Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

President Missouri

ja jej nie polecam, zwiało mi ją przy lekko ponad 230 :thumbdown:

ale nie polecasz jej bo Ci ja zwialo.. Czy jest kiepska w odbiorze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie polecasz jej bo Ci ja zwialo.. Czy jest kiepska w odbiorze?

bo zwiało :confused4: przez co powstało jedno małe wgniecenie + jakieś rysy na aucie matki, mojej floridy nie zwiewa nawet przy 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie anteny Presidenta to śmietniki. Ładnie wyglądają i na tym ich urok się kończy.

Paradoksalnie, jedyna dobra antena jaką zrobili (WA 27) jest masakrycznie brzydka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ml145 i jestem zadowolony ale radyjko muszę wymienić może ktoś poleci jakieś obecnie intek m490 plus ale trzeszczy maskrycznie ...

A ile masy kasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WA 27

ta antena jest świetna, używam jej w patrolu przykręconą do przedniego zderzaka i powiem że 15-20km łączność to żaden problem, niestety jest trochę długa i jak kolega napisał brzydka..... idealna do terenówki ale na osobówce..... nie chiał bym jej widzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ml145 i jestem zadowolony ale radyjko muszę wymienić może ktoś poleci jakieś obecnie intek m490 plus ale trzeszczy maskrycznie ...

Plugibugi - Inteka lepiej wymień, kupuj cos Presidenta, ja mialem juz 6 CB różnych firm -> jak narazie nic nie przebiaja Herberta 2 (kupiłem używkę w cenie taniego nowego). Idealnie wchodzi pomiedzy fotel kierowcy i schowek, do tego głośnik zewnętrzny i jest super gitarka :notworthy:, radio niewidoczne prawie :good:[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 14:15_________________________________________________

ja mam ml145 i jestem zadowolony ale radyjko muszę wymienić może ktoś poleci jakieś obecnie intek m490 plus ale trzeszczy maskrycznie ...

Plugibugi - Inteka lepiej wymień, kupuj cos Presidenta, ja mialem juz 6 CB różnych firm -> jak narazie nic nie przebiaja Herberta 2 (kupiłem używkę w cenie taniego nowego). Idealnie wchodzi pomiedzy fotel kierowcy i schowek, do tego głośnik zewnętrzny i jest super gitarka :notworthy:, radio niewidoczne prawie :good:

Ps. Radio koniecznie z ASC + wystrzegaj sie modelu WALKER :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko Floryde na testy ale z tego co wyczytałem na cb-radio.pl Georgia nie nadaje się do niczego. Floryda zato super się u mnie sprawdziła. Jak na taką małą antenke ma bardzo przyzwoie osiągi.

Ja mojej Florydy chetnie bym sie pozbył... :(

Z odbiorem jest OK ale nadawanie :( :( plakać mi sie chce :(

Radyjko

PRESIDENT JOHNNY 3 + antenka Floryda.... i nie do konca jestem zadowolniony z tej konfiguracji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak to zwykle wygląda :naughty:

Jak ścieżka na ...?

...czysto...

Mobilki, jak ścieżka na ...?

...czysto...

Powie mi ktoś jak ścieżka na...?

...przecież już 2 razy mówili, że czysto...

Dzięki, szerokości.

Sytuacja z wczoraj, i komentarz kierowcy tira, że pewnie ma antenę długości 40cm.

Rzeczywiście w trasie (zależy też jakiej) wystarcza ( :disgust:), tylko powoduje irytację innych kierowców, którzy często już nie chcą odpowiadać bo ciągle ktoś pyta o to samo. A wystarczy mieć troszkę dłuższą antenę i wie się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak to zwykle wygląda :naughty:

Jak ścieżka na ...?

...czysto...

Mobilki, jak ścieżka na ...?

...czysto...

Powie mi ktoś jak ścieżka na...?

...przecież już 2 razy mówili, że czysto...

Dzięki, szerokości.

Sytuacja z wczoraj, i komentarz kierowcy tira, że pewnie ma antenę długości 40cm.

