Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownia


Coleman

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chodzę na dużą siłkę i też mi się podoba, szczególnie że teraz przeszedłem na strone Fitness i duuużo lasek tam jest :decayed:

słuchajcie mam pytanie czy klatkę można łączyć z bicepsem .....

---------- Post dopisany at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

a powiecie mi jeszcze jedno czy ma to jakieś znaczenie co pierwsze robię np . klata biceps czy biceps klata ...

Ja tak łaczę i jest super:wink: Plecy+triceps,barki+nogi.Po jakimś czasie można przejść na trening mięśni przeciwstawnych,np.Klatka+plecy.Zaczynam od klatki a na końcu biceps.Mówią,żeby zaczynać od dużych mięśni trening.

też tak słyszałem że od większych partii się zaczyna chciałem się upewnić ..a powiedz mi do czego mogę dorzucić przedramię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Pany :hi:

Jako że nie mam czym się chwalić jeżeli chodzi o osiągniecia, ani nie mam dużego doświadczenia (1,5r na siłce) nie udzielałem się w tym wątku, a tylko byłem biernym "czytaczem" :grin: .... ale potrzebuję porady. Mianowicie:

1. Potrzebuję kupić gajner: ważne dla mnie żeby było jak najmniej cukrów, w miare dobry smak i wiadomo też i cena. Gajnera na codzień nie będę jadł, a tylko jako odżywka po treningu na siłce.

2. Potrzebuję też białko do spożywania w miarę codziennie jako uzupełnienie diety... ważne żeby nie było pszeniczne, jakiś też w miare dobry smak i również cena żeby była jakaś sensowna.

W związku z tym iż macie większe doświadczenie, moglibyście coś mi polecić?

Dodam że jest raczej chudy, bo waże 65kg a po świętach to nawet 67 :decayed: , ale z siłą najgorzej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego mogę dorzucić przedramię?

Przedramię zawsze w jakimś stopcniu pracuję.Możesz dorzucić do bicepsa,a gwarantuję Ci,że po dobrze zrobionym ttreningu łapy bedziesz miał mocno styrane i bezwładne:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chodzę na dużą siłkę i też mi się podoba, szczególnie że teraz przeszedłem na strone Fitness i duuużo lasek tam jest :decayed:

słuchajcie mam pytanie czy klatkę można łączyć z bicepsem .....

---------- Post dopisany at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

a powiecie mi jeszcze jedno czy ma to jakieś znaczenie co pierwsze robię np . klata biceps czy biceps klata ...

Ja tak łaczę i jest super:wink: Plecy+triceps,barki+nogi.Po jakimś czasie można przejść na trening mięśni przeciwstawnych,np.Klatka+plecy.Zaczynam od klatki a na końcu biceps.Mówią,żeby zaczynać od dużych mięśni trening.

też tak słyszałem że od większych partii się zaczyna chciałem się upewnić ..a powiedz mi do czego mogę dorzucić przedramię

Zaczyna się od partii, które są dla nas priorytetem, ponieważ na początku treningu mamy więcej sił i możemy dźwignąć większe ciężary.

Oczywiście, że można robić biceps przed klatą. Zależy tylko co jest dla nas ważniejsze. Dodatkowo jak zrobi się np. triceps przed klatką to później klata idzie ciężej ale jest bardziej wyizolowana, bo triceps nie ma już siły pomagać.

Są różne metody ćwiczeń i warto eksperymentować. Ja teraz robię treningi całego ciała obwodowe i nigdy nie czułem się lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chodzę na dużą siłkę i też mi się podoba, szczególnie że teraz przeszedłem na strone Fitness i duuużo lasek tam jest :decayed:

słuchajcie mam pytanie czy klatkę można łączyć z bicepsem .....

---------- Post dopisany at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

a powiecie mi jeszcze jedno czy ma to jakieś znaczenie co pierwsze robię np . klata biceps czy biceps klata ...

Ja tak łaczę i jest super:wink: Plecy+triceps,barki+nogi.Po jakimś czasie można przejść na trening mięśni przeciwstawnych,np.Klatka+plecy.Zaczynam od klatki a na końcu biceps.Mówią,żeby zaczynać od dużych mięśni trening.

też tak słyszałem że od większych partii się zaczyna chciałem się upewnić ..a powiedz mi do czego mogę dorzucić przedramię

Zaczyna się od partii, które są dla nas priorytetem, ponieważ na początku treningu mamy więcej sił i możemy dźwignąć większe ciężary.

