Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szukam pomocy w kwesti doboru intercolera


gracpios

Rekomendowane odpowiedzi

tak samo jak i do robienia tylko programu na seryjnych gratach

Nie zgodzę się :-) Chyba że mocny koks to masz racje.

Znaczy chodziło mi że nie ma sensu :wink4: tylko nie zacytowałem twojej wypowiedzi :wink4: ale powiem tak montować FMIC do auta z seryjnymi gratami tylko dla programu który wypluje 135-140km jest przerostem formy nad treścią :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje takich silnikow jak moj jest juz coraz mniej nic nie bede zmienial, bo dojade zawsze na miejsce od 2 lat nie mialem z nim zadnych problemow tylko z zawieszeniem. ale silnik miodzik -25 i pali bez zajakniecia. dymka posi ale rzadko, tylko jak nie rozgrzany i jak mu konkretnie wstawie ale 210km/h w 5 osob z pelnym bagajem ciagnie to chyba nie mam co nazekac. Dziekuje wszystkim za opinie i uwagi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty chyba masz auto już po modzie chyba że o czymś zapomniałem... Na seryjnych gratach z taką paką byś nie pogonił do tej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps 200km w AFNIe bedzie bardzo ciezko uzyskać

230stki pompa 11, jakas hybryda gt18/20, FMIC. wydech 2,5 cala

i cos koło 200 wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps 200km w AFNIe bedzie bardzo ciezko uzyskać

230stki pompa 11, jakas hybryda gt18/20, FMIC. wydech 2,5 cala

i cos koło 200 wyskoczy

ta i dół od awx'a i sprzęgło i jednomas.....

:>

Już lepiej SWAP'a zrobić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się że na serii 205 km/h nie wypluje, mój też tyle śmigał tylko że od 180 km/h to trochę trwało oczywiście na prostej, po wirusie jest ta różnica że zamykam licznik 220 bez zająknięcie, a dalej nie pójdzie bo ograniczają go dwa parametry 0broty lub skrzynia, zresztą jak dla mnie to może furka tylko 180 km/h wyciągać, ważne przyspieszenie :evil:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje nie podnosza V-maxu, tylko czas w jakim sie go osiąga, a jak ktos mi pisze ze jechał AFNem 230km/h albo i wiecej to porostu śmieje mu sie w twarz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja sam z tylnym wiatrem i z górki 209 wyciągnął i to licznikowe zawyżone średnio 5 lub 6km/h a tu liczniki zamykają to po co mi turbo kolektor awx i 216, jak tu po wirusie liczniki zamykają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja sam z tylnym wiatrem i z górki 209 wyciągnął i to licznikowe zawyżone średnio 5 lub 6km/h a tu liczniki zamykają to po co mi turbo kolektor awx i 216, jak tu po wirusie liczniki zamykają

jeszcze raz

Modyfikacje nie podnosza V-maxu, tylko czas w jakim sie go osiąga

po to są te turba kolektory i 216ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obroty zostały przesunięte w prawo to modyfikacje podnoszą V-max. Wcześniej 4100obr i 195km/h obecnie 4300obr i 215km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obroty zostały przesunięte w prawo to modyfikacje podnoszą V-max. Wcześniej 4100obr i 195km/h obecnie 4300obr i 215km/h.

nie wiem, seryjny AFN pojedzie 220km/h, po modach tak samo pojedzie 220 i nie wiecej :gwizdanie: ja u siebie przeszedłem już wszystkie możliwe setupy typu chip, chip+216, chip+turbo i wszystko na raz jakos v-max sie nie zmienił :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznikowo 220 leci fabryka, wiadomo że przekłamanie będzie juz spore, dzisiaj zobacze w papiery auta ile tam pisze vmax dla tej jednostki, bo na tej stronie to jakaś kpina ze vmax to 180, tyle to pamietam z danych 90km miało :wink4:

Dokładnie 182 to maxymalna prędkosc dla silnika AHU w A4 FWD według danych katalogowych z ori konspektu audi :wink4: niestety niewiem czemu nie ma podanego silnika 110km, dla 115 to 196km/h :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny AFN to jakieś 190 -195 poleci. Nie więcej :gwizdanie:

Po modach leci 220.

Po grubszych modach nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lecialem wczoraj 206 w 4 osoby i mam tylko oproznionego kata i zaslepione EGR i silnik przyzwyczajony do mojej nogi wiecej by sie dalo gdyby sie przesunelo gorna granice turbo bo bez to juz nie ciagnie a ja zauwazylem ze przy 4.2tys obr pociag spada czyli wnioskuje odlaczenie turbo ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lecialem wczoraj 206 w 4 osoby i mam tylko oproznionego kata i zaslepione EGR i silnik przyzwyczajony do mojej nogi wiecej by sie dalo gdyby sie przesunelo gorna granice turbo bo bez to juz nie ciagnie a ja zauwazylem ze przy 4.2tys obr pociag spada czyli wnioskuje odlaczenie turbo ale moge sie mylic

bo tak jest, na youtube są filmiki jak AFNy lecą po 210 w serii, ale to jest ich kres możliwosci :gwizdanie: moze z tym 220 przesadziłem ale teoretycznie powinien tyle pójść i to będzie koniec skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by zainstalowac skrzynke 6 biegow od 131km albo V6tdi to mozna wiecej raczej no i po modzie jak przegiagnie sie turbo do 4.6tys obr to 220 powinna dobic z mojego punktu widzenia ;P ;)

a co powiecie na szerego polaczenie 2 intercoolerow ?? podpatrzylem ten pomysl z audi TT 1.8T a w s4 maja 2 montowane wiec moim zdaniem mozna 2 wstawic i szeregowo polaczyc aby duze IC nie zdradzalo ze bylo modzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny AFN to jakieś 190 -195 poleci. Nie więcej :gwizdanie:

moim wlasnie leciałem max 220 na Fiatowskiej w Tychach, wiecej juz nie wycislem:) no ale do 210 leci pozniej juz żyłowanie do 220km (ps. autko nie chipowane), pozdr0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny AFN to jakieś 190 -195 poleci. Nie więcej :gwizdanie:

moim wlasnie leciałem max 220 na Fiatowskiej w Tychach, wiecej juz nie wycislem:) no ale do 210 leci pozniej juz żyłowanie do 220km (ps. autko nie chipowane), pozdr0

no bo tak jest, jak zdrowy afn to licznikowo pójdzie tyle co chipowany ale troche mu to zajmie by dobić do tej wartosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim Afn na serii bez wirusa wyciągałem 205 z bólem czyli w sumie jeżeli mamy zawyżone o te 5 10 km to faktycznie ok 195 km/h, obecnie po wirusie 220 bez zająknięcia i więcej juz nie poleci no chyba ze zwiększą mu się obroty do 7000(w co wątpię :naughty:) albo skrzynia z dłuższymi przełożeniami( ale i tak nie będzie nic zmieniane bo te prędkości to i tak są z zapasem na polskie warunki, ale przyspieszenie nad tym m można by jeszcze popracować :good:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...