Rzeczywiście w trasie (zależy też jakiej) wystarcza ( :disgust:), tylko powoduje irytację innych kierowców, którzy często już nie chcą odpowiadać bo ciągle ktoś pyta o to samo. A wystarczy mieć troszkę dłuższą antenę i wie się wszystko.

Dokładnie ja sie na CB nie powtarzam, jak gość sobie kupił magnes 40 cm to sie niech z nim meczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja sie na CB nie powtarzam, jak gość sobie kupił magnes 40 cm to sie niech z nim meczy.

przesadzacie, smigam z tą Georgią już ze dwa lata i nie miałem nigdy problemu z dogadaniem się. Kiedyś też latałem z 1.5 m batem ale strasznie mnie wkórzało chowanie tej anteny do bagaznika :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam President Missouri napewno nie bedziesz zawiedziony :good:

To jest chyba najgorsza antena z jaką się spotkałem :kwasny:

Zasięg 2-4km. W pogodny dzień, na terenie równinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba najgorsza antena z jaką się spotkałem :kwasny:

Zasięg 2-4km. W pogodny dzień, na terenie równinnym.

Missouri? no co Ty, One dobrze smigaja :naughty: jednak cena trochę przesadzona, ale cóż- President :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wczoraj z bratem. Ja uniden 520xl i sirio ml-145. A on harry II i antena missouri.

W odległości 4km ledwo było słychać. Musiałem praktycznie wyłączyć rf-gain. Nie wiem skąd ludzie biorą opowieści o tym, że mają zasięg 15km :blink: Żeby nie było, kupował zestaw w sklepie i płacił za montaż i strojenie. A teraz narzeka, że wydał 900zł na zestaw CB, który ma dużo gorsze parametry od mojego za połowę jego ceny.

Coś czuje, że sprzeda tę antenę i kupi Floridę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wczoraj z bratem. Ja uniden 520xl i sirio ml-145. A on harry II i antena missouri.

W odległości 4km ledwo było słychać. Musiałem praktycznie wyłączyć rf-gain. Nie wiem skąd ludzie biorą opowieści o tym, że mają zasięg 15km :blink: Żeby nie było, kupował zestaw w sklepie i płacił za montaż i strojenie. A teraz narzeka, że wydał 900zł na zestaw CB, który ma dużo gorsze parametry od mojego za połowę jego ceny.

Coś czuje, że sprzeda tę antenę i kupi Floridę.

Co niektórzy to bajkopisarze. Stąd takie wypowiedzi, 15 km to się osiąga na bardzo dobrej metrowej antenie, montowanej na stałe i lux ustawionej i nikt mnie nie przekona że ma taki zasięg na antenie magnesowej jeszcze w dodatku mniejszej niż metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat nowych Presidentów Harry III zamierzam jutro kupić i ryje i ryje po forach testach allegro i mam już mętlik w głowie potrzebuję radio na powiedzmy cykl mieszany tzn do poznania mam jakieś 16 km. taka dojazdówka a potem długo po centrum ale nie ukrywam że jak chcę się wybrać w trasę powiedzmy odległości po około 200 km. w jedną stronę to chcę mieć pewność że jak zapytam o tą sławetną ścieżkę to nie będę musiał wysłuchiwać "o co pytałeś bo nie doleciało?"

w zasadzie to sprawa radia przesądzona Harry III ale głowię się nad anteną dostałem/pożyczyłem od sąsiada jakąś CB Line ML 145 nie mam pojęcia co to ale ma z 1,75m magnesowa, jutro kupuję radio antenę mam, wybieram się z tym zestawem do szczecina, notabene po moją A4 :> tak czy siak kupić antenę będę musiał tylko pytanie jaką?

- zgrabna nie żaden dwumetrowy bacior

- przyzwoity zasięg (powinienem określić jaki ale to moje pierwsze cb i nie znam się) powiedzmy 6-10 km

- magnesowa

- cena w granicach do 160 zł.

szanowne grono ma jakieś sugestie?????????? :>

Pozdrawiam. Ł.

edit. jezu sorry za literówki tak teraz patrze masakra na laptopie pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio ML-145 , najlepsza antena typu ML wg mnie na swiecie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...