Oczywiście, że można robić biceps przed klatą. Zależy tylko co jest dla nas ważniejsze. Dodatkowo jak zrobi się np. triceps przed klatką to później klata idzie ciężej ale jest bardziej wyizolowana, bo triceps nie ma już siły pomagać.

Są różne metody ćwiczeń i warto eksperymentować. Ja teraz robię treningi całego ciała obwodowe i nigdy nie czułem się lepiej :wink:

Zawsze robimy na początku duże partię,ćwiczenia wielostawowe :) To jest jedna ze złotych zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chodzę na dużą siłkę i też mi się podoba, szczególnie że teraz przeszedłem na strone Fitness i duuużo lasek tam jest :decayed:

słuchajcie mam pytanie czy klatkę można łączyć z bicepsem .....

---------- Post dopisany at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

a powiecie mi jeszcze jedno czy ma to jakieś znaczenie co pierwsze robię np . klata biceps czy biceps klata ...

Ja tak łaczę i jest super:wink: Plecy+triceps,barki+nogi.Po jakimś czasie można przejść na trening mięśni przeciwstawnych,np.Klatka+plecy.Zaczynam od klatki a na końcu biceps.Mówią,żeby zaczynać od dużych mięśni trening.

też tak słyszałem że od większych partii się zaczyna chciałem się upewnić ..a powiedz mi do czego mogę dorzucić przedramię

Zaczyna się od partii, które są dla nas priorytetem, ponieważ na początku treningu mamy więcej sił i możemy dźwignąć większe ciężary.

Oczywiście, że można robić biceps przed klatą. Zależy tylko co jest dla nas ważniejsze. Dodatkowo jak zrobi się np. triceps przed klatką to później klata idzie ciężej ale jest bardziej wyizolowana, bo triceps nie ma już siły pomagać.

Są różne metody ćwiczeń i warto eksperymentować. Ja teraz robię treningi całego ciała obwodowe i nigdy nie czułem się lepiej :wink:

Zawsze robimy na początku duże partię,ćwiczenia wielostawowe :) To jest jedna ze złotych zasad.

Dokładnie. Najpierw większa partia mięśni czyli np klatka, bo to duży mięsień (właściwie grupa mięśni, ale nie wchodźmy w szczegóły), potem inny mniejszy triceps/biceps/etc. Nie łączy się dwóch dużych partii np. klatka + plecy. Do tego partie mięśni, które robimy na jednym treningu powinny się znajdować blisko siebie jak np klatka i biceps, klatka na początek, biceps jako druga partia mięśni, mięśnie znajdują się blisko siebie dzięki czemu krew ma łatwiej za jednym razem przetransportować składniki odżywcze, dzięki czemu mięśnie lepiej rosną :naughty:. Nie łączy się pleców i nóg gdyż krew ma ciężko transportować składniki odżywcze do tak dużych grup mięśni i takie treningi są nie efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chodzę na dużą siłkę i też mi się podoba, szczególnie że teraz przeszedłem na strone Fitness i duuużo lasek tam jest :decayed:

słuchajcie mam pytanie czy klatkę można łączyć z bicepsem .....

---------- Post dopisany at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

a powiecie mi jeszcze jedno czy ma to jakieś znaczenie co pierwsze robię np . klata biceps czy biceps klata ...

Ja tak łaczę i jest super:wink: Plecy+triceps,barki+nogi.Po jakimś czasie można przejść na trening mięśni przeciwstawnych,np.Klatka+plecy.Zaczynam od klatki a na końcu biceps.Mówią,żeby zaczynać od dużych mięśni trening.

też tak słyszałem że od większych partii się zaczyna chciałem się upewnić ..a powiedz mi do czego mogę dorzucić przedramię

Zaczyna się od partii, które są dla nas priorytetem, ponieważ na początku treningu mamy więcej sił i możemy dźwignąć większe ciężary.

Oczywiście, że można robić biceps przed klatą. Zależy tylko co jest dla nas ważniejsze. Dodatkowo jak zrobi się np. triceps przed klatką to później klata idzie ciężej ale jest bardziej wyizolowana, bo triceps nie ma już siły pomagać.

