad treścią.

No i niech tak zostanie głownie chodzi mi o jak najmniejsze zakłócenia :wink4:

Dzięki za radę :hi:

Dobrze, żeby wszyscy początkujący CB radiowcy zrozumieli, że im lepsza, sprawniejsza antena, im czulsze radio, tym więcej zakłóceń :wink4:

Zakłócenia są generowane wszędzie dookoła nas.

Zadaniem anteny jest wyłapanie maksymalnie dużej ilości sygnałów w danym zakresie częstotliwości, a zadaniem radia jest odizolowanie sygnałów , które nas interesują od niepożądanych zakłóceń. Popularne radia CB mają namiastkę różnego rodzaju filtrów, jednak nie oczekiwałbym cudów od radia za 500 PLN :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam i czytam, możecie coś powiedziec o tym zestawie, jest coś wart?

http://www.allegro.pl/item1102588478_cb_radio_alan_109_wilson_little_3_x_gratis_w_wa.html

czy ten

http://www.allegro.pl/item1142247493_radio_cb_alan_109_ml_145_sunker_gwarancja_24_m.html

chodzi mi dokładnie o to, która antena będzie bardziej odpowiadała i czy do sedana 1,45m nie będzie za długa zeby do bagażnika wkładac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam i czytam, możecie coś powiedziec o tym zestawie, jest coś wart?

http://www.allegro.pl/item1102588478_cb_radio_alan_109_wilson_little_3_x_gratis_w_wa.html

czy ten

http://www.allegro.pl/item1142247493_radio_cb_alan_109_ml_145_sunker_gwarancja_24_m.html

chodzi mi dokładnie o to, która antena będzie bardziej odpowiadała i czy do sedana 1,45m nie będzie za długa zeby do bagażnika wkładac ?

ja mam antene presidenta 180 cm i na tylniej klapie wcale nie wsytaje duzo ponad daqch albo mi sie tak wydaje :tongue4: ja bym wizal ten drugio zestaw[br]Dopisany: 12 Lipiec 2010, 13:22_________________________________________________i do bagaznika tez wchodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to żebym miał jako taki zasięg i żeby szumów za dużo nie ściągała... może ktoś jeszcze coś doda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to żebym miał jako taki zasięg i żeby szumów za dużo nie ściągała... może ktoś jeszcze coś doda

jak dobrze ci zestroja radio do anteny to szumow nie powinienes miec na tym zestawie :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to żebym miał jako taki zasięg i żeby szumów za dużo nie ściągała... może ktoś jeszcze coś doda

jak dobrze ci zestroja radio do anteny to szumow nie powinienes miec na tym zestawie :>

oki już kupione :decayed: zestaw 2 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to żebym miał jako taki zasięg i żeby szumów za dużo nie ściągała... może ktoś jeszcze coś doda

jak dobrze ci zestroja radio do anteny to szumow nie powinienes miec na tym zestawie :>

oki już kupione :decayed: zestaw 2 :good:

no i gitez majonez bedziesz zadowolony :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany szukam nateny przykręcanej do relinga. zasię do 5 km - wiecej nie trzeba. chce wydac do 300 PLN z radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemma at 1200 kup, na allegro wyrwiesz za ok 60~70zł w sklepie pewnie trochę drożej, dobra antenam przesiadłem się na taką i jest pięknie lepiej niż na alanie 9plus

odsłuch na takiej antenie (u mnie w aucie)

[br]Dopisany: 04 Sierpień 2010, 21:47_________________________________________________możesz też kupić at900 długość niecały metr, wiec mniej śmieci też wyłapuje, zasięg 5km zrobisz na 900tce bez problemu, ja łapę 8-11km spokojnie bez większych problemów

po rozkręceniu PWR na maxa miałem zasięgi rzędu nawet 13-15km (mówię tylko o takich które mogłem jeszcze pogadać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki arecki. wyslalem zapytanie do typka na alledrogo:

"witam serdecznie. w nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej:

JESTEM ZAINTERESOWNY KUPNEM TEJ ANTENY -

http://allegro.pl/show_item.php?item=1169269444 POTRZEBUJE CALY ZESTAW Z

RADIEM DO +- 300 PLN. Plus jakis uchwyt do zamocowania na relingu lub do klapy - w zależnosci co Pan poleca.

Kwestia radia - musi być w miarę bezszumowe i w miarę zwarte (male

gabarytowo) - moze Lafayette?

Czy kabel jest w komplecie z anateną?

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam Andrzej"

odpowiedź:

"Witam!!

