Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lustrzanka ?Jaka ? Canon ? czy Nikon ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie..rozglądam się za jakąś dobrą lustrzanką...ma robić ładne zdjęcia i nagrywać filmy HD najlepiej ze stałym autofocusem..co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 500D lub Nikon D5000. Sam posiadam Canona i jestem bardzo zadowolony. Aczkolwiek oba aparaty są naprawdę dobre. Najlepiej iść do sklepu i porównać sobie oba modele. Który lepiej leży Ci w dłoni, itp.

Generalnie ile użytkowników tyle też będzie opinii co do tego który lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o d7000 ?

MaxsteRR, ma na sprzedaż D90 z dwoma obiektywami, polecam to lustro, mam i robi ekstra zdjęcia, a filmy też eleganckie wychodzą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o d7000 ?

MaxsteRR, ma na sprzedaż D90 z dwoma obiektywami, polecam to lustro, mam i robi ekstra zdjęcia, a filmy też eleganckie wychodzą :good:

najlepszy wybór :good:

potwierdzam - tylko Nikon D90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canon 550d ;) jest mega! Przesiadlem sie z nikona d40 i jest o 3klasy lepszy..I te filmy w HD....

550D to amatorszczyzna. juz lepiej szukac uzywki 50D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz robic zdjecia a nie sie lansowac to lepiej kup 550 i masz mozliwosc dodatkowo krecenia filmow ;) Ale to zalezy kto czego od sprzetu oczekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/canon-500d-18-55-is-stabilizacja-8gb-torba-i1310584459.html ?

http://allegro.pl/canon-550d-sigma-18-200-os-4gb-torba-gw-fvat-i1313650628.html ?

chciałbym kupić aparat co robi fajne zdjęcia np bez użycia lampy w przyciemnionych miejscach, żeby nagrywał filmy hd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis z bratem robilismy test dolly canonem 550d i wyszlo tak:

Film i tak jest po duzej kompresji. To tylko proba, na wiosne jak skoncze autko powstanie mysle fajny film;)

jak chcesz robic fotki w przyciemnionych miejscach to musisz kupic jasny obiektyw(np. f2.8) tak w wielkim skrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... zadna lustrzanka cyfrowa nie ma stalego autofokusa podczas kręcenia filmów... Soniak ponoc cos tam kombinuje z polprzezroczystym lustrem i sam jestem ciekaw co im z tego wyjdzie... ale wracajac do tematu, póki co staly autofokus dla video jest niemozliwy w dlsr'ach.

Polecam canona... 5d mark II albo 7d (to wyzsza polka) albo dla zaawansowanych amatorow d60 lub 550d/500d. Wazne tez aby miec do tego dobra szklarnie.

Czasami cos tam nakrece swoim markiem i prawde powiedziawszy szczeka opada od jakosci nagran... choc moglby rejestrowac kolory 4.2.2 a nie 4.2.0 ale i tak jest cudnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... zadna lustrzanka cyfrowa nie ma stalego autofokusa podczas kręcenia filmów... Soniak ponoc cos tam kombinuje z polprzezroczystym lustrem i sam jestem ciekaw co im z tego wyjdzie... ale wracajac do tematu, póki co staly autofokus dla video jest niemozliwy w dlsr'ach.

Polecam canona... 5d mark II albo 7d (to wyzsza polka) albo dla zaawansowanych amatorow d60 lub 550d/500d. Wazne tez aby miec do tego dobra szklarnie.

Czasami cos tam nakrece swoim markiem i prawde powiedziawszy szczeka opada od jakosci nagran... choc moglby rejestrowac kolory 4.2.2 a nie 4.2.0 ale i tak jest cudnie...

60D to aparat pół-profesjonalny. 550D to lustro typowo amatorskie z matrycą 18 mpx, które sa sztucznie interpolowane. Aparat robi dokładnie takie samo zdjęcie jak Canon z matrycą 14 mpx, po czym procesor aparatu zwiększa zdjęcie do o kilka megapixeli przy okazji bezsensownie obciążając procesor. To samo możemy wykonać w Photoshopie. Jakość zdjęcia drastycznie spada. Taki jest urok amatorskich lustrzanek. ...ale jesli ktoś kupuje lustro do robienia filmów.... to przepraszam.

Bierz Nikona D90 lub Canona 50D - no chyba, że koniecznie musisz filmy kręcic - bierz Canona 60D. Cieawym lusterm jest również Pentax K-X (tez amatorski, ma bardzo duzo zalet i jedna wadę - mały korpus, za mały w męska łapę). Pentax K-7 tez jest godny uwagi - ale to juz klasa poł-prof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nowy Nikon d7000 ze stałym autofocusem przy nagrywaniu filmów..[br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 02:49_________________________________________________http://allegro.pl/aparat-nikon-d7000-18-105-vr-8gb-torba-fvat-i1325363521.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nowy Nikon d7000 ze stałym autofocusem przy nagrywaniu filmów..[br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 02:49_________________________________________________http://allegro.pl/aparat-nikon-d7000-18-105-vr-8gb-torba-fvat-i1325363521.html

jak najbardziej - ale to nowosc - nie mam sensu tyle wydawac. Może D90 jednak z tym samym szkłem.

pomysl nad:

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/canon/canon-eos-60d-z-ob-canon-17-85mm-is-usm-i-kart-sd-lexar-16gb/

lub

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/pentax-k-7-18-55-mm.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat. Na dniach zamierzam zakupić aparat nie wiem na co się zdecydować.

Canon 60D

Canon 600D

Nikon 90D

Nikon 7000D

Nikon 5xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat uzytkuje 550D i złego słowa nie moge powiedzieć , słuzy głownie do kręcenia filmów i jakoś jest naprawde dobra:wink: Pomyśl nad 650D ew jak Cie stać to 60D do tego dobry obiektyw i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od roku mam nikona d5100 Fotki wychodzą super, ponoć ma matrycę od d7000, a jest o niebo tańszy...

a tak naprawdę każda lustrzanka będzie dobra jak będzie miała dobre jasne szkło :wink:

z punktu widzenia amatora to teraz bym chyba wybrał jakiegoś soniacza z półprzezroczystym lustrem -mają mega szybki i dokładny autofocus :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ostatniego zestawienia to bezdyskusyjnie d7000. Co do Sony... to tak jak kolega wyzej - bardzo dobra szybkosc, super aparaty do reportazu - czyli wszedzie tam gdzie jest maksimym akcji, zadne tam fotki widoczkow, kwiatkow czy wyscigow slimakow. Do tego o wiele lepiej dopracowane fimowanie. Wtedy warto wybrac Sony. I nalezy zaznaczyc ze chodzi o wyzsza troche polke, tak np A58, A65 czy A77. Zatem zalezy co sie bedzie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...