Są różne metody ćwiczeń i warto eksperymentować. Ja teraz robię treningi całego ciała obwodowe i nigdy nie czułem się lepiej :wink:

Zawsze robimy na początku duże partię,ćwiczenia wielostawowe :) To jest jedna ze złotych zasad.

Dokładnie. Najpierw większa partia mięśni czyli np klatka, bo to duży mięsień (właściwie grupa mięśni, ale nie wchodźmy w szczegóły), potem inny mniejszy triceps/biceps/etc. Nie łączy się dwóch dużych partii np. klatka + plecy. Do tego partie mięśni, które robimy na jednym treningu powinny się znajdować blisko siebie jak np klatka i biceps, klatka na początek, biceps jako druga partia mięśni, mięśnie znajdują się blisko siebie dzięki czemu krew ma łatwiej za jednym razem przetransportować składniki odżywcze, dzięki czemu mięśnie lepiej rosną :naughty:. Nie łączy się pleców i nóg gdyż krew ma ciężko transportować składniki odżywcze do tak dużych grup mięśni i takie treningi są nie efektywne.

Z tym, że nie robi się klatki i pleców na jednym treningu to się nie zgodzę.

Z tym, że nie robimy dużych partii razem to ok ale tyczy się to raczej nóg i pleców i raczej chodzi o ciężary i zmęczenie. Plecy i nogi mogą przyjąć największe ciężary spośród wszystkich grup mięśniowych.

A trening klaty i pleców jest jak najbardziej wskazany ale raczej dla zaawansowanych "graczy", którzy nie padną z wycieńczenia po pierwszych ćwiczeniach.

Klatka i plecy to przeciwstawne grupy mięśniowe, więc podczas treningu jednej partii energia zbiera się w przeciwstawnej. Można o tym dużo poczytać. Podobno takie ćwiczenia w superseriach pozwalają ćwiczyć z większymi ciężarami. U mnie to nie działało lub mam po prostu za mały staż.

Analogicznie do Twojego myślenia. Nie robiłbyś bicepsa i tricepsa na jednym treningu?

Zresztą coraz bardziej zaczynam wierzyć w teorię, że można mieć najlepszy trening na świecie ale nie mieć przyrostów przez złą dietę. Co za tym idzie można mieć najgorszy trening z możliwych ale mega dobraną dietę i rosnąć jak na drożdżach.

Na każdego działa co innego. Ja robiłem treningi ze wstępnym zmęczeniem mięśnia. Nawet ok. Później robiłem trening z dwoma ćwiczeniami na partię ale po 6-8 serii na ćwiczeniu. Dosyć słabe. Ostatnio popularny split. Nie działa za dobrze na mnie. Teraz robię HIIT (tak mi sie wydaje) i jest naprawdę ok.

Wszystko zależy od tego kto ma jakie priorytety. Wiesz jedni będą chodzili 2 godziny na bieżni, żeby mieć wygląd modela, a inni będą się kłuli OMKĄ i targali 160 kg na serie spompowani wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię dowiedzieć się czegoś nowego :thumbup1: Więc poczytam o tym, mój staż na siłowni to 11 miesięcy, wiec poznałem dopiero niewielką część wiedzy o ćwiczeniach, ale jeśli mogę to się nią dzielę. Co do diety to fakt, ćwiczenia to 20%, ale dieta to 70% sukcesu, pozostałe 10% to motywacja. Ja jestem aktualnie na etapie układania sobie diety. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany :hi:

Jako że nie mam czym się chwalić jeżeli chodzi o osiągniecia, ani nie mam dużego doświadczenia (1,5r na siłce) nie udzielałem się w tym wątku, a tylko byłem biernym "czytaczem" :grin: .... ale potrzebuję porady. Mianowicie:

1. Potrzebuję kupić gajner: ważne dla mnie żeby było jak najmniej cukrów, w miare dobry smak i wiadomo też i cena. Gajnera na codzień nie będę jadł, a tylko jako odżywka po treningu na siłce.

2. Potrzebuję też białko do spożywania w miarę codziennie jako uzupełnienie diety... ważne żeby nie było pszeniczne, jakiś też w miare dobry smak i również cena żeby była jakaś sensowna.

W związku z tym iż macie większe doświadczenie, moglibyście coś mi polecić?

Dodam że jest raczej chudy, bo waże 65kg a po świętach to nawet 67 :decayed: , ale z siłą najgorzej nie jest.

