Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Opony Zima, jaki rozmiar ?


Jeffrey

Rekomendowane odpowiedzi

u siebie mam letnie 205/55R16 powiedzieli ze zimowki najlepiej zalozyc 195/65R15 podobno lepiej beda sie trzymac drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam letnie 205/55R16 powiedzieli ze zimowki najlepiej zalozyc 195/65R15 podobno lepiej beda sie trzymac drogi

zgadza się ale w tym przypadku musisz kupić jeszcze felgi ( a to już aż tak bardzo się nie opłaca )

Witam

Panowie mam dylemat czy do mojej Audi założyć opony zima 215/55r16 czy 205/55r16 czy moze macie jeszcze jakies propozycje bo trudno mi samemu ja podjac silnik 3.0 ASN :> Dzieki

205/55R16 jak kolega wcześniej pisał "w zupełności wystarcza" i będzie lepiej się sprawować niz 215 ;)

pozostaje dobrać tyko dobrą oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55 16 są akurat. Drugą zimę będę na takich jeździł i jest ok :)

Tez mam taki zestawik zimowy i w zeszlym roku dal rade. Lato mam 235/45/17 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 195/65/15 to najlepsze rozwiązanie na zime:)

Do B5, ale B6 jest duzo ciezszym samochodem, i opony w rozmiarze 195/65/15 moga byc troche "przepracowane". :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki zestawik zimowy i w zeszlym roku dal rade. Lato mam 235/45/17 :kox:

A tak na marginesie.. Jaką masz różnicę w spalaniu 16' a 17' ?

Nie wiem bo nie mam pelnego fisa a nigdy nie mierzylem :>

W opisie tak strzelilem sobie 6 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5, ale B6 jest duzo ciezszym samochodem, i opony w rozmiarze 195/65/15 moga byc troche "przepracowane".

Dziwne teorie. Ja swego czasu jeździłem Omegą B kombi, która jest de facto sporo cięższa od Audi A4 B6 i tam opony 195/65/R15 były podane jako standardowe.

Tutaj ma znaczenie tzw. indeks nośności - mogą być szersze opony o mniejszym indeksie nośności niż węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki zestawik zimowy i w zeszlym roku dal rade. Lato mam 235/45/17 :kox:

A tak na marginesie.. Jaką masz różnicę w spalaniu 16' a 17' ?

miedzy 205/55/16 a 235/40/18 to ponad 1 litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5, ale B6 jest duzo ciezszym samochodem, i opony w rozmiarze 195/65/15 moga byc troche "przepracowane".

Dziwne teorie. Ja swego czasu jeździłem Omegą B kombi, która jest de facto sporo cięższa od Audi A4 B6 i tam opony 195/65/R15 były podane jako standardowe.

Tutaj ma znaczenie tzw. indeks nośności - mogą być szersze opony o mniejszym indeksie nośności niż węższe.

Zgodze sie, ale to byla tylko moja sugestia. Nie wiem jaki styl jazdy ma pytajacy w tym temacie, ale ja czesto jezdze w trasie 180km/h i wiecej, a wtedy 195/65/15 jak na moj gust za bardzo "plywaja", ale jak juz zaznaczylem- to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...