Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Niedawno dołączyłem do użytkowników CB , mój zestaw to :

Uniden pro 520 XL + Wilsona Little Will

Jak na antenke dla początkującego jestem zadowolony :>

Nawet robiłem z kumplem porównanie odjeżdzaliśmy od siebie w przeciwna strone co chwila gadając i komentując jakość rozmów i wyszło że antenka ma podobny zasięg co Midland Ml 145 - oczywiście znajomy też ma Unidena 520 i dobrze zestrojoną antenke.

Więc polecam taki zestaw , przynajmniej dla początkującego niewymagającego użytkownika

Zasięg antenki ok 7-8 km

jak Ty masz kolego 7-8km na tym wilsonie to nie ma bata jade jeszcze raz na strojenie... A jescze zapytam: gdzie masz zamontowana antenke??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy taki zestaw radio president johnny II + amtena president mississippi to dobry zakup i czy bede glownie z tej anteny zadowolony. ponoc mississippi jest lepsza od missouri.

i jak zamontuje w miejsce polielniczki bedzie wszystko okej.

jak lepiej jest ja zamontowac na stałe do klapy cz relingu czy na magnes do dachu..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Missisipi na rynku panują mieszane uczucia , po po prostu przepłaca sie za nią , a są lepsze anteny. Ostatnio dość często słyszałem stereotyp że radia President-a najlepiej działają z antenami President ... co jest oczywiście nieprawdą i przez co moja reakcja kończyła się śmiechem .

Ostatnio do swojego Walkera podłączyłem antenę Midland PC 4 i musze przyznać ze byłem bardzo pozytywnie zaskoczony pracą owego bata . Bardzo go polecam nawet tobie z Johnym powinien śmigać jak ta lala

Jest nieco dłuższy od Missisipi , ale i wydajniejszy

Jeżeli nie chcesz rezać klapy to najlepszym rozwiązaniem dla stałej anteny jest uchwyt na relingu , jezeli chodzi o magnes to trzeba jeździć ze świadomością ze magnes może sie oderwać przy pewnej prędkości a przy mocowaniu relingowym tak nie jest :decayed:

O nawet zobacz sobie sam i porównaj :przebiegly:

http://allegro.pl/item849380593_antena_cb_alan_pc_4.html

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu kupiłem johnnego III i antenkę ohio

mam nadzieje ze to będzie jakoś śmigać - narazie to poznaje co i jak

jak rozpracuje to wszystko podzielę się opinią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam 150cm i zdecydowanie jest to za***iste ale mało wygodne...

dlatego też chyba zmienie na krótszą...

a co to tych triflex-ów to moje zdanie jest takie... "jak cos jest do wszystkiego, to jest do NICZEGO" :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest szajc :thumbdown: a zasada jest prosta czym duszy bacik tym antenka lepsza i oczywiście musi by zestrojona na refraktometrze :evil:

:good:

Prosta Fizyka :decayed: im wyższy punkt odniesienia tym zasięg lepszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 20 km nie potrzeba wcale duzej anteny ja mam turbo 5000 i spokojnie na trasie "równiny" łapie mi na 20-25 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam jak ktoś nie chce długiego bata to Sunker Elite CB 116, może nie jest to renomowany President czy Sirio ale robiłem test i zbiera lepiej od 1,5m ML 145 :> Długość tej anteny to około 75 cm, a zysk realny to pewnie 2,5 - 3 dB, antena stosunkowo tania bo niecałe 70 zł, a naprawdę godna polecenia! Swr na środkowych kanałach po zestrojeniu kształtuje się u mnie w okolicach 1,1-1,2. Magnes bardzo mocny, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, u mnie trzyma się na środku dachu i nieźle bangla :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 20 km nie potrzeba wcale duzej anteny ja mam turbo 5000 i spokojnie na trasie "równiny" łapie mi na 20-25 km

no wszystko zależy od warunków i sprzentu ale o radyjkach i antenkach można długo dyskutować :notworthy:

antenka na środku dachu daje efekty ale h.. :thumbdown: wygląda :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy każdej antenie poprawnie zestrojonej na srodkowych kanałach radia swr jest równe 1.1 - 1.2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 20 km nie potrzeba wcale duzej anteny ja mam turbo 5000 i spokojnie na trasie "równiny" łapie mi na 20-25 km

no wszystko zależy od warunków i sprzentu ale o radyjkach i antenkach można długo dyskutować :notworthy:

antenka na środku dachu daje efekty ale h.. :thumbdown: wygląda :confused4:

Chłopaki z CBradio (forum) wycisnęli z tej antenki zasięg 35 km (to tak na marginesie) i została ona uznana za najlepszą antenkę na rynku.

[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 11:12_________________________________________________Sirio turbo 5000 ma 2 metry i do malych nie nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sirio AS100 - kupiłem ją ze względu na dobre parametry i to, że dobrze wypadała w testach i jestem bardzo zadowolony. Jedyne co chciałbym dokupić to jakiś fajny ładny uchwyt na reling, który po odkręceniu anteny nie szpeciłby auta tak bardzo ale niestety takich chyba nie ma... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Missouri

ja jej nie polecam, zwiało mi ją przy lekko ponad 230 :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...