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co gainera brać? Taniej wyjdzie węgle dorzucić do diety :wink: Wg mnie gainery za bardzo zalewają :thumbdown:

Jeśli chodzi o jakość białka to nic nie doradzę ale smakowo najlepsze jest białko FA Nutrition Whey Protein 2270g , niestety jakościowo nie jest super :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co gainera brać? Taniej wyjdzie węgle dorzucić do diety :wink: Wg mnie gainery za bardzo zalewają :thumbdown:

Jeśli chodzi o jakość białka to nic nie doradzę ale smakowo najlepsze jest białko FA Nutrition Whey Protein 2270g , niestety jakościowo nie jest super :whistling:

Może i faktycznie za duże ryzyko zalania..... ale późno chodzę na siłkę i nie chce nic jeść na noc.

To może zamiast gajnera takie o to cóś: HI TEC CREASTERON/CREATESTON 3,4KG +85kaps WYS.24H (2953937839) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. :eusathink:

I brać to w dni treningowe a np w nietreningowe tylko jakieś dobre białko np Hi Tec Whey C6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co gainera brać? Taniej wyjdzie węgle dorzucić do diety :wink: Wg mnie gainery za bardzo zalewają :thumbdown:

Jeśli chodzi o jakość białka to nic nie doradzę ale smakowo najlepsze jest białko FA Nutrition Whey Protein 2270g , niestety jakościowo nie jest super :whistling:

Może i faktycznie za duże ryzyko zalania..... ale późno chodzę na siłkę i nie chce nic jeść na noc.

To może zamiast gajnera takie o to cóś: HI TEC CREASTERON/CREATESTON 3,4KG +85kaps WYS.24H (2953937839) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. :eusathink:

I brać to w dni treningowe a np w nietreningowe tylko jakieś dobre białko np Hi Tec Whey C6?

Na noc powinno się jeść potrawy, które długo się trawią, aby dostarczały do mięśni na bieżąco substancji odżywczych, inaczej występuje efekt katabolizmu, czyli rozpadu włókien mięśniowych. Dobry na noc jest biały ser chudy/półtłusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja praktycznie w ogóle nie biorę węgli, bo codziennie dostarczam ich nad to, bo nie mam ścisłej diety :thumbdown: Dlatego u mnie np. w przypadku dodatkowego brania carbo lub gainera szybko bym się otłuścił :doh: Ten Creasteron wygląda dosyć ciekawie ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja praktycznie w ogóle nie biorę węgli, bo codziennie dostarczam ich nad to, bo nie mam ścisłej diety :thumbdown: Dlatego u mnie np. w przypadku dodatkowego brania carbo lub gainera szybko bym się otłuścił :doh: Ten Creasteron wygląda dosyć ciekawie ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni :wink:

No widzisz, ja na obiad jem praktycznie codziennie sporo węgli (przeważnie: ryż + coś lub makaron+ coś) i nie chce za dużo więcej węgli. Sylwetką raczej chce iść w kierunku Van Damme :decayed: - czyli nie ilość a jakość , nie chce przytyć więcej jak 5kg.... i to jest max. Nie zależy mi na tym aby być dużym :) Chce się dobrze czuć. Dlatego wole coś pożywnego "wypić" na noc niż ryzykować i się najadać na noc.

Żeby się najeść po siłce to bym musiał chyba z 1kg albo i lepiej tego twarogu zjeść, a tak wypije 0,5l i jestem pełny :wink:

A co do creastoonu to wszędzie go chwalą, to chyba zaryzykuję jako ostatni posiłek na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten creasteron to bym brał po treningu a przed snem tylko białko. Węgle przed spaniem to niedobry pomysł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o budowanie proporcjonalnej sylwetki z utrzymywaniem dobrej kondycji i wytrzymałości. Jedyny problem to taki, że np. u mnie na siłowni nie ma opcji robienia ćwiczeń typowych dla crossfit :thumbdown: Niestety za dużo osób chodzi w tych godzinach co ja :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy crossfit odstępy między ćwiczeniami są bardzo krótkie i szybko trzeba zmieniać przyrządy. Jedynym i najlepszym rozwiązaniem to znalezienie siłowni gdzie są prowadzone zajęcia crossfit. Wtedy to jakoś jeszcze idzie ćwiczyć. U mnie niestety jest tylko jedna siłownia, która ma coś takiego w swojej ofercie i jest za daleko. Więc pozostaje mi robić HIIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...