Do 300 zł komplet

- troche przekraczający to z radiem yosan 2204 lub pro 120 - mają bardzo

dobre filtry przeciw zakłuceniom elektrycznym, ewentualnie lafayette

atena

- alan 199 alan 100 alan 109 alan 78

- tti 660, 550 z asq, 771

Chyba najlepszym wyborem był by Alan 78 plus antena plus uchwyt na klape

regulowany 35 zł lub SF - 40 za 19 zł (jest na aukcji).Tak samo bardzo

dobre

zestawienia były by z yosanami.

pozdrawiam

IIA"

co wy na to? jaki zestaw brać. kusi mnie ten Lafayette Atena - jest mały :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lafayette Atena - kolega ma jako anty misiek, w tej roli sprawuje się bdb :good:

tti - osobiście mam bardzo negatywną opinię o nich, miałem dwa, w jednym odpadł kabel od gruszki :decayed: a drugi był od nowości tak cichy że musiałem kupić zewnętrzny głośnik :)

a nowe alany ogólnie mam za szumofony, choć jako anty misiek też niektóre się nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc biorę:

- Lemm AT - 900

- ATENA Lafayette

uchwyt lepszy na reling czy na klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na relingu wygląda fatalnie :thumbdown: jak dla mnie

ale krótka antena jak Lemm AT - 900 będzie zdecydowanie lepiej pracować na relingu niż na klapie jak np u mnie.

Przed decyzją czy chcesz mieć mocowanie na relingu czy nie sprawdź czy masz masę na nim, podstawa przy antenie CB to dobra masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie mam Unidena 510XL którego kupiłem jak jeszcze nie było na niego nagonki, i antenę Presidenta Woshington którego z czystym sumieniem polecam. Antena krótka (niecałe 90cm) a zasiąg wystarczający. W B4 miałem go nawierconego-przy dobrych warunkach atmosferycznych 10 km sięga (nie wiem jak na magnesie) Do A4 zamocuję w ten sam sposób bo poprzednik zamontował antenę radiową automatyczną którą wyrzucę a w jej miejsce pójdzie Woshington. Mnie osobiście bawią ludzie którzy montują 1,5 metrowe anteny firmy "Krzak" z marketu w nadziei że nadadzą na 20 km... tylko po co, jak "Kolega" który odpowiada nadaje na 3km, a między nimi patrol... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety pojawiło się wiele firm które ludzie kupują bo myślą że np PRESENTER FLORIDA da takie same efekty jak PRESIDENT.... o podróbkach MLek nawet nie będę się wypowiadał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jaki efekt da założenie do jakiejkolwiek podstawy magnetycznej od dowolnej anteny dłuższego bata z innego modelu anteny? :mysli: Jak to się będzie sprawowało? Da coś zasięgu czy kicha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzić swr i jazda

ogólnie przyjmuje się że im dłuższa antena tym więcej zbiera.... w tym śmieci (szumu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzić swr i jazda

ogólnie przyjmuje się że im dłuższa antena tym więcej zbiera.... w tym śmieci (szumu)

Co Ty gadasz za głupoty. Złe założenie, bardzo złe.

Im dłuższa antena tym lepszy odbiór. Szumy wyciszasz SQL. Na małej antenie SQL masz prawie na maks, żeby się cokolwiek dowiedzieć, skoro tak słyszysz więcej zakłóceń (bo SQL wycisza sumy), na dłuższej antenie masz SQL prawie na maks (skoro SQL mniejszy mniej szumów), a antenka ściąga z dużo większego obszaru.

Jeszcze trochę a usłyszę że krótkie antenki są najlepsze, co jest totalną bzdurą.

Czytając te posty widzę, że zdecydowana większość poleca anteny magnetyczne i małe i chwalą się że mają dobry odbiór. Bzdura, widocznie nie mieli anteny montowanej na stałę i długiej.

Chcesz miec super odbiór to zamontuj 2 metry anteny na stałę, zobaczysz jaki odbiór się uzyskuje, a wtedy będziesz uważał że każda magnesowa to złom. Ja uważam że optymalnym rozwiązaniem jest antenka na stałę i mająca ok 1 metra długości. Czysty zasięg jest wtedy ok 10-15 km. Takie zasięgi usyzkują dwumetrowe antenki na magnes (o ile uzyskają, mówię o czytym ładnym odbiorze).

Jak ktoś zamontuje 2 metrową antenkę na stałę to zasięg zwiększa się o następne 10 km.

Antenka Sirio Turbo 5000 uzyskuje odległość ok 35 km. Na ściszonym na maksa SQL (totalnie brak szumów), uzyskuje ona ok 15-20km czystego ładnego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. :gwizdanie:

Antene dostraja się do określonego miejsca na karoserii samochodu czy pod radio?

Jeśli pod radio to po wymianie bata konieczne będzie dostrajanie... :mysli:

_________________________________________________

Dowiedziałem się trochę i sprawa wygląda tak. :naughty:

Bata absolutnie nie wolno zmieniac na większy ponieważ długość bata jest dobrana co do centymetra do długości zwoju na cewce. łączna długość najczęściej wynosi około 2,75 metra (antena na 1/4 fali) także jeżeli mamy promiennik (bata) o długosci metra to w takim wypadku długość druta tworzącego cewke powinna miec 1,75 m . Nie wolno tego zmieniać ponieważ antena zacznie pracowac w innym paśmie i stanie sie praktycznie bezużyteczna, :wallbash: ba... ponoć to nawet nielegalne ale wiadomo ze to akurat mało istotne :gwizdanie:

I druga sprawa gdyby komus przyszlo do glowy to sprawdzic. Poinformowano mnie ze takie przedłużenie moze spowodowac awarie radyjka.

Także podsumowując- gra nie warta świeczki. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...