Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia


przemojaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stałem sobie ostatnio na zapalonym silniku i zmianiałem sobie biegi i jak wrzuciłem 4 ke to było słychać głośny zgrzyt i tak za każdym razem dodam też że biegi jak jadę haczą. Jakieś 10tys km temu wymieniłem olej w skrzyni bo myślałem że pomoże troszkę pomogło ale potem zrobiło się tak samo. Mechanik powiedział mi że trzeba rozebrać i sprawdzić bo to chyba sprzęgło ale nie jest pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystkie biegi pracują bez problemu tylko 4ka zgrzyta to jest to proste - synchronizator 4go biegu dostał po tyłeczku. zalałes oryginalny olej czy jakiś zamiennik 75W90??

proponuje zalać 80W90 i sadze ze nurtujący cie problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się do tematu odnośnie skrzyni, przy wrzuceniu 5ątego biegu, słysze taki... dziwny dźwiek takie piszczenie cichutkie jakby, o coś w stylu jakby taki malutki silniczek pracował takie bzzzziuuuuuuuuuuuuuuuu......przy innych biegach tego nie ma, o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to zalałem mobilem 75w90 jak bedę miał chwilkę czasu to to zrobię czyli wymienie na inny ale nie wiem czy to coś da jak myślicie. A i napisałem że tylko 4 ka zgrzyta na postoju ale jak jadę to inne biegi haczą trochę a jak się autko rozgrzeje co dziwne wsteczny bieg wchodzi z dużym oporem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, bowiem miałem problem z "2" - lekko haczyła podczas jazdy jak i na postoju przy włączonym silniku. Czasami był problem z redukcja z "3" . Za rada znajomego wymieniłem olej w skrzyni na 75W90 GL 5. W efekcie z "2" nie mam żadnej poprawy natomiast co gorsze "1" i "3" zaczęły mi dziwnie wchodzić - z oporem, czasami delikatnym stukiem. Tak więc jest gorzej niż było...:(

Czy powinienem teraz może wymienić olej na 80W90?? Gęstszy olej da coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tam wasze skrzynie??? Mi zgrzytają 2 i 3 wymieniłem olej na 75W 90 czyli taki jak ma być ale okazuje się gęściejszy od tego co miałem i jest gorzej biegi 1 i 2 się pogorszyły większe opory przy wrzucaniu biegu ogólnie doradzono mi gęściejszy ale nalałem taki jak ma być[ texaco ] ale firma nie ma znaczenia,może nalać rzadszy niż 75W90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słyszysz zgrzyty ze skrzyni to zmian oleju nie wiele pomoże (pod warunkiem, że jest w niej olej). Może na jakiś krótki czas, ale śmiem w to wątpić. Skrzynie w Audi są dosyć delikatne, szczególnie synchronizatory, które rozlatują się na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę jaki jest ori olej jakim zostały zalane skrzynie w AFN

bo sobie taki kupie i wymienię :)

Pojemność 2.25litres oil G052911 A SAE 75W90

Bez specjalnego klucza nie odkręcisz korka i nie spuścisz oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...