Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4 zimowe do wyboru


jazda

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę was o pomoc. Dostałem propozycje zakupu opon do mojej A4 B5:

195/65/R15

1. PIRELLI WINTER CARVING 91T

2. FULDA KRISTAL SUPREMO 91H

3. FULDA KRISTAL MONTERO2 95T XL

4. FULDA KRISTAL MONTERO2 91T

Które z tych czterech byście wybralii polecacie?? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pirellki Winter i są pro po prostu. Tak dobrych opon zimowych jeszcze nie widziałem, łącznie z GoodYearami UltraGrip i jakimiś tam Michelinkami. Są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te carvingi są świetne na śnieg (wysoki bieżnik, miękka guma) ale na suchym to porażka, miałem uczucie jakbym jeździł na kołach 13" z wysoką oponą. Na mokrym gładkim asfalcie też kiepsko.

Oczywiście wszystko zależy jakie mamy oczekiwania od opon, ale ja bym ich nie kupował, chyba że na zimę 100-lecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o miastowe zimowki to zdecydowanie polecam Goodyear Ultra Grip 6 lub 7 :)

Są rewelacyjne nie tylko w mieście.Jeszcze ten sezon UG6 , a za rok nóweczki UG7 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie założe Fuldy (i wam też nie radzę) . Dlaczego - na forum nie mogę tego napisać bo to tajemnica technologiczna Fuldy ale jak się spotkamy na spotach czy przy innych okazjach to myślę że będe mógł uchylić rąbka tajemnicy.

czyżby człowiek z branży? To co byś polecał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie z branży.. jestem automatykiem (zjamuje się instalacją, uruchamianiem i programami pras wulkanizacyjnych - procesy wulkanizacji znam od podszewki - bo w końcu to ja jestem od programu) i widziałem już wszystkie większe fabryki w powiedzmy Europie (nie tylko - nie chwaląc się). Byłem w Michelinie (kilka razy i to nie tylko w moim miescie), w GoodYearze, Dunlopie, Fuldzie, Pneumancie (chociaż teraz te 4ry ostatnie to jeden koncern),Continentalu, Pirelli i już nie pamiętam gdzie jeszcze. Patrząc na technologie wytwarzania, kontrole produkcji (samego procesu i wulkanizacji), kontrole końcową to najlepiej wypadają pod tym względem opony GoodYeara i Dunlopy. Michelin... sprawa dyskusyjna i znowu nic głebiej oficjalnie napisać nie mogę (niestety) - ale postawił bym w rzędzie za Dunlopem i GoodYearem.. O Fuldzie wypowiadałem się wyżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...